WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 28 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

Przy Grochowskiej powstanie akademik ze strefą handlową i garażem podziemnym

Redakcja .  |  23 kwietnia 2020

Przy Grochowskiej powstanie akademik ze strefą handlową i garażem podziemnym
Teren przy ulicy Grochowskiej w Warszawie, mający powierzchnię 2,2 metrów kwadratowych, spółka Circle K. sprzedała firmie 6B47 Poland. Co tam powstanie? Szczegóły w poniższym tekście.

Powierzchnia tego praskiego obiektu liczy około 12 tysięcy metrów kwadratowych. Deweloper ma już swoją wizję. W akademiku zamierza stworzyć pokoje jednoosobowe i dwuosobowe; łącznie zmieści się tam prawie 500 łóżek. 6B47 Poland wchodzi w sektor domów studenckich, a to jego pierwsza warszawska koncepcja tego rodzaju. To po sprzedaży outletu w Gliwicach za 31,5 milionów euro nowa inwestycja jest możliwa do zrealizowania. Mirosław Januszko, członek zarządu 6B47 Poland na łamach Rzeczpospolita wypowiedział się na ten temat...

"Cieszymy się, że udało się nam pozyskać do tego projektu dodatkowy kapitał od nowego inwestora, który razem z nami współfinansuje tę inwestycję. Mamy nadzieję, że ten projekt pozwoli nam z sukcesem wkroczyć w sektor hospitality".

Idea 6B47 polega na współfinansowaniu projektów przez spółkę oraz zewnętrznych inwestorów, angażujących się w wybrany plan. Przedstawiciele przedsiębiorstwa chętnie opowiadają o szczegółach ich pracy. Jak wyjaśnili tym razem, zazwyczaj inwestują oni od 10 do 40 procent kapitału, a pozostałą część składają osoby prywatne. Jednocześnie 6B47 Poland proponuje zysk na poziomie od 10 a 15 procent rocznie. Koncept architektoniczny budynku, który powstanie na Grochowie, przygotowuje APA Wojciechowski. 

Zdaje się więc, że tym Praga Południe stanie się swego rodzaju eksperymentem. Oby tylko nie wpłynęło to negatywnie na życie mieszkańców. 

 

Źródło: ipragapoludnie

Fot. materiały prasowe

 

Tagi: akademik, strefa, handlowa, praga, południe, inwestycje, strefa, handlowa, garaż, podziemny, informacje, circle k,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń