WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 2 grudnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Balbina, Paulina, Bibiana

Gala konkursu S3KTOR – czyli najlepsze warszawskie inicjatywy pozarządowe czasu walki z pandemią

Redakcja .  |  25 listopada 2021

Gala konkursu S3KTOR – czyli najlepsze warszawskie inicjatywy pozarządowe czasu walki z pandemią

Już 3 grudnia poznamy laureatów konkursu S3KTOR, w którym od jedenastu lat nagradzane są najlepsze warszawskie inicjatywy pozarządowe. W tegorocznej edycji miasto chce podziękować organizacjom za pomoc mieszkańcom w trakcie pandemii. Galę rozdania nagród będzie można śledzić online.

– Warszawskie organizacje pozarządowe odegrały niezwykle ważną rolę w czasie pandemii – mówi wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra i dodaje: – Chroniły najbardziej narażonych, wspierały potrzebujących, pomagały medykom, nauczycielom, uczniom. Dziś trudno sobie wyobrazić pierwsze miesiące pandemii bez setek wolontariuszy pomagających starszym osobom, tysięcy uszytych maseczek, roznoszonych paczek, posiłków, zdalnej pomocy psychologicznej i dziesiątek innych działań.  

W tegorocznej edycji konkursu S3KTOR zostaną przyznane trzy nagrody. Ogłoszenie laureatów nastąpi w przyszłym tygodniu, 3 grudnia o godzinie 14:00. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną zrezygnowano z tradycyjnej gali, a zwycięzców będzie można poznać, śledząc relację z wydarzenia dostępną w mediach społecznościowych: na profilu wiceprezydentki Aldony Machnowskiej-Góryprofilu konkursu S3KTOR oraz kanale m.st. Warszawy.

Kilkadziesiąt zgłoszonych inicjatyw 

– Do konkursu zgłoszone zostały 54 inicjatywy – mówi Ewa Kolankiewicz, pełnomocniczka prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi i dodaje: – Każda z nich pomagała warszawiankom i warszawiakom przejść przez pandemię i radzić sobie w tej nowej dla wszystkich i niezwykle trudnej sytuacji. Możemy przyznać tylko trzy nagrody, ale serdecznie dziękujemy za wszystkie działania, którymi organizacje wpierały Warszawę i jej mieszkańców. 

Inicjatywy zgłoszone w ramach konkursu kierowane były do różnych grup mieszkańców stolicy. Duża część z nich chroniła zdrowie i życie osób najbardziej narażonych: starszych, bezdomnych, czy pozbawionych środków do życia. Organizacje opiekowały się nimi, dostarczały posiłki i paczki, udzielały pomocy medycznej czy robiły zakupy.  

Kolejną wspieraną grupą były dzieci i młodzież oraz ich rodzice. Organizacje monitorowały ich sytuację, wspierały w nauce, dostarczały niezbędne produkty i sprzęt do lekcji zdalnych. Powstawały słuchowiska dla najmłodszych, pomagające kilkulatkom zrozumieć świat, który stanął na głowie, a także ich własne emocje. Dla starszych dzieci organizacje tworzyły propozycję ciekawych zajęć online, czy wycieczki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dla młodzieży, która najtrudniej znosiła zamknięcie w domu i wyzwania związane z pandemią, powstał m.in. projekt zdalnej pomocy psychologicznej.  

Pozostałe zgłoszenia dotyczyły m.in. szycia maseczek; opieki nad osobami w kwarantannie; wsparcia medyków czy nauczycieli. Niezależnie od konkretnej inicjatywy, każda z nich jest przykładem ogromnej solidarności, empatii i poświęcenia oraz każda zasługuje na podziękowanie. 

Grand S3KTOR 

Jak co roku podczas gali przyznana zostanie również nagroda Grand S3KTOR, do której laureata wybiera Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego. Wyróżnienie to mogą otrzymać organizacje, które od co najmniej 10 lat działają na rzecz stolicy i jej mieszkańców. W tym roku wpłynęło 29 zgłoszeń, w których wskazano wiele bardzo zasłużonych dla miasta organizacji, zajmujących się pomocą społeczną, kulturą, edukacją, nauką czy sportem. Od lat sprawiają one, że Warszawa jest coraz lepszym miejscem do życia. 

Partnerzy konkursu

Od lat organizację konkursu wspierają Tramwaje Warszawskie. Podobnie jak w poprzednich latach, również w tej edycji pomagają w wyborze zwycięzców i fundują jedną z nagród. W tym roku spółka zdecydowała również o przyznaniu dodatkowego wyróżnienia.

Patronem medialnym konkursu jest portal warszawa.ngo.pl.

 

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/gala-konkursu-s3ktor-czyli-najlepsze-warszawskie-inicjatywy-pozarzadowe-czasu-walki-z-pandemia

Tagi: gala, konkursu, konkurs, sektor, s3ktor, inicjatywy, pozarządowe, warszawa


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


20 listopada - 19 grudnia 2021

Nauka jazdy na nartorolkach

Piątek, 3 grudnia 2021

Gala konkursu S3KTOR – czyli najlepsze warszawskie inicjatywy pozarządowe czasu walki z pandemią

Sobota, 4 grudnia 2021

Świąteczne gotowanie na Targowisku Falenica

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń