WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 31 lipca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Helena, Ignacy, Lubomir

Wieczór flamenco w Wesołej

Swietłana Parka  |  6 marca 2012

W ostatnią niedzielę karnawału Ośrodek Kultury w Wesołej przy ulicy Starzyńskiego 21 zaprosił mieszkańców na koncert muzyki i tańca flamenco. Mimo że pogoda za oknem nie zachęcała do wyjścia, sala Ośrodka Kultury była wypełniona przez publiczność po brzegi.

 

Gwiazdą wieczoru była Małgorzata Wołyńczyk – tancerka i choreograf, która na co dzień współpracuje z teatrem „Kamienica”. Artystka zaprezentowała kilka stylów flamenco, które jest połączeniem muzyki, tańca, śpiewu oraz palmas czyli klaskania. Przez różne źródła liczba stylów we flamenco określana jest na ok. 60, podczas występu tancerka nie była w stanie zaprezentować wszystkich, jednak doskonała choreografia pozwoliła widzom dobrze poznać charakter i specyfikę tego tańca.

 

Na początku widzowie mogli zobaczyć malaguenię, rondenię oraz solea por bulerias. W drugim wejściu Małgorzata Wołyńczyk wykonała tientos, tangos i siguiriyę. W kolejnym artystka wykonała farruce, który jest typowo męskim tańcem i dodatkowo jedną z form solowej gry na gitarze.

Podczas występu Pani Małgorzacie Wołyńczyk towarzyszyło trio instrumentalne: gitarzyści Michał Wołyńczyk i Kuba Wagner oraz cajonistka - Iza Milewska.

 

Temperament, barwne stroje oraz mistrzowskie wykonanie całego zespołu sprawiły, że publiczność oklaskiwała artystów z wielkim entuzjazmem. Koncert zakończył się wykonaniem sevillanas, w którym brała udział doskonale bawiąca się publiczność. Impreza z pewnością powiększy grono miłośników flamenco wśród mieszkańców naszej dzielnicy. 

 

Tekst: Swietłana Parka

Zdjęcia: Grażyna Paulska


Tagi: flamenco, Małgorzata Wołyńczyk, koncert, muzyka, taniec


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń