WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 30 września 2022 r.
Imieniny obchodzą: Wera, Zofia, Honoriusz

Hotele od Wedla dla pszczół i nie tylko

Redakcja .  |  10 sierpnia 2021

Hotele od Wedla dla pszczół i nie tylko
Na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych, w bliskim sąsiedztwie fabryki firmy Wedel, stanęły dwa hotele dla owadów zapylających. Działanie zrealizowano z okazji Wielkiego Dnia Pszczół, który obchodzimy 8 sierpnia. To kolejna inicjatywa proekologiczna o lokalnym charakterze, podjęta przez obchodzącego w tym roku swoje 170-lecie producenta słodyczy we współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Hotele o wysokości 180 cm zapewnią schronienie i możliwość budowania gniazd m.in. dzikim pszczołom (murarkom, lepiarkom), a także złotookom, motylom oraz muchówkom. Wszystkie te owady zapylają kwiaty podobnie jak pszczoła miodna, zapewniając różnorodność roślinną. W hotelach będą mogły osiedlić się również biedronki i skorki. Natomiast w ich sąsiedztwie planowane są także spotkania i warsztaty ekologiczne dla pracowników Wedla oraz podopiecznych Stowarzyszenia „Serduszko dla Dzieci”, które jest partnerem budowy hotelu.

To kolejne działanie Firmy Wedel na rzecz wspierania bioróżnorodności poprzez ochronę pszczół i owadów. Od 2017 r. na dachu wedlowskiej fabryki działa pasieka, w której w 8 ulach mieszka około 400 tysięcy pszczołowatych. Dbają o nią młodzi podopieczni Stowarzyszenia „Serduszko dla Dzieci”.

W trosce o bioróżnorodność i lokalną zieleń

Środowisko to jeden z trzech filarów wedlowskiej strategii CSR, w ramach której firma inicjuje i angażuje się w lokalne akcje ekologiczne. Poza pasieką, od ubiegłego roku na elewacji siedziby Wedla wisi także 35 budek lęgowych dla ptaków: jerzyków i pustułek. Pozwalają one ptakom na bezpieczne osiedlanie się bez ryzyka utracenia lęgu. Powstały we współpracy z ornitologiem, odpowiedzialnym za wybór odpowiedniego rodzaju budek i miejsca ich montażu. Firma jest również mecenasem projektu „Ogrody Polsko-Niemieckie”, w ramach którego zrewitalizowano część Parku Skaryszewskiego niedaleko fabryki, stanowiącej element praskiego krajobrazu od lat 30 XX. Wieku. Zakład produkcyjny i biuro zasilane energią z farm wiatrowych od Parku Skaryszewskiego oddziela Aleja Emila Wedla – jednego z założycieli firmy, który był wielkim miłośnikiem natury i pasjonatem ogrodnictwa.

Tagi: hotel, dla, pszczół, pszczoły, wedel, inicjatywa, pomoc, schronienie, gniazda, bioróżnorodność, ogrodnictwo,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


27 września - 2 października 2022

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Piątek, 30 września 2022

Wystawa fotografii "Czerwcowe pachnidła"

Sobota, 1 października 2022

Wydarzenie "Solidarni z Ukrainą"

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń