WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 8 grudnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Uniwersytet Trzeciego Wieku (UTW) w Wesołej

Redakcja .  |  19 grudnia 2019

Uniwersytet Trzeciego Wieku (UTW) w Wesołej integruje społeczność, ale przede wszystkim dba o aktywność intelektualną i fizyczną.
 
Jest środek semestru zimowego i jesteśmy zafascynowani aktywnością intelektualną seniorów, co wyraża się m.in. w uczestnictwie w wykładach prowadzonych przez najlepszych wykładowców. Na każdym wykładzie obecnych jest 25-35 osób. Wydarzeniem są wykłady Pawła Bienia, który kontynuuje swoje prelekcje, podobnie jak w ubiegłym roku, z ogromnym powodzeniem. Imponuje płynnością języka, jak też profesjonalizmem, co sprawia, że słuchacz staje się zauroczony opowieścią o malarzach. Trzeba przy tym wspomnieć, że Paweł Bień jest wschodzącym pisarzem i mówcą (urodził się w 1994 roku). 
 

Ostatni wykład dotyczył Władysława Ślewińskiego, polskiego malarza urodzonego w 1856 roku, we wsi Białynin w województwie mazowieckim. Syn rodziny ziemiańskiej rozpoczyna edukację w Polsce, ale największy wpływ na twórczość Ślewińskiego ma francuski malarz Paul Gauguin. Częstymi tematami w jego twórczości malarskiej są morze, martwe natury i pejzaże. Podczas wykładu prowadzonego przez Pawła Bienia oglądaliśmy z wielką przyjemnością wybrane dzieła Ślewińskiego i mimo dość późnej pory (godzina 17-18), słuchacze byli zafascynowani zarówno treścią, jak i formą prezentacji. Paweł Bień jest pasjonatem tego, co robi. Kolejne wykłady będą dotyczyć twórczości m.in. Olgi Boznańskiej, Witolda Wojtkiewicza czy Wojciecha Weissa. Gorąco zachęcamy do udziału w wykładach.

Kolejnym bardzo interesującym wykładowcą jest ojciec Wacław Oszajca, jezuita, teolog, dziennikarz i pisarz. Twórca wielu publikacji, w tym książkowych (m.in. „Żeby nie spłoszyć”, „Reszta większa od całości”). Prowadzone przez niego wykłady mają charakter otwarty, nie tylko dlatego, że każdy może przyjść i posłuchać, ale także dlatego, że ojciec Oszajca inspiruje dyskusję i robi to bardzo skutecznie. W dyskusji uczestniczą wierzący, jak też osoby, które mają pytania. Ojciec Oszajca prowadzi dyskusję ze znawstwem, a także wyjaśnia wątpliwości.

Dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy cieszą się spacery po Warszawie, które organizuje i prowadzi Danuta Mirosz z pasją przedstawiająca historię prezentowanych obiektów, takich jak Ogród Saski, Wilanów i Łazienki, plac Piłsudskiego oraz nowe zdobycze Warszawy, takie jak nowe stacje metra. W kontekście spacerów przypomina się znane powiedzenie „cudze chwalicie, swojego nie znacie”, ponieważ wtedy uświadamiamy sobie, jak wiele swojego nie znamy.    

Studenci UTW cenią sobie wycieczki krajoznawcze, wśród których dwie wycieczki wyróżniają się w zimowym semestrze, a mianowicie do Kazimierza Dolnego i Puław oraz do Sandomierza. Obie wycieczki były fascynujące ze względu na walory zabytkowe miast, jak też ze względu na przewodnika, który z pasją opowiadał o zwiedzanych miejscach. W ramach UTW organizujemy również wiele atrakcyjnych zajęć o charakterze rehabilitacyjno-usprawniającym (joga z muzykoterapią, muzykoterapia, stretching), co wskazuje, że w UTW każdy może znaleźć coś dla siebie.

To wszystko UTW oferuje w semestrze zimowym, natomiast w semestrze letnim może być jeszcze ciekawiej, bo zajęcia mogą być wzbogacone o pomysły nowych członków-studentów. Zapraszamy zatem wszystkich chcących dbać o sprawność intelektualną i fizyczną do UTW – nabór ciągle trwa. Jesteśmy dla mieszkańców Wesołej. Nasz adres e-mail: sekretariat@utw-wesola.org, tel. 519-173-672. 

Zobacz również

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4517

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4701

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4711

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


20 listopada - 19 grudnia 2021

Nauka jazdy na nartorolkach

Sobota, 11 grudnia 2021

X Otwarty Południowopraski Turniej w podnoszeniu ciężarów im. Bogusława Ulatowskiego

Poniedziałek, 13 grudnia 2021

Codzienny stan wojenny w 40. rocznicę 13 XII

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń