WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 4 marca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Kolędowy początek roku chóru „Il Canto Magnificat”

Wojciech Popiela  |  18 lutego 2020

Co prawda zima w tym sezonie jest raczej kalendarzowa, ale wykonywane przez nasz chór „Il Canto Magnificat” bożonarodzeniowe kolędy przez cały styczeń wybrzmiewały częściej niż zwykle.

Sezon koncertowy będący kontynuacją grudniowych występów rozpoczął się w Wesołej 6 stycznia br. od koncertu w kościele parafialnym pw. św. Brata Alberta.

Kolejną okazją do pięknego wykonania kolęd było zaproszenie z koncertem do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie 15 stycznia wczesnym popołudniem chór wykonał przed zgromadzoną publicznością wiele utworów polskich i zagranicznych.

W niedzielę 19 stycznia wystąpił wraz z chórem „Gregorianum” w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej, gdzie licznie zgromadzeni słuchacze mogli podziwiać kunszt obydwu zespołów, jak też wspólnie wykonane kolędy. Koncert ten był też okazją do występu dla nowych chórzystów, którzy zasilili zespół ostatniej jesieni.

Na piątek 24 stycznia chór zaproszony został  przez wicemarszałka Michała Kamińskiego do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej na spotkanie noworoczne. Ciepłe przyjęcie występu i miłe słowa pod adresem chóru ze strony władz Senatu RP były pięknym podziękowaniem za koncert kolęd. Chórowi z Wesołej towarzyszyła wiceburmistrz naszej dzielnicy pani Aleksandra Paradowska.

 

Przed chórem „Il Canto Magnificat” pracowita wiosna z rewizytą u chóru z Limanowej, który gościł u nas w październiku na festiwalu. A już w lipcu chór uda się do Florencji na 43. Międzynarodowy Kongres Federacji „Pueri Cantores”, której jest członkiem.

 

 

Wojciech Popiela

 

Zobacz również

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4517

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4701

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4711

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Marzec 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


25 lutego - 8 marca 2021

Najlepsza architektura. Konkurs dla wszystkich

3 - 4 marca 2021

Rembertowskie kino plenerowe - ankieta

Czwartek, 4 marca 2021

Bezpłatne badania mammograficzne - 4 marca

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co robisz ze zbędną odzieżą własną i swojej rodziny?

Oddaję rodzinie lub znajomym
Wrzucam do pojemnika z odzieżą używaną
Sprzedaję w internecie lub oddaję do komisu
Wyrzucam do śmieci
Oddaję w trakcie bezpośrednich zbiórek odzieży przeprowadzanych np. przez fundacje
Oddaję do PCK lub Caritasu
Inny sposób postępowania
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń