WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 28 października 2021 r.
Imieniny obchodzą: Judyty, Szymona, Tadeusza

#zostańwdomu z Ośrodkiem Kultury!

Redakcja .  |  15 maja 2020

#zostańwdomu z Ośrodkiem Kultury!
Wywiady z artystami, instrukcje tworzenia ciekawych prac plastycznych, cykl wirtualnych podróży oraz wiele innych propozycji Ośrodka Kultury on-line!
 
W związku z aktualną sytuacją w kraju Ośrodek Kultury przenosi swoje działania do sieci. Swoją ofertę kieruje do wszystkich grup wiekowych, aby twórczo uatrakcyjnić czas izolacji w domach.

Pogodne Rysowanki

Dla najmłodszych przygotowaliśmy cykl instruktażowy, w którym przedstawiamy proste i niewymagające skomplikowanych materiałów prace plastyczne do wykonania samodzielnie w domu. Posty z propozycjami będą pojawiały się we wtorki, czwartki i soboty o godz. 9.00 na Facebooku.

Halo! Tu Kultura – Artyści z wizytą w Wesołej

20 maja o godz. 19.00 rozpoczynamy cykl, który prezentował będzie niecodzienne wywiady z przedstawicielami Świata Kultury. Materiały będą udostępniane na Facebooku i Youtube w środy o godz. 19.00.

Cykl spotkań z podróżniczką Anitą Pogorzelską

Wszystkich miłośników podróży zachęcamy do wirtualnych wypraw z podróżniczką Anitą Pogorzelską, która udowadnia, że podróżować i spełniać marzenia można w każdym wieku oraz że nie ma rzeczy niemożliwych. Głównie odwiedza miejsca, do których trudno dotrzeć. Fascynują ją ludzie i plemiona, które żyją w sposób niezmienny od setek lat. Odbyła już w sumie ponad 50 podróży. Na kilka z nich zapraszamy Państwa już teraz. Materiały z wyjazdów prezentowane będą w każdy poniedziałek i piątek o godz. 18.00 na Facebooku.

#zostańwdomu Twoimi oczami – Artystyczne wspomnienia z kwarantanny

Wszystkich mieszkańców Wesołej zapraszamy do udziału w projekcie artystycznym dotyczącym kwarantanny. Prześlij na adres wystawy@domkulturywesola.net :

  • pracę artystyczną, która przedstawia sposób odbierania czasu lub będącą wynikiem działań artystycznych podjętych w tym czasie
  • zdjęcie dokumentujące codzienność podczas kwarantanny lub podjęte w tym okresie działania artystyczne/kulturalne lub ich efekty

Z nadesłanych prac powstanie stacjonarna wystawa w Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna". Zgłoszenia przyjmujemy do 30.06.2020 r. Regulamin projektu i karta zgłoszenia dostępne na stronie www.domkulturywesola.net

 

#SekcjeOnline – aktywnie bez wychodzenia z domu!

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w formie interaktywnej – bez wychodzenia z domu. Pełna oferta zajęć dostępna jest na stronie www.domkulturywesola.net.  Do zobaczenia po drugiej stronie ekranu!

Oferta zajęć online na żywo

DANCE MALUCHY - zajęcia dla dzieci, które rozwijają podstawowe aspekty związane z tańcem, rytmiką, techniką oraz koordynacją ruchową (wiek: 4-6 lat).

DO YOL! CZYLI VIDEOCLIP DANCE ON-LINE – nauka układów tanecznych, podobnych do tych prezentowanych w teledyskach. Zajęcia idealne dla młodzieży lubiącej taniec i muzykę (wiek: 8-12 lat).

RYSUNEK I MALARSTWO - zajęcia mają na celu rozbudzenie poczucia piękna i wrażliwości estetycznej, poszerzanie wiedzy o różnych technikach rysunkowych i malarskich oraz doskonalenie umiejętności warsztatowych uczestników (wiek: 9-19 lat).

STUDIO PIOSENKI (zajęcia indywidualne)podczas zajęć uczestnicy pracują nad intonacją, dykcją, interpretacją piosenki, emisją głosu oraz prawidłowym oddechem (dzieci 7+, młodzież, dorośli).

CERAMIKA - spotkania obejmują obcowanie z naturalnym materiałem, jakim jest glina. Celem zajęć jest rozbudzenie wrażliwości plastycznej i estetycznej (dzieci 6+, młodzież, dorośli).

JOGA VINYASA - Joga vinyasa flow to dynamiczne sekwencje pozycji powiązanych z oddechem. Ćwiczenia podnoszą ogólny poziom energii, dają poczucie siły, niwelujące emocjonalne i fizyczne blokady. Praktyka jogi to okazja do rozluźnienia i wzmocnienia mięśni (dorośli).

Oferta kursów wideo – oglądasz kiedy chcesz

MUSICAL BABIES & MUSICAL ENGLISH – nauka języka angielskiego dla najmłodszych. Podczas zajęć śpiewamy, muzykujemy, ruszamy się i tańczymy! Kurs składa się z 4 odcinków wideo (wiek: 0,5-6 lat).

ZABAWKOWY ŚWIAT ON-LINE – spotkania dla dzieci i rodziców, podczas których uczestnicy poznają pomysły na własnoręcznie wykonane zabawki. Takie przedmioty cieszą maluchy bardziej, niż najdroższa kupiona zabawka! Kurs składa się z 4 odcinków wideo (wiek: 3-10 lat). 

TANIEC NOWOCZESNY – kurs dla dzieci, które kontynuują swoją taneczną przygodę. W czasie  energetycznych i pełnych radości zajęć uczestnicy powtórzą podstawy takich standardów jak samba czy chca-cha. Kurs składa się z 4 odcinków wideo (wiek: 5-15 lat). 

BALET NA WESOŁO - kurs dla rozpoczynających swoją przygodę z tańcem klasycznym. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnych video treningów tanecznych z uwzględnieniem techniki baletowej. Kurs składa się z 4 odcinków wideo (dzieci 5+, młodzież, dorośli). 

ASANA JOGA - kurs dla początkujących. Asany rozciągają mięśnie ciała, uwalniają napięcia i poprawiają samopoczucie, dając nam dodatkową dawkę pozytywnej energii. Kurs składa się z 4 odcinków wideo (dorośli). 

Zapisy: www.strefazajec.pl. Więcej informacji: www.domkulturywesola.net/zajecia-online/

Kontakt ws. sekcji: +48 517 217 680, +48 514 030 741, +48 798 872 333.

 

Nabór instruktorów – sezon 2020/2021

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła ogłasza nabór instruktorów na prowadzenie zajęć artystycznych, kulturalnych i edukacyjnych w sezonie 2020/2021. Naszą ofertę kierujemy do odbiorców w różnym wieku, tj. dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów
w trzech placówkach: Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy przy  ul. Starzyńskiego 21 (Wola Grzybowska), Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna” przy  ul. Jana Pawła II 25 (Osiedle Stara Miłosna) oraz Ośrodku Działań Twórczych "Zielona" przy ul. Wilanowskiej 3 (Osiedle Zielona-Grzybowa). Zgłoszenia przyjmowane będą do 12 czerwca. Wypełniony i podpisany formularz należy przesłać skanem na adres: wesolakultura@domkulturywesola.net. Wzór formularza dostępny jest na stronie www.domkulturywesola.net

 

Więcej informacji na:

www.domkulturywesola.net

www.facebook.com/okwesola

www.facebook.com/pogodnafilia

www.facebook.com/zielonafilia

Kanał Ośrodka Kultury Wesoła na Youtube

                                                                    

Tagi: ośrodek, kultura, dzielnica, wesoła, wydarzenia, pogodna, muzyka, historia, harmonogram, informacje, online,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


24 września - 31 października 2021

Konkurs plastyczny "Mój Rembertów"

27 września - 7 listopada 2021

Stwórz film reklamowy Wedla i zdobądź cenne nagrody!

Sobota, 30 października 2021

Poranki teatralne dla dzieci – spektakl „Na jesiennym liściu”

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń