WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 2 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

Szkoła życia – konkurs literacki Fundacji na rzecz Wielkich Historii

Redakcja .  |  2 czerwca 2021

Szkoła życia – konkurs literacki Fundacji na rzecz Wielkich Historii

Zapraszamy wszystkich do opisania swoich doświadczeń związanych z okresem dojrzewania! Co się wydarzyło, co przeżyliśmy, kto sprawił, że dziś jesteśmy tym, kim jesteśmy. Jakie lekcje życia pobraliśmy jako nastolatkowie? Gdzie w tym wszystkim było lub jest miejsce szkoły?

W konkursie mogą brać udział wszyscy, którzy ukończyli 14 lat. Przewidziane są 3 kategorie: Debiut – dla tych, którzy jeszcze nie publikowali, kategoria Otwarta – dla wszystkich, którzy chcieliby podzielić się z nami swoją historią oraz specjalna kategoria Wawer – dla mieszkańców dzielnicy.

 

Siedziba Fundacji na rzecz Wielkich Historii mieści się w historycznym budynku, w którym w 1903 roku mieszkańcy Wawra własnym sumptem wznieśli i uruchomili pierwszą w tym rejonie szkołę dla swoich dzieci.

Przez 100 lat rola szkoły bardzo się zmieniła. Niegdyś przez Murowankę prowadziła droga do lepszej przyszłości, a gdzie jest dzisiaj szkoła? – pyta Maciej Piwowarczuk, prezes Fundacji na rzecz Wielkich Historii.

Poprzez konkurs chce zachęcić do podzielenia się swoimi wspomnieniami i zapytać o to, co nas dziś kształtuje.

W każdej kategorii konkursu przewidziane są trzy nagrody. Łączna pula nagród w konkursie to 9 tys. złotych. Najciekawsze prace nagrodzimy również w formie publikacji książkowej.

 

Prace konkursowe będą oceniane przez czteroosobowe Jury, w skład którego wchodzą: Justyna Suchecka – dziennikarka, laureatka nagrody Grand Press, autorka książki „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”; Paweł Goźliński (przewodniczący) – redaktor naczelny wydawnictwa Agora, współtwórca Instytutu Reportażu, redaktor i autor powieści; Norbert Szczepański – burmistrz dzielnicy Wawer oraz Maciej Piwowarczuk – prezes Fundacji na rzecz Wielkich Historii. Zapraszamy do nadsyłania prac konkursowych do dnia 30.09.2021r.

 

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www konkursu szkolazycia.org.pl

 

Organizatorem Szkoły życia - konkursu literackiego jest Fundacja na rzecz Wielkich Historii; projekt współfinansuje – Urząd Dzielnicy Wawer.

Tagi: szkoła, życia, konkurs, literacki, zaproszenie, informacje, fundacja, na, rzecz, wielkich, historii, jury,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń