WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 21 września 2023 r.
Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Wawer. Twórczy potencjał

Redakcja .  |  16 czerwca 2022

Wawer. Twórczy potencjał
Zapraszamy na cykl wydarzeń artystycznych połączonych z warsztatami.

Wawer. Twórczy potencjał to cykl wydarzeń artystycznych połaczonych  z warsztatami zakończony prezentacjami multimedialnymi w towarzystwie poetów i ich poezji. Uczestnicy warsztatów i wydarzeń, dzięki udziałowi w sytuacjach twórczych będą mogli rozwijać ważną kompetencję jaką jest kreatywność i wejść w role artysty. Nasze działania nazwiemy, zgodnie z ich charakterem „Land Art dla klimatu”. Będą to działania łączące elementy plastyki, teatru, muzyki, ruchu i poezji, w przestrzeni leśnej, połączone z warsztatami przygotowującymi do udziału w akcjach artystycznych. Uczestnicy będą mieli możliwość współtworzenia z artystami oryginalnych akcji, nawiązujących tematycznie do ochrony klimatu i sztuki ziemi.
Z udziału w działaniach „Land art dla klimatu” będą mogły skorzystać dwie grupy: zorganizowane grupy młodzieży ze szkoły oraz dzieci, młodzież i dorośli korzystający z przestrzeni lasu jako miejsca relaksu i niedzielnego odpoczynku.

Labirynt z luster - warsztaty przygotowujące do udziału w akcji artystycznej dla młodzieży połączone z akcją artystyczną w lesie. Zawieszone formy geometryczne o powierzchni lustra w przestrzeni lasu będą symbolizowały labirynt. Połączenie lasu i labiryntu ma uświadomić uczestnikom jak łatwo można zgubić drogę ale przy zachowaniu czujności można osiągnąć cel i dojść do centrum. Każda droga jest podróżą w głąb siebie. Lustra mogą zmylić nasz kierunek, a jednocześnie możemy odnaleźć siebie w leśnej przestrzeni. Uczestnicy wykorzystując lustra będa mogli też „uzupełniać” poprzez odbicie brakujące, wycięte drzewa; będą mogli zastępować brakujące drzewa własnymi sylwetkami odbitymi w lustrze innych osób. Dzięki takim „zabawom” uświadomią sobie jak wielką wartością są drzewa, jak dużo czasu potrzeba na jego wyrośnięcie i z czym wiąże się ich brak. Po akcji artystycznej uczestnicy będą mogli podczas warsztatów z artystami przygotować własne instalacje związane z ochroną drzew.

Pierwotne dźwięki - warsztaty przygotowujące do udziału w performansie partycypacyjnym i performans to wydarzenie składające się z kilku części - tworzenia instalacji dźwiękowej w lesie, warsztatu śpiewu i ruchu intuicyjnego, tworzenia dużego wspólnego obrazu, na którym dźwięki przedstawimy za pomocą kształtów i kolorów, a na koniec - wyciszającej relaksacji do dawnych instrumentów.

Kokon instalacja - warsztat będzie polegał na budowaniu formy kokonu oraz poczucia bezpieczeństwa w jego wnętrzu. Kokon to wyobrażenie o naszej zewnętrznej powłoce zbudowanej z różnych leśnych materii i sznurka konopnego izolujący przed niesprzyjającymi warunkami środowiska I świata. Jednocześnie symbol dojrzewania I przekształcania formy jako niezbędne narzędzie w kształtowaniu osobowości i kreatywności. Młodzież uczestnicząca w warsztatach oraz budowaniu instalacji będzie mogła stworzyć swoją, własną, bezpieczną przestrzeń i nadać jej kształt zgodny z ich potrzebami i możliwościami wykonania.
 

Kokon instalacja, prowadzenie: Joanna Biskup

30 czerwca i 1 lipca warsztaty -  11:00 – nabór grupy

2 lipca wydarzenie / Las Sobieskiego, nad stawem

 

Labirynt z luster, prowadzenie: Iza Toroniewicz

30 czerwca i 1 lipca warsztaty – 11:00 - nabór grupy

2 lipca wydarzenie / Las Sobieskiego, nad stawem

 

Miejsce Wawerskie Centrum Kultury Filia Marysin Las Sobieskiego

Projekt złożony do Funduszu Edukacji Kulturalnej 2022, otrzymał dotacje celową z środków m.st. Warszawy, 

wstęp wolny

więcej informacji i zapisy:http://itoroniewicz@um.warszawa.plhttp://eandrearczyk@um.warszawa.pl

 

Źródło: https://wawer.um.warszawa.pl/-/warsztaty_wawer_tworczy_potencjal

Tagi: wawer, twórczy, potencjał, cykl, warsztatów, kulturalnych, warsztaty, wydarzenia, artystyczne


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

16 - 24 września 2023

Dni otwarte Miejsc Aktywności Lokalnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki
oromedica

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń