WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 5 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor

Modernizacja linii kolejowej

Redakcja .  |  23 października 2020

Modernizacja linii kolejowej
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłaszają konsultacjie społeczne dotyczące modernizacji linii kolejowej nr 2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Mińsk Mazowiecki - Siedlce.

Firma IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo sp. z o.o. na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. opracowuje Studium Wykonalności dla zadania „Poprawa przepustowości linii kolejowej nr 2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Mińsk Mazowiecki – Siedlce” w ramach projektu pn. „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów”. Projekt ma na celu usprawnienie połączeń kolejowych Warszawa Wschodnia – Mińsk Mazowiecki - Siedlce poprzez m.in.:

  • dobudowę drugiej pary torów na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna i wariantowo na odcinku Sulejówek Miłosna - Mińsk Mazowiecki,
  • zapewnienie możliwości realizacji cyklicznego, symetrycznego i zintegrowanego rozkładu jazdy dla pociągów pasażerskich,
  • ograniczenie liczby skrzyżowań linii kolejowej z drogami samochodowymi i przejść w poziomie torów,
  • przystosowanie stacji do wyprzedzania pociągów towarowych o długości do 750 m przez pociągi pasażerskie,
  • budowę nowych stacji,
  • dobudowę na stacji Warszawa Rembertów 2 nowych torów,
  • budowę łącznic pomiędzy liniami kolejowymi nr 2 i nr 13 w Mińsku Mazowieckim umożliwiających jazdę w kierunku stacji Krusze i Tłuszcz.

W ramach studium wykonalności przeanalizowane zostaną różne warianty modernizacji linii kolejowej, w celu wyselekcjonowania optymalnego wariantu realizacji inwestycji. Następnie dla wybranego wariantu inwestycji zostanie sporządzona dokumentacja dla dalszych etapów realizacji przedsięwzięcia. 
W celu opracowania optymalnych rozwiązań projektowych zwracamy się do Państwa jako mieszkańców gmin, na których terenie zlokalizowana jest planowana inwestycja, z szeregiem pytań dotyczących realizowanego Projektu. Otrzymane od Państwa odpowiedzi oraz postulaty posłużą do uszczegółowienia rozwiązań projektowych w toku opracowania kolejnych etapów realizowanego zamówienia.
Z uwagi na stan epidemii bezpośrednie formy konsultacji zastępujemy formą korespondencyjną oraz zdalną z wykorzystaniem możliwości technologicznych. Materiały poglądowe ze szczegółowym opisem dotyczącym planowanych rozwiązań projektowych wraz z ankietą do wypełniania są dostępne od 22 października 2020 r. do 22 listopada 2020 r. na stronie internetowej.

Ponadto, dla osób, które nie mają możliwości wypełnienia ankiety za pomocą kwestionariusza on-line, umożliwiamy zapoznanie się z materiałami oraz wypełnienie ankiety w wersji papierowej w Urzędzie Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy, Urzędzie Miasta Zielonka, Urzędzie Miasta Sulejówek, Urzędzie Miejskim w Halinowie, Urzędzie Gminy Dębe Wielkie, Urzędzie Gminy Mińsk Mazowiecki, Urzędzie Gminy Cegłów, Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy, Urzędzie Gminy w Kotuniu, Urzędzie Gminy Siedlce, Urzędzie Miasta Siedlce, Starostwie Powiatowym w Wołominie i Starostwie Powiatowym w Siedlcach. Odpowiedzi na ankiety w przedmiotowej sprawie można odsyłać do dnia 22.11.2020.

Tagi: modernizacja, linia, kolejowa, warszawa, wschodnia, studium, wykonalność, ankieta, oddaj, głos, rozwiązania,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń