WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 15 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

Tradycji stało się zadość

KK „Zastów”  |  26 marca 2012

Tradycji stało się zadość

Nie zważając na wiatr i mżawkę, 21 marca panny Marzanny różnymi środkami transportu docierały do Klubu Kultury „Zastów”. A były to samochody – tu pozostawały do wyboru kabina kierowcy, bagażnik lub dach, jedna z marzann przyjechała na rowerze. Gdy już wszystkie przybyły na miejsce i zaprezentowały się na płocie, przyszedł czas na ocenę jury i rozstrzygnięcie XVI Konkursu Plastycznego „Marzanna”.

Marzann było ponad 100! Jurorki Małgorzata Szybińska i Aleksandra Mostowska miały nie lada problem z wyborem najładniejszych. Słomiane kukły, złe panie zimy, marzanny ludowe - wszystkie oczekiwały na ogłoszenie werdyktu do godziny 17:00. Wtedy przybyli do Klubu autorzy marzann oraz wszyscy, którzy chcieli wraz z nami pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przy płocie zaroiło się od gości, którzy podziwiali, porównywali i zachwycali się kukłami.

Po wręczeniu nagród rozpoczęła się wesoła, wiosenna zabawa. Ogniska zostały uroczyście rozpalone przez panią Marzenę Kałkę - nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 138, z której przywieziono aż 60 marzann, i pana Krzysztofa Sokołowskiego z Grupy Inicjatyw Społecznych „Razem dla Wawra”. To dzięki działaniom tej grupy powstanie przy Klubie plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Realizują oni szereg projektów dla Wawra i dlatego warto do nich dołączyć.

Przy ogniskach pieczono kiełbaski i zajadano pyszne bułki ufundowane przez Piekarnię Wawerską. Dodatkowo wsparła nas firma Przetwórstwo Owoców i Warzyw Piotr Rębek. Goście wysłuchali gawędy związanej z tradycją pożegnania zimy i powitania wiosny. Maluchy chętnie tańczyły wiosenne tańce. Gdy się ściemniło, nadeszła pora na spalenie Marzann. Przy okrzykach „Odejdź zimo zła!” buchnęły w górę płomienie ogłaszając wszem i wobec nadejście wiosny.

 

Wyniki konkursu zamieszczamy poniżej do pobrania.Tagi: XVI Wawerskie Święto Wiosny, święto wiosny, marzanny, piknik, festyn, KK Zastów


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


14 - 16 sierpnia 2020

Balonowy Cud nad Wisłą

Sobota, 15 sierpnia 2020

Obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Sobota, 15 sierpnia 2020

Bitwa Warszawska

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
hotel boss

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń