WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 25 maja 2020 r.
Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Kobiety kobietom - wystawa online

Redakcja .  |  20 maja 2020

Kobiety kobietom - wystawa online
"Kobiety dla kobiet" to internetowa wystawa prac Olgi Bukowskiej, Katarzyny Czajki, Iwony Ostrowskiej i Marty Zawadzkiej. Na początku marca w gmachu Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy pojawiła się niezwykła wystawa czterech wspaniałych artystek. Niestety z powodu pandemii wiele osób nie miało możliwości zapoznania się z nią. W związku z tym biblioteka postanowiła stworzyć wystawę "Kobiety kobietom" w wersji wirtualnej. Link do wystawy: https://issuu.com/bppragapoludnie/docs/wystawa. 
 
Wydarzenie jest współorganizowane z Fundacja "Godnie Żyć" i galerią Dom ze sztuką. Informacje o artystkach: 
 
Katarzyna Czajka - Nieustannie czegoś szuka, coś doskonali, przełamuje standardy, otwiera nowe drzwi, potem kolejne i kolejne… i nigdy ich nie zamyka. Czasem szokuje, innych fascynuje, ale nikogo nie pozostawia obojętnym. Co ją inspiruje? Gdzie znajduje świat, który potem wyczarowuje pędzlem i farbą? Na to pytanie Kasia zawsze odpowiada: „ Chcę, żeby moje obrazy opowiadały historię, żeby pokazywały emocje”. Jej malarstwo jest bardzo osobiste, operujące plastyczną metaforą, przekonujące, szczerze, pozbawione drastyczności i taniego sentymentalizmu, wpisujące się w wątek sztuki, który wyznaczyli tacy artyści jak A. Modigliani, M. Chagall, E. Schiele. Twórczość Katarzyny Czajki zaprasza widza w nierealną rzeczywistość, której atmosferę przesyca prowokujący, ale niewinny erotyzm. Samotność, tajemnica, strach przed przemijaniem mieszają się z zachwytem nad pięknem kobiecego ciała, wyrażając nastroje, ukryte pragnienia i rozterki podobnie jak w obrazach Joanny Sarapaty, które również dla Katarzyny Czajki są inspiracją. 
 
Olga Bukowska - Urodzona w 1979 r. w Kijowie. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego: Malarska Pracownia Interdyscyplinarna pod kierownictwem Prof. M. Olszyńskiego, A. Nikla, M. Pokrywki. Aktywnie działa w kraju i za granicą, łącząc praktykę malarską z działalnością pedagogiczną. W różnych krajach prowadzi warsztaty malarstwa alternatywnego „Jednym tchem”. Jej twórczość charakteryzuje się żywiołowością, brakiem ograniczeń stylistycznych, impulsywnością, emocjonalnością. Opiera się przede wszystkim na łączeniach kolorystycznych. Są to poszukiwania idealnych kombinacji, a także środków plastycznych, dzięki którym można zakodować wewnętrzną tajemnicę obrazu. Jej dzieła są związane bezpośrednio i bardzo mocno z muzyką, która często nadaje kształt jej bohaterom. Artystkę zajmuje człowiek, uosobiony przede wszystkim przez kobietę, osadzoną w różnych, mniej lub bardziej realnych światach i emocjach. 
 
Iwona Ostrowska - Studia ukończyła na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni profesora M. Wiśniewskiego. Prace przedstawia na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestniczy w Festiwalach Sztuki - Włochy, Turcja, Bruksela, Tunezja, Niemcy, Grecja, Łotwa. Jest uczestnikiem plenerów międzynarodowych i sympozjów twórczych. Prezentowała swoje obrazy na 15 wystawach indywidualnych oraz ponad 80 wystawach zbiorowych. Sztuka, którą tworzy, rozpięta jest między malarstwem olejnym, grafiką, fotografią i projektowaniem graficznym. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, należy do Grupy Twórczej PositiveART i Młodzi Sztuką. Tworzy autorskie projekty artystyczne, a także działa jako organizator/kurator wystaw/projektów ogólnopolskich, promujących sztukę współczesną. Współtworzy projekt artystyczny ProjectART. 
 
Marta Zawadzka - (ur. 1981, Polska) żyje i tworzy w Warszawie. W 2005 roku ukończyła wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Przez wiele lat realizowała się zawodowo jako architekt i nauczyciel malarstwa, jednak całkowita krystalizacja drogi zawodowej i pasji nastąpiła kilka lat temu. Obecnie poświecą się malarstwu. Na jej indywidualny styl składa się ekspresja, energia i bardzo dynamiczna, często fluorescencyjna paleta barw. Nie ogranicza się tylko do pracy na płótnach, chętnie realizuje swoje pomysły na ścianach. W jej studio pełne jest farb akrylowych, olejnych , i tuszy, lakierów... Poszukuje przyjemnych uczuć, celem jest aby obrazy emanowały estetyczną przyjemnością. W twórczości odcina się od ciężkich destrukcyjnych emocji. Inspiracji dostarczają jej ciągłe podróże. Współpracuje z galeriami w Anglii, Singapurze, Francji, Holandii, Niemczech, USA, Monako, Filipinach, Meksyku, Indiach, Hong Kongu, Bahrainie, Arabi Saudyjskiej. Sprzedaje obrazy na całym świecie.

Tagi: wystawa, online, kobieta, kobiety, kobietom, internetowa, kultura, olga, bukowska, katarzyna, czajka, informacje,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Maj 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


Środa, 27 maja 2020

Wernisaż wystawy Bogdana Stodulnego

Wtorek, 30 czerwca 2020

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o powrocie systemu roweru miejskiego (Veturilo) w Warszawie?

Pomysł dobry, ale w praktyce słabo działa - częste problemy z wypożyczeniem/oddaniem roweru
Świetny pomysł i doskonale się sprawdza w Warszawie
Zbyt często brakuje rowerów na stacjach, z których chciałbym/chciałabym skorzystać
Może być, ale bez rewelacji
Świetnie promuje jazdę na rowerze
Źle, że go wprowadzili, bo teraz trzeba na chodniku (jako pieszy) mieć oczy dookoła głowy, tylu tu rowerzystów
Fajny, ale rowery często się psują
Dobry, ale za mało stacji wypożyczenia
Nie wiem, nie korzystam
Kiepski, w innych miastach to działa lepiej
Co z tego, że są rowery jak prawie wcale nie ma ścieżek rowerowych?
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń