WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 17 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni

Ludzie Wawra: Wiesława Zborowska i Zdzisław Głowacki w KK "Anin"

Wiesława Zborowska, Zdzisław Głowacki  |  1 marca 2012

Dnia 17.02.2012 r. w Klubie Kultury "Anin" odbyło się spotkanie pod nazwą "Świat sztuki", z parą anińskich poetów i plastyków: Wiesławą Zborowską i Zdzisławem Głowackim. Zorganizowały je: Towarzystwo Przyjaciół Warszawy – Oddział Anin oraz Klub Kultury "Anin". Spotkanie to było kontynuacją nowego cyklu "Ludzie Wawra".

 

W kameralnej sali o ścianach w wyszukanym odcieniu zieleni, na których zawieszono obrazy Z. Głowackiego oraz grafiki W. Zborowskiej zebrało się ok. 30 osób. Zdecydowanie przeważały panie. Były wśród nich zasłużone dla Anina poetki: pani Maria Chodorek i pani Aldona Kraus, dorosłe już uczennice pani Wiesławy oraz rodzice jej uczniów i miłośnicy sztuki i poezji.

 

Spotkanie otworzyła Dyrektor Ośrodka Kultury „Anin” – Maria Wierzbicka-Dziedzic. Pani Wiesława Zborowska rozpoczęła wieczór od przywitania gości, zapoznała ich z planem wieczoru, a następnie oddała głos panu Głowackiemu.


Opowiadał  on o początkach swojego pobytu w Aninie, o latach młodości, o wierszach, o swoim malarstwie, o pracy w Operze Narodowej, muzyce, którą jest zafascynowany od dziecka. Opowiedział też historię znajomości z panią Wiesławą, romantyczną historię, która pozostanie słodką tajemnicą osób obecnych na spotkaniu. W tle słychać było spokojną muzykę jego autorstwa, którą przygotował specjalnie na to spotkanie. Przeczytał też kilka swoich wierszy: "Anińskie lasy", "Bywalec Anina" oraz dwa poświęcone pani Wiesławie – "Koncert" i "Dla Pani W".

 

Pani Wiesława Zborowska opowiadała o swojej pracy twórczej i pedagogicznej. Ukończyła ASP w Warszawie – Wydział Rzeźby oraz Studium Pedagogiczne. Uprawia rysunek, grafikę i rzeźbę. Podczas wieczoru można było podziwiać kobiecy akt odlany w brązie oraz instalację "z poduszkami" jej autorstwa. Od 1990 r. pracuje w Klubie Kultury "Anin" i prowadzi tu Pracownię Sztuki Dziecka "Plastuś" i Pracownię Sztuki Młodych "Koło". Uczniowie pod jej kierunkiem zdobywali przez lata nagrody w licznych konkursach. Pani Zborowska jest współorganizatorem i komisarzem wielu wystaw plastycznych, które organizowane były w Galerii Klubu Kultury "Anin". W dalszej części wieczoru zaprezentowano twórczość Pani Wiesławy.

 

Obydwoje artystów stworzyło niezwykłą atmosferę, pełną ciepła i poetyckiego nastroju. Nawiązali kontakt z zaproszonymi gośćmi, którzy zadawali pytania, chcąc dowiedzieć się więcej o ich ciekawej pracy. Na zakończenie goście częstowali się gorącą herbatą i słodyczami, wymieniali między sobą wrażenia z wieczoru. Niektórzy robili pamiątkowe zdjęcia, inni gorąco dyskutowali, a inni oglądali wyeksponowane prace plastyczne..Wieczór został uznany przez obecnych gości za bardzo udany. Dali temu wyraz w pięknych wpisach w pamiątkowej księdze.
Tagi: Ludzie Wawra, ciekawi ludzie, cykl spotkań, kultura, sztuka, nauka


Komentarze użytkowników (2)

Dodaj komentarz
Jerry Smietanka | 2015-01-17 22:54:39

Moj wpis jest bardzo nieaktualny po spotkaniu w KK Anin. Po pierwsze najlepsze zyczenia samych sukcesow kulturalno historycznych na Nowy Rok 2015. Jako byly "Czlowiek Wawra I Anina" ciesze sie ze na zamieszczonych zdjeciach odnalazlem swojego pierwszego kolege z pierwszej klasy szkoly 218 z ul.Kajki. Chcialbym za posrednictwem Klubu Anin jesli to mozliwe odnowic z nim kontakt po...40 tu latach. Gdzie jest siedziba KKAnin ??
Pozdrowienia

Redakcja | 2015-01-19 10:59:50

Klub Kultury Anin, obecnie Wawerskie Centrum Kultury filia Anin, mieści się przy ul. V Poprzecznej 13. Telefon kontaktowy: 22 815-41-40.

Stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 18 stycznia 2020

Otwarcie Digipunktu w Murowance

Sobota, 18 stycznia 2020

Koncert Noworoczny „Nowy Rok Bieży”

Niedziela, 19 stycznia 2020

Tradycyjne kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru Endorfina

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń