WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 12 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

Biblioteka publiczna w Wesołej

Redakcja .  |  7 lutego 2020

W ramach akcji „Zima w Mieście” Biblioteka organizuje 4 spotkania z teatrzykiem Kamishibai. W ferie zimowe zaprezentujemy podczas zajęć nową formułę zabawy z literaturą. Spotkania będą odbywać się w pierwszym tygodniu ferii w godz. 10.00-11.30 w Bibliotece Głównej i w Zielonej. Zapisy pod numerem 22 773 40 08.

Zapraszamy na dwie opowieści:

„Bajka o złotym jajku” - 10.02.2020 (Biblioteka Główna) i 11.02.2020 (Filia w Zielonej)

„Bajka o orle, który myślał, że jest kogutem” - 13.02.2020 (Filia w Zielonej)

 i 14.02.2020 (Biblioteka Główna).

 

KONKURS DLA MOLI KSIĄŻKOWYCH

Pozostał ostatni miesiąc trwania konkursu dla moli książkowych „50 książek na 50-lecie Wesołej”! Konkurs rozpoczął się 18.02.2019 r. i trwać będzie do 28.02.2020 r. Celem konkursu jest promocja książki i czytelnictwa oraz zainteresowanie Czytelników literaturą z różnych działów, poznanie nowych autorów. Konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach: dzieci i młodzież (3-16), młodzież i dorośli (16+). Wypełnione karty konkursowe i formularz konkursowy należy składać w dowolnej bibliotece publicznej w Wesołej. Wyłonienie po 10 laureatów z każdej kategorii konkursu nastąpi w drodze losowania w terminie podanym przez Organizatora. Wyniki ogłoszone zostaną na stronie internetowej Biblioteki www.bibliotekawesola.pl i Facebooku.

KONKURS NA RECENZJĘ KSIĄŻKI 2020

Biblioteka w Wesołej zaprasza do udziału w konkursie na recenzję książki. Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych i jest skierowany do wszystkich chętnych. Recenzje należy przesłać do 17.04.2020 na adres: konkurs.wesola@bibliotekawesola.pl. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin konkursu dostępny na stronie biblioteki www.bibliotekawesola.pl.

CZYTANIE USKRZYDLA

„Czytanie uskrzydla” to projekt ceramiczno-literacki związany ze Światowym Dniem Książki. W styczniu rozpoczęły się warsztaty lepienia ceramicznych książeczek w Mimbres – Pracowni Ceramiki w Wesołej. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Dorota Łasisz. Wszystkie ulepione książeczki utworzą skrzydła, które zostaną zainstalowane na fasadzie Biblioteki w Zielonej. Ozdobią one z pewnością budynek Biblioteki, a dla miłośników książki będą dobrym tłem do zrobienia sobie zdjęcia. Odsłonięcie skrzydeł będzie miało miejsce 23 kwietnia br. w dniu Światowego Dnia Książki w czasie rodzinnego pikniku, na który już dziś zapraszamy! Atrakcji dla małych i dużych będzie sporo J.

KOMIKSOWO W BIBLIOTECE

Lubisz rysować? Uwielbiasz komiksy? Przyjdź do nas… Biblioteka w Zielonej zaprasza na otwarte spotkania komiksowe dla młodzieży (12+). Dzięki inicjatywie naszych młodych, uzdolnionych plastycznie czytelniczek w każdy piątek w godz. 16-18 można spróbować swoich sił w tworzeniu komiksów. Uwaga - nie są to spotkania z instruktorem. Zapewniamy przybory do rysowania oraz miłą atmosferę. Dla uczestników spotkań planujemy warsztaty komiksowe. Więcej informacji pod nr. 758 502 029.

E-booki w Wesołej

Już pisaliśmy o tym w poprzednim numerze, ale ponawiamy informację, bo to nowość w naszej Bibliotece, a zależy nam na tym, by informacja dotarła do jak największej liczby zainteresowanych nową ofertą. W tym roku naszym czytelnikom oferujemy dostęp do e-booków i to w dwojakiej formie. Prawo do bezpłatnego korzystania z e-booków serwisu Legimi mają czytelnicy naszej Biblioteki, którzy posiadają kartą biblioteczną oraz aktywnie wypożyczają zbiory. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z nami oraz do zapoznania się z Regulaminem korzystania z e-booków Legimi dostępnym na naszej stronie. Liczba kodów jest ograniczona.

Druga forma dostępu do e-booków związana jest z realizacją projektu budżetu obywatelskiego „E-booki w Bibliotece w Wesołej”. Zakłada on zakup ok. 450 tytułów e-booków do naszych zbiorów. Realizację tego projektu już powoli rozpoczynamy. E-booki zakupione w ramach projektu będą udostępniane przez naszą stronę na podstawie aktywnej karty bibliotecznej. Więcej informacji pojawi się niebawem w placówkach, na stronie i na profilu FB Biblioteki.

dYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dyskusyjne Kluby Książki to spotkania ludzi, którzy kochają czytać. Pierwsze Kluby Książki powstały w Wielkiej Brytanii, u nas w Polsce zostały przygarnięte przez Instytut Książki. Od wielu lat przy Bibliotece Głównej w Wesołej działa DKK. Spotkania zazwyczaj odbywają się trzy razy w miesiącu. Na załączonym plakacie prezentujemy plan spotkań klubu na luty. Zapraszamy!

Biblioteka w Wesołej

Tagi: biblioteka, tydzień, czytania, dzieci, wesoła, szkoła, wybór, ciekawa, książka, narodowy, program, rozwój, ferie,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 15 sierpnia 2020

Obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Sobota, 15 sierpnia 2020

Bitwa Warszawska

Niedziela, 16 sierpnia 2020

Gordonki z Lalalandią w Plażówce Saska

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
hotel boss

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń