WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 8 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim

Wystartował Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu

Redakcja .  |  10 czerwca 2022

Wystartował Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu
Do 28 czerwca potrwa XXII edycja Festiwalu im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu. Razem z gośćmi z Polski i zagranicy orkiestra zagra łącznie 12 koncertów. W sali przy ul. Grochowskiej 272 zabrzmi muzyka klasyczna, współczesna, elektronika i jazz. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest ruch.

Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu obejmuje zarówno koncerty kameralne, orkiestrowe,  jak i wydarzenia dla dzieci oraz z muzyką współczesną. Podczas koncertów orkiestrowych Sinfonią Varsovią pokierują znakomici dyrygenci: Aleksandar Marković, z którym zespół związał się na najbliższe lata jako swoim pierwszym gościnnym dyrygentem i Jerzy Maksymiuk, legendarny twórca poprzedniczki Sinfonii Varsovii – Polskiej Orkiestry Kameralnej.

Częścią tegorocznej edycji będą także cztery koncerty wykraczające poza filharmoniczny repertuar i niewpisujące się w typowe kategorie festiwalowe. 25 czerwca zabrzmi muzyka elektroniczna Zavoloki, dzień później jazzowa w wykonaniu Vitalii Kyiantysia Trio, a 27 czerwca Radical Polish Arkestra wykona muzykę eksperymentalną.

Weekend norweski i ukraiński

Większość koncertów tegorocznej edycji skupiona będzie wokół dwóch weekendów narodowych. W ramach Weekendu Norweskiego od 11 do 12 czerwca odbędą się koncerty z muzyką Griega, Svendsena, Brittena i Zarębskiego. Wystąpią kameraliści z Norwegian Youth Chamber Music Festival w Stavanger.

Drugi z weekendów narodowych między 24 a 26 czerwca skoncentruje się na twórczości ukraińskiej. Rozpocznie się od  bezpłatnego koncertu charytatywnego 24 czerwca, w którym wystąpi Sinfonia Varsovia. Podczas koncertu Polska Akcja Humanitarna będzie zbierać środki na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Koncerty familijne z Bazylkiem

Nie zabraknie także wydarzeń dla najmłodszych. W tym roku muzykalny smok Bazylek pojawi się na dwóch koncertach: 26 czerwca podczas Muzycznej Ławeczki z udziałem Sinfonii Varsovii Wind Quintet oraz 12 czerwca na Smoczych smyczkach – Obrazkach z Arkadii w towarzystwie sekcji smyczkowej Sinfonii Varsovii i Laurensa Weinholda, który ujawni tajniki gry na tradycyjnych norweskich skrzypcach ludowych hardingfele.

O patronie

Festiwalowi patronuje Franciszek Wybrańczyk (1934-2006) - polski klarnecista, założyciel i wieloletni dyrektor Polskiej Orkiestry Kameralnej. Był on również pomysłodawcą Festiwalu Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu.

Więcej informacji na temat wydarzeń festiwalu i biletów znajduje się na stronie internetowej.

 

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/wystartowal-festiwal-sinfonia-varsovia-swojemu-miastu

Tagi: festiwal, muzyki, sinfonia, varsovia, muzyka, poważna, klasyczna, regionalna, folk, kultura, sztuka, praga


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń