WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 5 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Schronisko Na Paluchu – etapy otwarcia

Redakcja .  |  13 maja 2020

Schronisko Na Paluchu – etapy otwarcia
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie będzie stopniowo otwierane dla odwiedzających. Obecnie placówka na Paluchu jest tymczasowo niedostępna dla osób z zewnątrz ze względu na stan epidemii.

Zwierzętami opiekują się pracownicy, a wkrótce będą mogli dołączyć do nich wolontariusze. 

Personel zawodowy Palucha został podzielony na trzy niezależne zespoły, pracujące rotacyjnie bez możliwości wymieniania się i kontaktu, by zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem. Dzięki przyjętemu systemowi pracy psy i koty są pod stałą opieką lekarską i behawioralną oraz mają zapewnione schronienie i karmę.

Przywrócenie dyżurów wolontariuszy jest możliwe na ściśle określonych zasadach z uwzględnieniem sytuacji epidemicznej i zasad bezpieczeństwa oraz zdrowia osób w placówce. W piątek, 8 maja - podczas wideokonferencji - Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy wspólnie z pracownikami Palucha, Biura Ochrony Środowiska i przedstawicielami wolontariuszy dyskutowała o bezpiecznym zakresie pierwszego etapu odmrażania placówki. Uczestnicy spotkania omówili potencjalne zagrożenia i pracowali na podstawie przygotowanego planu, który był wcześniej skonsultowany ze stronami.

Według wstępnych ustaleń przywracania schroniska do normalnego funkcjonowania, w pierwszym etapie wolontariusze będą mieli wstęp na teren schroniska, ale w ograniczonym stopniu - trzech dyżurnych wolontariuszy psich dziennie, jeden koci wolontariusz raz w tygodniu. Uruchomione zostaną też spacery przedadopcyjne oraz przyjmowanie darów (np. karmy i koców, tylko w oryginalnych opakowaniach) od mieszkańców i firm. Konkretna data uruchomienia pierwszego etapu zostanie uzgodniona na kolejnym spotkaniu z wolontariuszami, które odbędzie się we wtorek, 12 maja.

W następnych etapach Schronisko Na Paluchu uruchomi kolejne działania i programy, np. szkolenia dla wolontariuszy, praktyki studenckie, wstęp dla osób z zewnątrz, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. 

Obecnie zagubione zwierzęta w dalszym ciągu przyjmowane są do placówki, a właściciele mogą odebrać ze schroniska odnalezionego psa lub kota. Spis zwierząt, które ostatnio trafiły do schroniska dostępny jest na stronie Palucha. Adopcje czworonogów odbywają się w zmienionym trybie.

 

Źródło: pragapld.waw.pl 

Fot. A. Chomczyk

Tagi: etapy, otwarcie, schronisko, na, paluchu, psy, koty, zwierzęta, adopcja, pandemia, placówka, działania, szkolenia,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Środa, 14 grudnia 2022

Koncert Kolęd w SP nr 353

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń