WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 29 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Spotkania teatralne Grochów Grochów w Teatrze Akt przy Łaziebnej 9

Redakcja .  |  22 czerwca 2020

Spotkania teatralne Grochów Grochów w Teatrze Akt przy Łaziebnej 9
Zapraszamy na spotkania teatralne Grochów Grochów w Teatrze Akt przy Łaziebnej 9 (w czerwcu spotkania we wtorki i czwartki o 19.00).
 
Grochów, Grochów to program artystycznej edukacji w formie spotkań warsztatowych dla młodzieży i dorosłych z zakresu teatru ruchu połączony z prezentacjami spektakli w siedzibie Teatru Akt. Nawiązuje do najciekawszych zjawisk teatralnych teatru działającego poza nurtem oficjalnym w Polsce w XX i XXI wieku.Do tej pory w działalności Grochowa Grochowa ważny był kontekst lokalny, stąd też powstanie takich spektakli jak Grochów Grochów ( wspomnienia z dzieciństwa i młodości wplecione w realia starego Grochowa ), Sted go ( inspirowany życiopisaniem Edwarda Stachury, tworzącego na Grochowie ), Grochowska dell'arte (etiudy pantomimiczne osadzone w realiach współczesnych ). Lecz ten Grochów to także kraina uniwersalna, podobna do kantorowskiego Wielopola, które nie było konkretnym miejscem, lecz mityczną krainą z przeszłości. W latach

2015-2018 uczestnikami zajęć byli amatorzy teatralni, zajmujący się na co dzień innymi profesjami ( średnia wieku grupy około 35 lat - uczyć się można przez całe życie i nawet to lubić ). Przy projektowaniu nowej działalności dużą rolę odegrałaby część dotychczasowych uczestników warsztatów, spojonych wspólnym doświadczeniem wyniesionym z tworzenia i prezentacji w minionych latach i ludzie nowi, którzy przyjdą na kolejne edycje warsztatowe i dołączą do grupy. Profil grupy jest bardzo otwarty, osoby pojawiające się nawet w końcowym etapie cyklu warsztatowego znajdą swoje miejsce i zadanie na miarę swoich możliwości, dzięki stworzonym warunkom do uczestnictwa opartym na własnym wyborze, współpracy z innymi, kreowaniu swojej koncepcji, samodoskonaleniu i samorealizacji.

Fundamentem warsztatów jest teatr ruchu korzystający z doświadczeń pantomimy, tańca i działań plastycznych, stylu tańca butoh i elementów sztuki walki aikido.
Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu do końca roku.
Warsztaty prowadzić będą Marek Kowalski i Tomasz Musiałowicz z Teatru Akt ( teatr ruchu i pantomimy ), uzupełniani przez Paulinę Święcańską ( kontakt improwizacja ), Sylwię Hanff ( taniec butoh ) i Krzysztof Jerzak ( elementy aikido ). Zajęcia ruchowe przeplatane będą dyskusjami o nowych realizacjach, zaplanowanych na poszczególny rok. Z czasem zajęcia warsztatowe przerodzą się w próby nad spektaklem, którego premiera będzie zwieńczeniem kilkumiesięcznych przygotowań.

W 2020 roku w wyniku działań warsztatowych powstanie spektakl Odbicia inspirowany książką fotograficzno-poetycką autorstwa Pawła Łęczuka i Krzysztofa Micha Odbicia Grochowa, w 2021 panoptikum teatralne Pegaz dęba inspirowane dziełem Juliana Tuwima. Na kanwie utworów literackich ilustrowanych bogatą grafiką i zdjęciami stworzone zostaną teatralne dzieła wizualne wypełnione indywidualnymi i grupowymi treściami uczestników warsztatów powstałe w czasie prób i improwizacji. Wstęp wolny. 

Organizator: Teatr Akt
Projekt Grochów Grochów współfinansuje m.st Warszawa.
Spotkania odbywają się według wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Tagi: teatr, baza, spektakle, przyjdź, posłuchaj, zobacz, spotkania, teatralne, zaproszenie, prawdziwy, łaziebna, 9,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń