WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 7 lipca 2022 r.
Imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera

III Rembertowski Festiwal Poezji Śpiewanej

Redakcja .  |  17 sierpnia 2021

III Rembertowski Festiwal Poezji Śpiewanej

Śpiewasz? Chcesz się sprawdzić na muzycznej scenie? Weź udział w trzeciej odsłonie Rembertowskiego Festiwalu Poezji Śpiewanej. Na zgłoszenia czekamy do 10 września! Zwycięzcy wystąpią przed publicznością w koncercie finałowym, 18 września.

W rembertowskiej bibliotece odbędzie się wydarzenie, które ma na celu promocję poezji śpiewanej, łączącej piękno słowa i dźwięków. Wykonawcy – amatorzy będą mieli okazję do zaprezentowania swojego talentu przed jury. Najlepsi nie tylko otrzymają statuetki i nagrodę w postaci indywidualnych konsultacji wokalnych, ale również wystąpią podczas koncertu finałowego tuż przed gwiazdą wieczoru – Mają Kleszcz!

Konkurs kierowany jest do osób od 13. roku życia. Udział w festiwalu może być zarówno debiutem scenicznym, jak i kolejnym etapem na wciąż amatorskiej drodze muzycznej. Otwarta formuła dopuszcza wykonywanie cudzych utworów oraz ich prezentację przy mechanicznym akompaniamencie, a także autorskie kompozycje muzyczne, własne teksty przy akompaniamencie „na żywo”.

Tradycyjnie konkurs odbędzie się w trzech etapach:

Etap I – Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 10 września 2021 r. W tym terminie należy dostarczyć nagranie jednego utworu wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia do biblioteki przy ul. Gawędziarzy 8 lub przesłać na adres email: konkurs@bprembertow.waw.pl Na podstawie nagrań odbędą się eliminacje wstępne. Najlepsi otrzymają zaproszenie do zaprezentowania się w przeglądzie na żywo.

Etap II – Przesłuchania wykonawców, zakwalifikowanych do tego etapu, odbędą się 18 września 2021 r. w sali widowiskowej biblioteki. Powołane przez organizatora jury wyłoni zwycięzców festiwalu i przyzna nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

Etap III – Podczas koncertu finałowego – 18 września 2021 r. o godz. 18:00 - zwycięzcy trzeciej edycji festiwalu zaprezentują swój talent przed szerszą publicznością (w zależności od aktualnych ograniczeń spowodowanych pandemią). Ponadto koncert będzie transmitowany online, na kanale YouTube biblioteki. Na zakończenie festiwalowych zmagań wystąpi Maja Kleszcz z repertuarem z płyty „Osiecka de Luxe”.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o przekazanie wraz z kartą zgłoszenia listy udogodnień umożliwiających udział w konkursie.

Wszelkie informacje, regulamin i karta zgłoszenia, dostępne są na stronie Biblioteki:

www.bprembertow.waw.pl

Tagi: rembertowski, festiwal, muzyka, poezja, śpiewana, zgłoszenia, zaproszenie, koncert, etapy, kwalifikacje,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń