WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 1 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Hortencja, Jakub, Konrad

Piknik Europejski – warszawskie obchody 18-lecia Polski w UE

Redakcja .  |  27 kwietnia 2022

Piknik Europejski – warszawskie obchody 18-lecia Polski w UE
Majówkę w Warszawie rozpocznie Piknik Europejski z okazji 18 lat obecności w Unii Europejskiej. To całodniowe wydarzenie, które odbędzie się 1 maja na terenie Multimedialnego Parku Fontann w godz. od 15.00 do 21.00.

Na scenie pojawią się m.in. artyści z Polski, Grecji i Włoch: „Zespół na Dużym Rowerze”, grecki „Mythos” i solista Roberto Ruggeri. Wystąpi również warszawska szkoła tańca „Ritmo Bloco” w specjalnym projekcie z „Brass Federacją”. Tancerze zawodowi FDC oraz uczniowie Szkoły Musicalowej B&B zaprezentują pokaz „Roztańczona Europa”, a w nim – polkę, mazura, paso doble, zorbę, taniec irlandzki i wiele innych.

Uliczny Teatr Akt przedstawi „spektakl w drodze” - Podróżnicy. Aktorzy symbolicznie „odwiedzą” różne miejsca w Europie i odegrają krótkie scenki inspirowane muzyką, tańcem czy innymi motywami charakterystycznymi dla danych krajów. Kolejną atrakcją niedzielnego popołudnia będzie występ artystów Teatru Muzycznego Roma, którzy zaprezentują przegląd największych hitów z repertuaru tego teatru musicalowego.

Na najmłodszych czekają liczne gry i warsztaty oraz edukacyjny plac zabaw kreatywnych. Dzieci, wraz z animatorami w strojach narodowych, ułożą mapę Europy, puzzle 3D, przygotują flagi i kotyliony, a z klocków zbudują europejskie budowle. Będą mogły też powędrować w krainę fantazji z Bajkopodróżami.

Piknik zakończy się wspólnym, uroczystym odśpiewaniem Ody do Radości, wraz z Chórem Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego. A tuż po nim, o 21.30 inauguracja nowego sezonu pokazów fontann multimedialnych. Wstęp wolny. Harmonogram wydarzeń: 15.00 – rozpoczęcie Pikniku Europejskiego 21.00 – uroczyste odśpiewanie przez warszawiaków „Ody do Radości” 21.30 – pokaz inauguracyjny - „Złota Kaczka” .

Podczas Pikniku będzie można także spróbować dań z kuchni wielu europejskich krajów.


Źródło: https://um.warszawa.pl/-/piknik-europejski-warszawskie-obchody-18-lecia-polski-w-ue

Tagi: piknik, europejski, celebracja, wejścia, polski, do, unii, europejskiej, unia, europejska, park, fontann


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń