WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 28 października 2021 r.
Imieniny obchodzą: Judyty, Szymona, Tadeusza

Luty w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy (tekst: Marcin W. Kołodziej)

Redakcja .  |  5 lutego 2020

Filharmonia Narodowa 7 lutego o godz. 10.50 (ODT Pogodna) i 11.50 (OK Wesoła) koncertem dla dzieci w wieku przedszkolnym zabierze najmłodszych uczestników na kolejne spotkanie z muzyką. Niccolò Paganini znany jest wszystkim jako wybitny kompozytor i wirtuoz skrzypiec. Kto z Was wiedział jednak, że drugim jego ulubionym instrumentem była gitara, na którą chętnie komponował? Podczas koncertu wysłuchamy utworów granych na tych właśnie ulubionych instrumentach Paganiniego oraz opowieści o ich tajemnicach i ciekawej historii. Nie poprzestaniemy jednak na tym – strunowe fantazje odnajdziemy także w fortepianie i klawesynie! W koncercie nie zabraknie muzycznych niespodzianek, zagadek i kompozycji pobudzających wyobraźnię słuchaczy. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale zapraszamy również uczestników indywidualnych.

Karpaty Wschodnie to miejsce magiczne. Nie tak odległe, ale zdecydowanie różniące się od naszych polskich gór. To miejsce, gdzie wciąż można nie spotkać nikogo, wędrując przez kilka dni górską ścieżką. To miejsce, w którym jeszcze możemy cieszyć się wolnością i wspaniałą górską przyrodą. Wreszcie to miejsce, gdzie możemy poczuć wyjątkową atmosferę niewielkich wiosek i miasteczek leżących w dolinach, doświadczając ich lokalnego folkloru i całkiem bliskiej nam historii... 22 lutego o godz. 16.00 Jakub Czajkowski zabierze nas w Karpaty Wschodnie na wędrówkę w górach Ukrainy i Rumunii. Jakub Czajkowski to geograf i podróżnik. Organizuje i pilotuje wyprawy przygodowe, trekkingowe, konne i rowerowe w różne miejsca na ziemi. Kilkakrotnie podróżował konno po Mongolii i wędrował po górskich pustkowiach Azji Środkowej, w Pamirze i Tien-szanie. Przemierzał szlaki Tybetu, Indochin i syberyjską tajgę. Wielokrotnie organizował też trekkingi górskie w różnych pasmach Karpat. Pasjonuje się fotografią, dziką przyrodą i aktywnym wypoczynkiem, najlepiej na dystansie 100 km, z mapą i kompasem w dłoni. Zapraszamy. Wstęp wolny.

Wesołe Ferie

W lutym oferujemy dzieciom w wieku 6-11 lat „Wesołe Ferie”. Zajęcia odbędą się 10, 12, 14, 17, 19 i 21 lutego w godz. 10.00-12.00. W programie warsztaty ceramiczne, plastyczne, warsztaty przyrodnicze i florystyczne. Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej www.domkulturywesola.net. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy od 13 stycznia 2020 r. pod nr. tel. 22 773 55 99.

W lutym na Pogodnej (tekst: Agnieszka Małecka)

 

Zapraszamy 6 lutego o godz. 19.00 na wernisaż wystawy konkursowych prac plastycznych oraz wręczenie nagród laureatom konkursu „Pejzaż zimowy” organizowanego przez ODT „Pogodna”. Konkurs został skierowany do dzieci i młodzieży z wesołowskich szkół. Jego celem było pobudzenie kreatywności oraz wyobraźni, rozwój umiejętności plastycznych, wrażliwości estetycznej, popularyzacja różnorodnych technik plastycznych oraz kształcenie i wychowanie poprzez sztukę. Wystawę można oglądać do 20 lutego po wcześniejszym umówieniu.

 

Augo mieszka we wsi stale pokrytej lodem. To niezwykłe miejsce prawie na czubku Ziemi jednych zachwyca, innych przyprawia o ciarki. Temperatura rzadko wzrasta powyżej zera, a widok za oknem to pływające małe i większe lodowce. Augo jest Inuitą i mieszka na dalekiej Grenlandii. Żyje jednak inaczej niż jego przodkowie, o których zwykliśmy mówić Eskimosi. Jak ten ośmioletni chłopiec radzi sobie, żyjąc na biegunie? A jak radzono sobie w dawnych czasach? Na te pytania odpowiemy 8 lutego o godz. 11.00 podczas warsztatów z cyklu Dzieciaki Świata pt. „Nie mieszkam w igloo”. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami. Prowadzenie: Urszula Kowal-Gajewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 3 lutego pod nr. tel. 22 427 37 74.

 

W stawim domu, pośród kaczeńców i gęstego tataraku, kacza mama szykuje obiad dla swych ukochanych kaczych synów. Jak to czasem bywa, między braćmi dochodzi do sprzeczki. Pysio, który czuje się samotny i niepotrzebny, wchodzi do szafy, by znaleźć tam schronienie przed nieprzyjaznym światem. Ale nie jest to byle jaka szafa... Ta akurat jest magiczna! 23 lutego o godz. 16.00 odbędzie się spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Ptasie Melodie pt. „Niebrzydkie Kaczątko i magiczna szafa”. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 17 lutego pod nr. tel. 22 427 37 74.

Zachęcamy wszystkich miłośników sztuki do wzięcia udziału w wernisażu wystawy zbiorowej pracowni SURREAL pt. „Dużo barw – jedna pasja”, który odbędzie się 27 lutego o godz. 19.00. Grupa pasjonatów malarstwa przedstawi swoje prace powstałe podczas zajęć prowadzonych przez mgr sztuki Marię Surawską. Artyści biorą udział w różnych wystawach, zdobywają nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach. Prezentowane prace wykonane zostały w technice olejnej, akrylowej i pastelowej. Wystawę można oglądać do 18 marca po wcześniejszym umówieniu.

Zwierzęta świata

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zawsze. Wiele gatunków jest zagrożonych, a niektóre już wyginęły. Temat zwierząt przedstawionych w formie płaskorzeźby czy też rzeźby pojawia się w ceramice dość często. Dzieci i młodzież z sekcji ceramicznej Ośrodka Działań Twórczych „Pogodna” w nowym projekcie ceramicznym zwróciły uwagę na jedno z ważniejszych istnień tego świata - na zwierzę, które wraz z człowiekiem jest idealnym dopełnieniem życia na kuli ziemskiej. W ramach projektu pod kierunkiem Doroty Łasisz powstały kafle przedstawiające różne zwierzęta, które po połączeniu stworzyły wspaniałą mozaikę. Efekt końcowy został zaprezentowany 30 stycznia podczas wernisażu wystawy pt. „Ceramika”. Aktualnie dzieło zdobi przestrzeń filii „Pogodna”.

Pogodne Ferie

W lutym oferujemy dzieciom w wieku 6-12 lat „Pogodne Ferie”. Zajęcia odbędą się 17, 18, 19, 20 i 21 lutego w godz. 10.00-12.00. W programie warsztaty plastyczne, warsztaty przyrodnicze, warsztaty taneczne oraz warsztaty tworzenia świec żelowych. Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej www.domkulturywesola.net. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy od 13 stycznia 2020 r.

 

W lutym na Zielonej (tekst: Justyna Krakowska)

Odkrywaj pasje, rozwijaj talenty i spędzaj z nami czas!

Trwają zapisy na zajęcia w sezonie luty-czerwiec 2020:

•    Dzieci w wieku 3-6 lat zapraszamy na zajęcia NIÑOS MUSICALES, w każdą środę na godz. 17.30. W czasie zajęć maluchy osłuchują się z językiem hiszpańskim i poznają proste słowa za pomocą rymowanek i piosenek. Chętnych zapraszamy również we wtorki o godz. 16.45 na zajęcia artystyczne PLASTYKA Z WYOBRAŹNIĄ (4-5 lat). Celem spotkań jest kreatywna zabawa, która buduje wrażliwość i rozwija fantazję.

•    W każdy poniedziałek o godz. 17.00, dzieci w wieku 7-11 lat będą mieć okazję rozwoju zdolności manualnych podczas warsztatów szycia GUZIK Z PĘTELKĄ. W czasie zajęć dzieci poznają podstawowe rodzaje tkanin i ściegów, uczą się fastrygować, szyć ręcznie i przyszywać guziki.

•    Dla młodych amatorów najnowszych technologii (dzieci 7-12 lat) przygotowaliśmy ROBOTYKĘ (wt. 17.00) i DRUK 3D (śr. 18.30). Zajęcia z robotyki mają na celu wprowadzenie uczestników w świat robotów Lego® i informatyki. Druk 3D to propozycja łącząca technologię z wyobraźnią przestrzenną. Uczestnicy podczas zajęć tworzą własne projekty zabawek, pomocy naukowych i przedmiotów codziennego użytku, a następnie drukują je w technologii 3D. Dzieci w wieku 9-12 lat zapraszamy też w środy o godz. 17.00 na FILM ANIMOWANY. W czasie trwania warsztatów uczestnicy przygotują własny film, zaczynając od projektu scenariusza, poprzez tworzenie bohaterów i dekoracji, aż po nagranie obrazu i dźwięku.

•    Dzieci i młodzież o talencie plastycznym, chętnych do doskonalenia swoich umiejętności, zapraszamy do PRACOWNI PLASTYCZNEJ (6-9 lat, piątek 16.30) lub na zajęcia z RYSUNKU I MALARSTWA (10-14 lat, piątek 17.30). Młodsi uczestnicy, pod okiem doświadczonego pedagoga, zmierzą się z masą solną, pastelami i wydzieraniem, a starsi przygotują m.in. kopię obrazu słynnego malarza, pracę w plenerze i studium martwej natury.

 

•    Co wtorek o godz. 18.00 na młodzież (16+) i dorosłych czeka relaksujące spotkanie ze sztuką – zarówno tą wielką, jak i małą – codzienną. Podczas warsztatów WTORKI ZE SZTUKĄ uczestnicy będą mieli okazję malować, rysować, wycinać i kleić. Każde z zajęć będzie poświęcone jednemu artyście lub zagadnieniu. Umiejętności artystyczne nie są wymagane!

•    W każdy wtorek i czwartek zapraszamy na zajęcia z CERAMIKI. Godz. 17.00 – dzieci 6-11 lat, godz. 19.00 – młodzież 12-15 lat (wtorki) oraz dorośli (czwartki). Raz w miesiącu (sobota, 9.00) dla fanów rękodzieła przewidujemy międzypokoleniowe WARSZTATY FLORYSTYCZNE I WIKLINIARSKIE. Minimalny wiek uczestników – 7 lat.

•    Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy też w poniedziałki na ZAJĘCIA FOTOGRAFICZNE. Dzieci w wieku 9-14 lat zapraszamy na godz. 16.30. Młodzież 15+ oraz dorosłych zapraszamy na godz. 18.00 (fotografia cyfrowa od podstaw) lub na godz. 19.30 (fotografia cyfrowa dla zaawansowanych).

•    Wszystkich seniorów zachęcamy do udziału w cotygodniowych spotkaniach KÓŁKA INFORMATYCZNEGO. W każdy czwartek o godz. 10.00 i 11.00 grupa zyskuje wiedzę z zakresu obsługi podstawowych programów komputerowych, kanałów social media oraz bezpieczeństwa w sieci. We wtorki o godz. 11.00 zapraszamy na zajęcia KROK PO KROKU – JĘZYK ANGIELSKI DLA SENIORÓW (60+).

Pełna oferta zajęć dostępna jest na stronie www.domkulturywesola.net. Zapisy na zajęcia na stronie www.strefazajec.pl oraz pod numerem telefonu (22) 506 51 57. Zapraszamy!

Zielone Ferie

W ramach akcji „Zima w mieście” w Ośrodku Działań Twórczych „Zielona” przy ul. Wilanowskiej 3 odbędą się „Zielone Ferie”. Zajęcia zaplanowane są w terminie 10-14 lutego 2020 r. w godz. 10.00-12.00. W programie warsztaty z projektowania mody, etnograficzno-plastyczne, zajęcia z kodowania uczące podstaw programowania oraz warsztaty z szycia i plastyczne. Szczegółowe opisy zajęć oraz karta zgłoszenia dostępne na stronie internetowej Ośrodka Kultury. Zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy od 13 stycznia 2020 r. pod nr. tel. 798 872 333.

 

Tagi: ośrodek, kultura, dzielnica, wesoła, wydarzenia, ferie, wesołe, pogodna, muzyka, historia, harmonogram, informacje,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


24 września - 31 października 2021

Konkurs plastyczny "Mój Rembertów"

27 września - 7 listopada 2021

Stwórz film reklamowy Wedla i zdobądź cenne nagrody!

Sobota, 30 października 2021

Poranki teatralne dla dzieci – spektakl „Na jesiennym liściu”

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń