WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 31 lipca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Helena, Ignacy, Lubomir

Kolejne jazzowe spotkanie w Klubie Kultury „Anin”

Mirosław Perzyński, Klub Kultury „Anin”  |  16 stycznia 2012

Kolejne jazzowe spotkanie w Klubie Kultury „Anin”

Po poprzedniej udanej, dynamicznej imprezie jazzowej w Klubie Kultury „Anin”, znów zorganizowane zostało „Świąteczne spotkanie z Jazzem”. Tym razem 20 grudnia br. większość zgromadzonej publiczności stanowiły dzieci. Byli to wychowankowie z Domu Dziecka z ul. Przedwiośnie i Paprociowej oraz z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego TPD „Helenów” z opiekunami oraz grupa osób dorosłych.

 

Zespół muzyczny, który zagościł w Klubie „Anin” to „Jazz Makers”. Sześciu panów w ciemnych garniturach, z fascynującymi dla młodej widowni instrumentami, dało ciepły, nastrojowy, a jednocześnie typowo jazzowy koncert. Były to kolędy przeplatane znanymi standardami jazzowymi. Dziecięca publiczność reagowała spontanicznie. Dzieci zgłaszały się do solowego wykonywania kolęd przy akompaniamencie zespołu. Można było podziwiać brzmienie kontrabasu, trąbki, klarnetu, banjo, pianina. Nie obyło się bez poczęstunku dla młodej i dorosłej publiczności.

 

Impreza była prowadzona przez p. Elżbietę Jękot-Orzechowską, której towarzyszyła jej suczka Figa, odpowiednio przystrojona jak przystało na ten świąteczny czas. Owo wydarzenie kulturalne mogło się odbyć dzięki sponsorowi, jakim po raz drugi był Związek Artystów Wykonawców STOART. Jeszcze raz okazało się, że formuła jazzowa jest aktualna, żywa i to zarówno wśród dorosłych koneserów, jak i dla młodej, dziecięcej publiczności. Utwierdza to organizatorów w przekonaniu, że kontynuacja jazzowych spotkań jest zasadna i jeśli tylko obecny sponsor wytrwa w swoich działaniach filantropijnych, imprezy te będą w Klubie „Anin” kontynuowane.
Tagi: jazz, koncert, muzyka, Jazz Makers, kolędy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń