WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 17 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni

Młodych filmowców ocenią gwiazdy polskiej kinematografii

Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci  |  22 lutego 2012

Młodych filmowców ocenią gwiazdy polskiej kinematografii

Już po raz piąty w Warszawie zagości Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych. Impreza odbędzie się 28. marca w NovymKinie Praha. Dla młodych twórców to ostatni moment na nadsyłanie swoich prac!

 

Festiwal to prawdziwe święto młodych twórców filmowych. Od pierwszej edycji cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na atrakcyjne nagrody, a także profesjonalne jury. Dotychczas zgłoszone filmy oceniali m.in. Jerzy Zelnik, Paweł Sala, Marek Piwowski, Tadeusz Sobolewski, Andrzej Kołodyński, Marcin Dorociński, Urszula Grabowska, Andrzej Kopiczyński, Marcin Kwaśny oraz Bogusław Linda.

– Zaangażowanie artystów znanych z pierwszych stron gazet to ogromny atut naszego festiwalu – mówi  dyrektor PFFM Jarosław Adamczuk ze Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci. – Zupełnie inną wartość ma dla młodzieży ocena, a przy okazji kilka dobrych rad od ludzi, którzy już odnieśli sukces – podkreśla i dodaje, że z roku na rok poziom nadsyłanych prac jest co roku wyższy. Jaki będzie w tym roku?

Młodzi filmowcy (do lat 18) wciąż mogą nadsyłać swoje krótkometrażowe filmy. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 marca 2012 na adres biura Organizatora (04-770 Warszawa, ul. Jeżynowa 9A). Spośród nadesłanych prac Rada Programowa wyłoni 12 najlepszych, które zostaną pokazane na uroczystej gali 28 marca 2012 w NovymKinie Praha na warszawskiej Pradze.

Uczestnicy będą ubiegać się o laury Złotej, Srebrnej i Brązowej Praskiej Kliszy, nagrodę specjalną oraz nagrodę publiczności. W tym roku pula nagród przekroczy dwanaście tysięcy złotych! Głównym sponsorami są Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz firma Wedel, a partnerem Urząd Dzielnicy Praga Północ.

Festiwalowi będą towarzyszyć warsztaty filmowe dla młodzieży oraz konferencja prasowa z udziałem członków jury. Więcej informacji o wydarzeniu i laureatach, galeria zdjęć oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.ffm.org.pl.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci. To organizacja pożytku publicznego od 15 lat prowadząca działania prospołeczne na rzecz dzieci i młodzieży. Zajmuje się działalnością charytatywną, pomocową i edukacyjną. Może się pochwalić realizacją wielu projektów kulturalnych, w tym wydawaniem dostępnego w EMPIKu pisma dla młodych „Zupełnie Inny Świat”. Od lat prowadzi też warsztaty dziennikarskie, fotograficzne i filmowe. Trzonem działalności społecznej jest jednak prowadzenie Świetlic Socjoterapeutycznych i Klubów Młodzieżowych.

Tagi: Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych, Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci, film, kino, przegląd


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 18 stycznia 2020

Otwarcie Digipunktu w Murowance

Sobota, 18 stycznia 2020

Koncert Noworoczny „Nowy Rok Bieży”

Niedziela, 19 stycznia 2020

Tradycyjne kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru Endorfina

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń