WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 5 lipca 2022 r.
Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Biblioteki publiczne otwarte!

Redakcja .  |  3 grudnia 2020

Biblioteki publiczne otwarte!

W listopadzie decyzją Rady Ministrów biblioteki publiczne zostały zamknięte dla użytkowników na trzy tygodnie. W tym czasie bibliotekarze w Wesołej oprócz opracowywania książek, prac porządkowych w placówkach, wprowadzili do katalogu blisko 900 not autorskich, zamieszczali omówienia przeczytanych książek na bibliotecznym blogu (http://biblioteka-w-wesolej.blogspot.com/) oraz w mediach społecznościowych. Zachęcamy do skorzystania z tych recenzji, które mogą pomóc w wyborze lektury.

 

Współpraca bibliotek w Starej Miłosnej i Zielonej zaowocowała nowymi kartami do teatrzyku Kamishibai do popularnych tytułów z klasyki literatury dziecięcej. Karty będą wykorzystane podczas Wieczoru Bajek, który na nowo rusza w odsłonie online.

 

Bibliotekarze dbali o kontakt telefoniczny i mailowy z Czytelnikami. Proponowali zbiory dostępne w sieci. W swej ofercie Biblioteka posiada e-booki, od stycznia poszerzamy nasze usługi. W przyszłym roku w naszych zbiorach znajdą się także audiobooki dostępne cyfrowo.

 

Od 30 listopada biblioteki publiczne ponownie zostały otwarte dla Czytelników. Na podstawie § 10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Biblioteka w Wesołej wznowiła działanie (rozporządzenie obowiązuje do 27.12.2020 r.)

 

Zasady udostępniania zbiorów pozostają bez zmian. Obsługa czytelników jest prowadzona w rygorze sanitarnym. Przed wejściem do biblioteki zamieszczone są informację o limicie osób, które mogą przebywać w pomieszczeniu.

 

W związku z lokalizacją w Ośrodku Kultury nastąpiła zmiana godzin pracy biblioteki w Woli Grzybowskiej. Do odwołania Filia Nr 3 jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 9.00-16.00. Pozostałe placówki pracują w niezmienionych godzinach. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

Tagi: biblioteka, publiczna, znów, otwarta, zaproszenie, informacje, koronawirus, czytelnicy, rozporządzenie,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń