WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 28 września 2022 r.
Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

Biblioteka publiczna w Wesołej

Redakcja .  |  7 lutego 2020

W ramach akcji „Zima w Mieście” Biblioteka organizuje 4 spotkania z teatrzykiem Kamishibai. W ferie zimowe zaprezentujemy podczas zajęć nową formułę zabawy z literaturą. Spotkania będą odbywać się w pierwszym tygodniu ferii w godz. 10.00-11.30 w Bibliotece Głównej i w Zielonej. Zapisy pod numerem 22 773 40 08.

Zapraszamy na dwie opowieści:

„Bajka o złotym jajku” - 10.02.2020 (Biblioteka Główna) i 11.02.2020 (Filia w Zielonej)

„Bajka o orle, który myślał, że jest kogutem” - 13.02.2020 (Filia w Zielonej)

 i 14.02.2020 (Biblioteka Główna).

 

KONKURS DLA MOLI KSIĄŻKOWYCH

Pozostał ostatni miesiąc trwania konkursu dla moli książkowych „50 książek na 50-lecie Wesołej”! Konkurs rozpoczął się 18.02.2019 r. i trwać będzie do 28.02.2020 r. Celem konkursu jest promocja książki i czytelnictwa oraz zainteresowanie Czytelników literaturą z różnych działów, poznanie nowych autorów. Konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach: dzieci i młodzież (3-16), młodzież i dorośli (16+). Wypełnione karty konkursowe i formularz konkursowy należy składać w dowolnej bibliotece publicznej w Wesołej. Wyłonienie po 10 laureatów z każdej kategorii konkursu nastąpi w drodze losowania w terminie podanym przez Organizatora. Wyniki ogłoszone zostaną na stronie internetowej Biblioteki www.bibliotekawesola.pl i Facebooku.

KONKURS NA RECENZJĘ KSIĄŻKI 2020

Biblioteka w Wesołej zaprasza do udziału w konkursie na recenzję książki. Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych i jest skierowany do wszystkich chętnych. Recenzje należy przesłać do 17.04.2020 na adres: konkurs.wesola@bibliotekawesola.pl. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin konkursu dostępny na stronie biblioteki www.bibliotekawesola.pl.

CZYTANIE USKRZYDLA

„Czytanie uskrzydla” to projekt ceramiczno-literacki związany ze Światowym Dniem Książki. W styczniu rozpoczęły się warsztaty lepienia ceramicznych książeczek w Mimbres – Pracowni Ceramiki w Wesołej. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Dorota Łasisz. Wszystkie ulepione książeczki utworzą skrzydła, które zostaną zainstalowane na fasadzie Biblioteki w Zielonej. Ozdobią one z pewnością budynek Biblioteki, a dla miłośników książki będą dobrym tłem do zrobienia sobie zdjęcia. Odsłonięcie skrzydeł będzie miało miejsce 23 kwietnia br. w dniu Światowego Dnia Książki w czasie rodzinnego pikniku, na który już dziś zapraszamy! Atrakcji dla małych i dużych będzie sporo J.

KOMIKSOWO W BIBLIOTECE

Lubisz rysować? Uwielbiasz komiksy? Przyjdź do nas… Biblioteka w Zielonej zaprasza na otwarte spotkania komiksowe dla młodzieży (12+). Dzięki inicjatywie naszych młodych, uzdolnionych plastycznie czytelniczek w każdy piątek w godz. 16-18 można spróbować swoich sił w tworzeniu komiksów. Uwaga - nie są to spotkania z instruktorem. Zapewniamy przybory do rysowania oraz miłą atmosferę. Dla uczestników spotkań planujemy warsztaty komiksowe. Więcej informacji pod nr. 758 502 029.

E-booki w Wesołej

Już pisaliśmy o tym w poprzednim numerze, ale ponawiamy informację, bo to nowość w naszej Bibliotece, a zależy nam na tym, by informacja dotarła do jak największej liczby zainteresowanych nową ofertą. W tym roku naszym czytelnikom oferujemy dostęp do e-booków i to w dwojakiej formie. Prawo do bezpłatnego korzystania z e-booków serwisu Legimi mają czytelnicy naszej Biblioteki, którzy posiadają kartą biblioteczną oraz aktywnie wypożyczają zbiory. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z nami oraz do zapoznania się z Regulaminem korzystania z e-booków Legimi dostępnym na naszej stronie. Liczba kodów jest ograniczona.

Druga forma dostępu do e-booków związana jest z realizacją projektu budżetu obywatelskiego „E-booki w Bibliotece w Wesołej”. Zakłada on zakup ok. 450 tytułów e-booków do naszych zbiorów. Realizację tego projektu już powoli rozpoczynamy. E-booki zakupione w ramach projektu będą udostępniane przez naszą stronę na podstawie aktywnej karty bibliotecznej. Więcej informacji pojawi się niebawem w placówkach, na stronie i na profilu FB Biblioteki.

dYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dyskusyjne Kluby Książki to spotkania ludzi, którzy kochają czytać. Pierwsze Kluby Książki powstały w Wielkiej Brytanii, u nas w Polsce zostały przygarnięte przez Instytut Książki. Od wielu lat przy Bibliotece Głównej w Wesołej działa DKK. Spotkania zazwyczaj odbywają się trzy razy w miesiącu. Na załączonym plakacie prezentujemy plan spotkań klubu na luty. Zapraszamy!

Biblioteka w Wesołej

Tagi: biblioteka, tydzień, czytania, dzieci, wesoła, szkoła, wybór, ciekawa, książka, narodowy, program, rozwój, ferie,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


27 września - 2 października 2022

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Piątek, 30 września 2022

Wystawa fotografii "Czerwcowe pachnidła"

Sobota, 1 października 2022

Spacer "Bagno... urzeka"

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń