WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 28 września 2023 r.
Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

Kobiety kobietom - wystawa online

Redakcja .  |  20 maja 2020

Kobiety kobietom - wystawa online
"Kobiety dla kobiet" to internetowa wystawa prac Olgi Bukowskiej, Katarzyny Czajki, Iwony Ostrowskiej i Marty Zawadzkiej. Na początku marca w gmachu Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy pojawiła się niezwykła wystawa czterech wspaniałych artystek. Niestety z powodu pandemii wiele osób nie miało możliwości zapoznania się z nią. W związku z tym biblioteka postanowiła stworzyć wystawę "Kobiety kobietom" w wersji wirtualnej. Link do wystawy: https://issuu.com/bppragapoludnie/docs/wystawa. 
 
Wydarzenie jest współorganizowane z Fundacja "Godnie Żyć" i galerią Dom ze sztuką. Informacje o artystkach: 
 
Katarzyna Czajka - Nieustannie czegoś szuka, coś doskonali, przełamuje standardy, otwiera nowe drzwi, potem kolejne i kolejne… i nigdy ich nie zamyka. Czasem szokuje, innych fascynuje, ale nikogo nie pozostawia obojętnym. Co ją inspiruje? Gdzie znajduje świat, który potem wyczarowuje pędzlem i farbą? Na to pytanie Kasia zawsze odpowiada: „ Chcę, żeby moje obrazy opowiadały historię, żeby pokazywały emocje”. Jej malarstwo jest bardzo osobiste, operujące plastyczną metaforą, przekonujące, szczerze, pozbawione drastyczności i taniego sentymentalizmu, wpisujące się w wątek sztuki, który wyznaczyli tacy artyści jak A. Modigliani, M. Chagall, E. Schiele. Twórczość Katarzyny Czajki zaprasza widza w nierealną rzeczywistość, której atmosferę przesyca prowokujący, ale niewinny erotyzm. Samotność, tajemnica, strach przed przemijaniem mieszają się z zachwytem nad pięknem kobiecego ciała, wyrażając nastroje, ukryte pragnienia i rozterki podobnie jak w obrazach Joanny Sarapaty, które również dla Katarzyny Czajki są inspiracją. 
 
Olga Bukowska - Urodzona w 1979 r. w Kijowie. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego: Malarska Pracownia Interdyscyplinarna pod kierownictwem Prof. M. Olszyńskiego, A. Nikla, M. Pokrywki. Aktywnie działa w kraju i za granicą, łącząc praktykę malarską z działalnością pedagogiczną. W różnych krajach prowadzi warsztaty malarstwa alternatywnego „Jednym tchem”. Jej twórczość charakteryzuje się żywiołowością, brakiem ograniczeń stylistycznych, impulsywnością, emocjonalnością. Opiera się przede wszystkim na łączeniach kolorystycznych. Są to poszukiwania idealnych kombinacji, a także środków plastycznych, dzięki którym można zakodować wewnętrzną tajemnicę obrazu. Jej dzieła są związane bezpośrednio i bardzo mocno z muzyką, która często nadaje kształt jej bohaterom. Artystkę zajmuje człowiek, uosobiony przede wszystkim przez kobietę, osadzoną w różnych, mniej lub bardziej realnych światach i emocjach. 
 
Iwona Ostrowska - Studia ukończyła na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni profesora M. Wiśniewskiego. Prace przedstawia na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestniczy w Festiwalach Sztuki - Włochy, Turcja, Bruksela, Tunezja, Niemcy, Grecja, Łotwa. Jest uczestnikiem plenerów międzynarodowych i sympozjów twórczych. Prezentowała swoje obrazy na 15 wystawach indywidualnych oraz ponad 80 wystawach zbiorowych. Sztuka, którą tworzy, rozpięta jest między malarstwem olejnym, grafiką, fotografią i projektowaniem graficznym. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, należy do Grupy Twórczej PositiveART i Młodzi Sztuką. Tworzy autorskie projekty artystyczne, a także działa jako organizator/kurator wystaw/projektów ogólnopolskich, promujących sztukę współczesną. Współtworzy projekt artystyczny ProjectART. 
 
Marta Zawadzka - (ur. 1981, Polska) żyje i tworzy w Warszawie. W 2005 roku ukończyła wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Przez wiele lat realizowała się zawodowo jako architekt i nauczyciel malarstwa, jednak całkowita krystalizacja drogi zawodowej i pasji nastąpiła kilka lat temu. Obecnie poświecą się malarstwu. Na jej indywidualny styl składa się ekspresja, energia i bardzo dynamiczna, często fluorescencyjna paleta barw. Nie ogranicza się tylko do pracy na płótnach, chętnie realizuje swoje pomysły na ścianach. W jej studio pełne jest farb akrylowych, olejnych , i tuszy, lakierów... Poszukuje przyjemnych uczuć, celem jest aby obrazy emanowały estetyczną przyjemnością. W twórczości odcina się od ciężkich destrukcyjnych emocji. Inspiracji dostarczają jej ciągłe podróże. Współpracuje z galeriami w Anglii, Singapurze, Francji, Holandii, Niemczech, USA, Monako, Filipinach, Meksyku, Indiach, Hong Kongu, Bahrainie, Arabi Saudyjskiej. Sprzedaje obrazy na całym świecie.

Tagi: wystawa, online, kobieta, kobiety, kobietom, internetowa, kultura, olga, bukowska, katarzyna, czajka, informacje,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Najbliższe wydarzenia


2 - 9 października 2023

Spotkania nt. budów ul. Bursztynowej i Babiego Lata

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czym najczęściej podróżujesz do centrum Warszawy?

Autobusem
Autobusem z przesiadką do tramwaju
Pociągiem (Koleje Mazowieckie lub SKM)
Własnym samochodem
Rowerem / motocyklem
Zobacz wyniki
oromedica

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń