WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 17 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni

Sąsiedzkie muzykowanie w Starej Miłosnej

Angelika Mazurkiewicz  |  13 lutego 2012

Sąsiedzkie muzykowanie w Starej Miłosnej

W ramach podziękowania dla mieszkańców Wesołej za otwarcie serc i pomoc w zbiórce żywności na paczki świąteczne, których zgromadziło się naprawdę dużo (pomoc otrzymało 20 rodzin z Wesołej), Stowarzyszenie Sąsiedzkie pod kierownictwem Doroty Czajkowskiej przygotowało koncert pn. „Jak dobrze mieć sąsiada”, który odbył się 4 lutego w Gimnazjum nr 119.

 

Powinniśmy być dumni, że w naszej dzielnicy jest tylu zdolnych ludzi, o których na co dzień możemy nie słyszeć - naszych sąsiadów chętnych do pracy i bezinteresownej pomocy, którzy tego wieczora ujawnili swoje talenty: zagrali i zaśpiewali dla nas. Wśród nich znalazła się piosenkarka i aktorka Beata Kacprzyk, sopranistka Kasia Słuszniak, zespół taneczny „RODONDO” z UTW w Wesołej składający się z kobiet, które swoją energią i zapałem  wyprzedzić mogą niejednego młodego mieszkańca Starej Miłosnej. Wystąpił także zespół „MALWY” z Ośrodka Kultury w Wesołej, pod kierownictwem Joanny Kiełbiewskiej. Panie z Malw zostały przedstawione jako „najpiękniejsza część naszych mieszkańców” i zaśpiewały znane, ale pewnie przez wielu już zapomniane polskie piosenki, m.in. Czerwone jabłuszko, Hej bystra woda czy Gdybym miał gitarę.

 

Mogliśmy również usłyszeć wokalistki Kasię Kwiat, Dominikę Kazimierską i Monikę Kisiel. Duże wrażenie na publiczności wywarł Tercet „DOMINTER”, w którego skład wchodzili: Teresa Szulborska, Józef Kaszczyszyn oraz Dominik Olszewska – zespół łącznie liczący ponad 200 lat! Objawieniem muzycznym koncertu był Waldemar Wąsik - muzyk, akompaniator oraz, jak się okazało, świetny piosenkarz. Akompaniował i kierował sferą muzyczną Andrzej Żarnecki. Miłym akcentem koncertu był fakt, że zaśpiewała dla nas również sama organizatorka - Dorota Czajkowska.

 

Mimo mrozów widownia nie zawiodła. Pojawili się nie tylko znajomi, przyjaciele i rodzina występujących, ale także sąsiedzi. Po koncercie na twarzach słuchaczy można było dostrzec zadowolenie z tego muzycznego spotkania sąsiedzkiego, co potwierdziło się kiedy zapytałam jednego z widzów o wrażenia. Odpowiedział, że bardzo mu się podobało i cieszy się, że są ludzie, którzy swój czas i pracę poświęcają na to, aby innym żyło się milej.Tagi: Jak dobrze mieć sąsiada, koncert, SSSM, Stowarzyszenie Sąsiedzkie Stara Miłosna, podziękowanie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 18 stycznia 2020

Otwarcie Digipunktu w Murowance

Sobota, 18 stycznia 2020

Koncert Noworoczny „Nowy Rok Bieży”

Niedziela, 19 stycznia 2020

Tradycyjne kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru Endorfina

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń