WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 2 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Mirosław, Joanna

Noc Bibliotek na Pradze-Południe

Redakcja .  |  4 października 2021

Noc Bibliotek na Pradze-Południe

Zapraszamy serdecznie do udziału w VII edycji Nocy Bibliotek na Pradze-Południe! Wydarzenie odbędzie się ponownie w gmachu Biblioteki przy ul. Meissnera 5 pod hasłem "Czytanie wzmacnia". Na czytelników - Małych i Dużych zaplanowano moc atrakcji.

Plan wydarzeń 09.10.2021 r.:

 • 15.00 – Uroczyste otwarcie VII Nocy Bibliotek. Słowo wstępne Pani Dyrektor Mirosławy Majewskiej. Przywitanie gości i prezentacja programu.
 • 15.00-19.00 – Wystawa rękodzieła Mirosławy Bułatowicz
  Wystawa maskotek i lalek robionych na szydełku autorstwa wolontariuszki Biblioteki na Egipskiej.
 • 15.00-21.00 – Kosmiczna fotobudka
  Ramka z elementami do wyboru. Przeniesiemy się do odległej przyszłości, a na pamiątkę tej podróży każdy będzie mógł zrobić sobie kosmiczną fotkę na pamiątkę. Przygotujcie swoje aparaty!
 • 16:00-18:30 – "Agnieszka Osiecka – Mobilna Gra Miejska" (start przy al. Waszyngtona 2b, finał przy ul. Meissnera 5)
  Ze Stanów Zjednoczonych do Warszawy przyjeżdża Dziennikarz zafascynowany twórczością Agnieszki Osieckiej. Nieprzypadkowo wybrał termin swojego pobytu w Polsce. Na 9 października przypada rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej. Redaktor zafascynowany twórczością poetki od lat skrupulatnie kolekcjonuje jej teksty. Brakuje mu jednego opowiadania i potrzebuje pomocy w jego odnalezieniu. W poszukiwaniach pomogą mu kilkuosobowe drużyny. Zadaniem grup jest rozwiązanie wszystkich zagadek na punktach rozmieszczonych na Saskiej Kępie, zebranie fragmentów opowiadania Osieckiej, poprawne ułożenie go w całość oraz oddanie Dziennikarzowi. Celem gry jest zapoznanie z twórczością i życiem Osieckiej oraz poznanie miejsc związanych z Poetką. Patroni gry: Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Dla uczestników przewidziane nagrody, w tym książki "Agnieszka Osiecka dzieciom" z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej ufundowane przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na e-mail: bd2@bppragapd.pl
 • 16.00-17.00 „Basia w bibliotece” – spotkanie z Zofią Stanecką.
  Podczas spotkania autorka czyta fragmenty książki „Basia i biblioteka” lub „Basia. Wielka księga słów”. To opowieść z rozmową i rysowaniem. Nacisk położony na wątki związane z tworzeniem, wyobraźnią. W ramach opowieści: wspólne rysowanie wymyślonego bohatera i wspólne wymyślanie przygody dla wymyślonego bohatera. Jeśli grupa będzie młodsza - krótkie przedstawienie z kukiełkami Basi i Taty. Na zakończenie warsztat plastyczny z tworzeniem masek. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na e-mail: s.wasowska@bppragapd.pl
  UWAGA! Ze względu na dużą ilość zgłoszeń na warsztaty z Zofią Stanecką, zapisy zostają już zamknięte. Dziękujemy za zainteresowanie.
 • 17.00-18.00 – Warsztaty „Budujemy EkoRobota” dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
  Podczas zajęć wykonamy roboty z wykorzystaniem materiałów, które na co dzień wyrzucamy (butelki plastikowe, kartony, rolki od papieru czy ręczników papierowych itp.
 • 17.30-18.30 – „W poszukiwaniu Nowej Turcji”. Spotkanie z podróżniczką Agnieszką Rostkowską
  Agnieszka Rostkowska – była korespondentka polskich mediów w Turcji i autorka reporterskiej książki „Wojownicy o szklanych oczach” – zabierze nas w podróż po tym kraju, by pokazać, co kryje się za fasadą pozornie normalnego życia. Odwiedzimy najmniej uczęszczane przez turystów regiony – południowy wschód i syryjskie pogranicze, by dowiedzieć się, jak fala terroru oraz kryzys migracyjny zmieniły życie ich mieszkańców. Posłuchamy niosących otuchę historii o nadziei i wolności, szczególnie aktualnych dziś, kiedy cały świat obserwuje rozwój wydarzeń w Afganistanie. Ta opowieść o Turcji wykracza bowiem poza państwowe granice. Zapraszamy na pokaz zdjęć, opowieść i dyskusję!
  Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na e-mail: s.wasowska@bppragapd.pl
 • 18.00-19.30 – Warsztaty familijne "Las w słoiku"
  Warsztaty mające na celu integrację środowiska lokalnego oraz promujące idee wspólnego spędzania czasu wolnego. Podczas zajęć praktycznych każdy uczestnik samodzielnie stworzy swój własny miniaturowy las.
  18.35-19.00 – Finał zabawy "Agnieszka Osiecka – Mobilna Gra Miejska". Ogłoszenie wyników konkursu „Wakacyjne Bingo Książkowe”
 • 19.30-20.30 – "Gwara na Nalewkach". Spotkanie z Przemysławem Śmiechem, Ambasadorem Dobrej Książki.
  Frekwencjo brylantowa! Mamy niemożebny zaszczyt zaprosić Szanowne Państwo na zajście naukowo - artystyczne Przemysława Śmiecha pod tytułem "Gwara na Nalewkach." W programie tak zwana moc atrakcji:
 1. nawijka o rodakach narodowości muranoskiej
 2. pogadanka, co jest fajne, a co trefne
 3. rzut historyczny "Wiech w sądzie"
 4. rzut współczesny "Śmiech na żywo"
  Prosiemy niezawodnie być!
  Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na e-mail: s.wasowska@bppragapd.pl

Wstęp wolny!

Wydarzenie odbywa się w rygorze sanitarnym z uwzględnieniem panujących obostrzeń i rozporządzeń. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek oraz dezynfekcji rąk.

 

Źródło: https://pragapld.um.warszawa.pl/-/noc-bibliotek-na-pradze-poludnie-wydarzenie

Tagi: praga, południe, noc, bibliotek, dzieci, młodzież, dorośli


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń