WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 22 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Zuzia i Wymazuś – czyli kampania edukacyjna terytorialsów skierowana do najmłodszych

Aneta Szczepaniak  |  28 maja 2020

„Od niedawna świat nasz cały, obiegł wirus całkiem mały…”  - tak rozpoczyna się jedna z kilku historyjek obrazkowych przygotowanych przez Wojska Obrony Terytorialnej z myślą o najmłodszych.
 
Wojska Obrony Terytorialnej aktywnie biorą udział w walce z pandemią koronawirusa. Żołnierze dostarczają m.in. żywność, środki ochrony indywidualnej, ale także pobierają wymazy np. od pensjonariuszy i personelu Domów Pomocy Społecznej, odwiedzają w domach również osoby przebywające na kwarantannie. Często zdarza się, że w domu obecne są małe dzieci, które przeraża widok ratownika medycznego ubranego w specjalny kombinezon. Mundurowi, chcąc to zmienić rozpoczęli kampanię edukacyjno – informacyjną skierowaną do najmłodszych.

Przygotowano materiały edukacyjne, które w prosty i przystępny sposób przygotowują rodzinę do procesu pobraniu próbek, wyjaśniają kim jest postać ubrana w dziwny kombinezon ze specjalną maską na twarzy. Zawierają prostą instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia, czego rodzina ma się spodziewać podczas wizyty ratownika medycznego z mobilnego zespołu wymazowego.

Terytorialsi przygotowali także film edukacyjny, który przedstawia odwiedzającego żołnierza jako superbohatera walczącego z wirusami - To jest strój tego superbohatera. Strój, którego boją się wirusy - kombinezon, maska, okulary, specjalna przyłbica i rękawiczki - tłumaczy bohaterka filmu, Zuza.

Oprócz materiałów wideo, z inicjatywy żołnierzy powstały także kolorowanki oraz opowiadanie pt. „Moje serce ochroni Tatę i Mamę” -  Od niedawna Świat nasz cały, obiegł wirus całkiem mały - tak zaczyna się opowiadanie, które za pomocą dziecięcego języka wyjaśnia, czym jest koronawirus, jak z nim walczyć oraz zachęca do dbania o higienę.

W 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej działa 7 mobilnym zespołów wymazowych, które codziennie pobierają średnio około 100 wymazów. Do tej pory wykonano ponad 3,5 tysiąca badań w DPS-ach oraz w domach osób przebywających na kwarantannie.

Tagi: terytorialsi, wojskowa, służba, polska, sił, terytorialna, żołnierze, kampania, edukacyjna, dzieci, koronawirus,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 22 września 2020

Dzień bez samochodu

Sobota, 26 września 2020

Uliczna uczta w Wesołej

Sobota, 26 września 2020

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Wawrze

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wywołuje u Ciebie duży niepokój?

zdecydowanie nie
raczej nie
trudno powiedzieć
raczej tak
zdecydowanie tak
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń