WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 4 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad

Ekslibris - mała, wielka sztuka

Redakcja .  |  20 maja 2021

Ekslibris - mała, wielka sztuka

Wawerskie Centrum Kultury – Filia w Falenicy wspólnie z Warszawską Galerią Ekslibrisu oraz Biblioteką Publiczną w dzielnicy Wawer Filia Falenica zapraszają w podróż z ekslibrisem jako intelektualną przygodę z małą grafiką książkową, która pozwala czerpać radość z obcowania z książką.

Ekslibris jako świadectwo naszego przywiązania do rodzinnych księgo-zbiorów, wrażliwości plastycznej jest dobrym przykładem nie tylko postrzegania piękna, ale nade wszystko poznania świata w jego różnorodności.

W pięciowiekowej tradycji znakowania ksiąg ekslibrisem Polska zajmuje w Europie poczesne miejsce, które zapewniły jej liczne i bogate księgozbiory oraz bibliofilskie pasje ludzi epoki renesansu.

Celem projektu jest popularyzacja wiedzy na temat znaku książkowego jako odzwierciedlenia stylu artystycznego panującego w danej epoce, rozwoju technik graficznych i sztuki samej
w sobie.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach online, które będą dostępne na https://www.facebook.com/wck.falenicahttps://www.wck-wawer.pl/

  • 20 maja 2021 godz. 17:00  

Wykład online na temat prawa autorskiego, prowadzenie: Aleksandra Sewerynik - Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Dyrygentury Chóralnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w kancelarii specjalizującej się w ochronie praw autorskich oraz w ramach własnej kancelarii, gdzie doradzała w sprawach z zakresu prawa autorskiego.

  • 21 maja 2021 godz. 17:00

 Warsztaty online tworzenia współczesnych znaków/odtwarzania historycznych znaków. Przygotowane zostaną stemple w różnych technikach np. z gąbek, sznurków oraz
z gumowych bloczków i dłuta do linorytu. Odbiorcy warsztatów będą mogli oznaczyć samodzielnie przygotowanym, spersonalizowanym znakiem wybraną przez siebie, ważną dla nich książkę.

Propozycja Wawerskiego Centrum Kultury Filia Falenica wpisuje się w kulturalną ofertę wzmacniania więzi wspólnotowych, promocję przedsięwzięć wzbogacających wiedzę o takich dziedzinach, jak: malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba. Jest efektem współpracy z innymi partnerami, zaproszenie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym m.st. Warszawy, pobudzania kreatywności, pielęgnowania kontaktów międzyludzkich.

Partner projektu: Stowarzyszenie Twórców ZAiKS

Tagi: ekslibris, mała, wielka, sztuka, wawerskie, centrum, kultury, warszawska, galeria, ekslibrisu, biblioteka,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń