WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Ostatni dzień kolędowania w wyjątkowej oprawie

Fundacja Po DRUGIE  |  30 stycznia 2012

2 lutego 2012 o godzinie 19.00 w Stacji Falenica "Fundacja po DRUGIE", która wspiera młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym, patologią i bezradnością, organizuje spotkanie z kolędą. To ostatni dzień kolędowania w tym roku i ostatnia szansa, by poczuć jeszcze miłą, świąteczną atmosferę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy przy tej okazji zechcą spędzić czas z "Fundacją po DRUGIE".

Na wieczór przygotowaliśmy wiele atrakcji. Będzie spektakl taneczny pt. „Królowa Śniegu” opracowany przez wychowanki zakładu poprawczego w Falenicy pod kierunkiem Jagi Dal. Dziewczyny zaśpiewają, mamy nadzieję, że wspólnie z zaproszonymi gośćmi, kolędy przygotowane na zajęciach muzycznych prowadzonych w zakładzie przez Ninę Jodko.

Będzie też wystawa prac plastycznych wykonanych przez chłopców z zakładu poprawczego w Laskowcu.

Na spotkaniu będzie można kupić fundacyjne aniołki z jednym skrzydełkiem, a także specjalnie przygotowane na ten wieczór breloczki – serduszka, które potrafią latać :)

Artyści przeprowadzą także aukcję swoich obrazów, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Fundacji po DRUGIE. Na aukcji będzie można kupić obrazy Anny Schmidt „Miriam”, Jacka Schmidta i Andrzeja Newelskiego.

 

Kiedy: 2 lutego (czwartek), godzina 19:00

Gdzie: Kinokawiarnia Stacja Falenica, ul. Patriotów 44A (budynek stacji kolejowej)

 

ANNA MARIA SCHMIDT (podpisująca prace „Miriam”) – ur. 1985 r. w Krakowie, studia na „Ignacianum” Kraków (dyplom w 2010 r.), zajmuje się terapią przez sztukę, fotografią artystyczną, rysunkiem i malarstwem oraz tańcem. Autorka 3 wystaw indywidualnych fotografii i rysunku oraz 2 performance tanecznych. Aktualnie prowadzi Teatr tańca nowoczesnego w Zakładzie Poprawczym dla Dziewcząt w Falenicy.

 

ANDRZEJ NEWELSKI – ur. 1945 r., studia na ASP Warszawa, nestor praskich artystów malujący starą Pragę od lat 60-tych, zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką warsztatową (litografią, grafiką książkową). Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych polskiego malarstwa w kraju i zagranicą. Zrealizował liczne wystawy indywidualne, czterokrotnie nagradzany na wystawach i konkursach, a jego prace znajdują się w kolekcjach polskich i zagranicznych. Członek Okręgu Warszawskiego ZPAP, znany z aktywności związkowej. Od wielu lat jest kierownikiem Doświadczalnej Pracowni Litografii im. Pabla Picasso na Saskiej Kępie w Warszawie.

 

JACEK SCHMIDT - ur. 1957, pochodzący z Podhala. Studia na WSP Kraków 1981-85. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, akwarelą i fotografią artystyczną, organizator plenerów i wystaw, stypendysta Ministra Kultury z plastyki 2010, członek Okręgu Warszawskiego ZPAP, autor ponad 30 wystaw indywidualnych, uczestnik wystaw zbiorowych, m.in. prezentacji polskiego malarstwa w „Zachęcie” X. 2011 r. Animuje od roku 2007 „Otwartą Pracownię Wizytującą” na starej Pradze w Warszawie. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Norwegii, Anglii, Słowacji, USA, Francji, a także w muzeach i instytucjach samorządowych w Polsce (np. Muzeum w Białowieży 2004, cykl 12 akwarel dla UM Serock 2008, cykl 24 akwarel dla Samorządu Dzielnicy Praga Północ 2010). Jedna z jego prac znajduje się w Watykanie przekazana w darze Janowi Pawłowi II w roku 1996 przez delegację parafii św. Katarzyny w Krakowie.

Tagi: Fundacja Po DRUGIE, koncert kolęd, kolędy, spektakl, muzyka


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 9 sierpnia 2020

Potańcówki międzypokoleniowe na Pradze-Południe w sierpniu

Niedziela, 9 sierpnia 2020

Muzyczny Stand-up Czesława Mozila

Niedziela, 9 sierpnia 2020

34. Warszawskie Spotkania Muzyczne: Dębski/Sudnik

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
hotel boss

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń