WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 31 lipca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Helena, Ignacy, Lubomir

Gala finałowa projektu „Piękna nasza Polska cała”

Ewa Laskowska  |  19 stycznia 2012

Gala finałowa projektu „Piękna nasza Polska cała”

To całoroczny projekt realizowany przez Forum Młodzieży Warszawy i Klubu Kultury „Marysin”, a współfinansowany przez m.st. Warszawę, skierowany do dzieci i młodzieży. Prowadzone działania nawiązywały swoją tematyką do tradycji kulturowych różnych regionów Polski, ze szczególnym uwzględnieniem zwyczajów charakterystycznych dla Mazowsza. Zajęcia prowadzone były w różnych technikach artystycznych: 

•    warsztaty plastyczne – malowanie na szkle, wycinanka łowicka, wianki sobótkowe, 

•    warsztaty ceramiczne – szopka betlejemska, dwojaki, koło garncarskie, motywy roślinne w ceramice, 

•    spotkanie z etnografem. 

Prace wykonane przez uczestników projektu były oceniane przez jury, a autorzy najlepszych z nich zostali nagrodzeni. 

Projekt miał na celu popularyzować obcowanie ze sztuką ludową różnych regionów Polski, rozwijać pasje i umiejętności, uświadamiać młodych ludzi o różnorodności kulturowej kraju. Nasza oferta edukacyjno-kulturalna przyczyniła się do poszerzenia wiedzy z zakresu tradycji i sztuki ludowej. Warsztaty stały się kreatywną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Okazało się, że obcowanie ze sztuką ludową jest fantastyczną zabawą i sprawiło uczestnikom projektu wiele radości. 

Zgodnie z założeniami projektu uczestniczyły w nim również dzieci niepełnosprawne, co służyło zrozumieniu, integracji, pokonywaniu barier i ograniczeń. Młodzi ludzie uważają, że różnorodność kulturowa jest potrzebna i należy ją poznawać i pogłębiać wiedzę na ten temat. 

W projekcie udział wzięli uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 195, Szkoły Podstawowej nr 140, Szkoły Podstawowej nr 277, Gimnazjum nr 105, Zespołu Szkół Specjalnych nr 102, Zespołu Szkół nr 11. 

Zakończeniem projektu była gala, na której rozdano nagrody za najlepsze prace. Placówki uczestniczące w projekcie otrzymały podziękowania. Wszystkim rozdano foldery wydrukowane specjalnie na tę okazję. Gwoździem programu był występ zespołu PROARTE. Panie ubrane w oryginalne 100-letnie kurpiowskie stroje opowiedziały o zwyczajach kurpiowskich, śpiewały piosenki, włączając do zabawy publiczność. Na koniec placówki uczestniczące w projekcie podziękowały organizatorom za napisanie takiego projektu, profesjonalne przygotowanie warsztatów i prowadzenie. 

Planowana jest druga edycja projektu „Piękna nasza Polska cała”, już dziś serdecznie zapraszamy!

 

 


 

Zobacz również

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4517

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4701

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/klient.dhosting.pl/malwis0806j/wiadomoscisasiedzkie.pl/public_html/func/main.php on line 4711

Tagi:


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń