WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 3 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Bogumił

Warszawianką Roku 2020 jest każda z nas

Redakcja .  |  29 maja 2020

Warszawianką Roku 2020 jest każda z nas
Rok 2020 wystawił kobiety na największą próbę - wiele warszawianek stanęło na pierwszej linii walki z pandemią. Wszystkie mieszkanki stolicy, które zmierzyły się z wyzwaniami w czasach izolacji, są bohaterkami. Miasto zaprasza do docenienia ważnych dla nas kobiet i opowiedzenia ich wyjątkowych historii pod wspólnym hasztagiem #warszawiankaroku2020.
 
– Dwie ubiegłe edycje plebiscytu Warszawianka Roku zachęciły tysiące mieszkańców do poznania historii niezwykłych kobiet, które każdego dnia poprzez swoje działania wpływają na rozwój i dobre imię stolicy oraz nie pozostają obojętne na los innych. Stan epidemiczny wymusił na nas wiele zmian, ale także postawił przed nami wiele wyzwań, z którymi jako społeczeństwo musieliśmy - musimy - sobie poradzić – mówi Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy. – Wiele kobiet znalazło w sobie nieprzeciętne pokłady energii i dzięki temu nie poddają się na froncie walki z
Covid-19. Chcemy im podziękować i dać możliwość opowiedzenia o nich – dodaje.
W poprzednich edycjach plebiscytu to mieszkańcy, oddając głosy w publicznym głosowaniu, wybrali laureatki. Tytuły w 2018 roku otrzymały: Anna Ojer - Warszawianka Roku 2018,  Krystyna Janda - Warszawianka Przemian. W 2019 roku natomiast: Nicole Sochacki-Wójcicka - Warszawianka Roku 2019 oraz Irena Sendlerowa - Warszawianka Stulecia.

– W tym roku Warszawianka Roku jest w każdej z nas. Z pewnością warto o tym mówić. O poświęceniu, profesjonalizmie, współpracy, a także o pozornie zwykłych historiach kobiet, dzięki którym możemy przetrwać ten czas – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.
Mieszkańcy mogą opowiedzieć historię swoich matek, córek, przyjaciółek lub zupełnie obcych kobiet, które wyróżniły się swoją postawą w ostatnich tygodniach. Relacje zbierane są pod wspólnym hasztagiem #warszawiankaroku2020 na Youtube, Facebooku i Instagramie, a także drogą mailową (Otworzy się w nowym okniewarszawiankaroku@um.warszawa.ploraz korespondencyjnie - pod adresem Biura Marketingu Miasta, ul. Senatorska 36, 00-095 Warszawa.

– Będziemy czytać i słuchać o bohaterkach, które swoimi działaniami inspirowały innych w tym trudnym czasie. Pielęgniarki, opiekunki, nauczycielki, sprzedawczynie, farmaceutki, kucharki i wiele innych kobiet - doceniamy każdą z nich. Dlatego wyjątkowo nie organizujemy plebiscytu. Inicjujemy kampanię społeczną – mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej.
Kampania Warszawianki Roku ze względu na ograniczenia budżetowe m.st. Warszawy będzie widoczna głównie w mediach społecznościowych oraz na miejskich nośnikach. Zgłoszenia mogą być publikowane w dowolnej formie, np. teksty, zdjęcia, filmy. Wybrane relacje o kobietach, które w czasach pandemii motywują innych i dają przykład, są wsparciem dla potrzebujących, będą opublikowane na stronach internetowych stolicy i w miejskich serwisach społecznościowych. Materiały, dotyczące kampanii – plakaty, zdjęcia oraz szczegóły poprzednich edycji, są dostępne na stronie Otworzy się w nowym oknieum.warszawa.pl/warszawiankaroku.
 
Patronat honorowy nad plebiscytem Warszawianka Roku objął Rzecznik Praw Obywatelskich. Ambasadorkami, wspierającymi tegoroczną akcję, są członkinie Kapituły poprzednich edycji: Ewa Malinowska-Grupińska, Beata Michalec, Agata Passent, Anna Maruszeczko oraz Dorota Warakomska.

Źródło: wawer.warszawa.pl 

Tagi: warszawianka, roku, plebiscyt, głosowanie, na, kandydatki, zgłoszenia, rywalizcja, warszawskie, przemiany,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 3 października 2022

Konferencja prasowa o Forum Przyszłości Kultury

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń