WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 17 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni

Tradycji stało się zadość

KK „Zastów”  |  26 marca 2012

Tradycji stało się zadość

Nie zważając na wiatr i mżawkę, 21 marca panny Marzanny różnymi środkami transportu docierały do Klubu Kultury „Zastów”. A były to samochody – tu pozostawały do wyboru kabina kierowcy, bagażnik lub dach, jedna z marzann przyjechała na rowerze. Gdy już wszystkie przybyły na miejsce i zaprezentowały się na płocie, przyszedł czas na ocenę jury i rozstrzygnięcie XVI Konkursu Plastycznego „Marzanna”.

Marzann było ponad 100! Jurorki Małgorzata Szybińska i Aleksandra Mostowska miały nie lada problem z wyborem najładniejszych. Słomiane kukły, złe panie zimy, marzanny ludowe - wszystkie oczekiwały na ogłoszenie werdyktu do godziny 17:00. Wtedy przybyli do Klubu autorzy marzann oraz wszyscy, którzy chcieli wraz z nami pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przy płocie zaroiło się od gości, którzy podziwiali, porównywali i zachwycali się kukłami.

Po wręczeniu nagród rozpoczęła się wesoła, wiosenna zabawa. Ogniska zostały uroczyście rozpalone przez panią Marzenę Kałkę - nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 138, z której przywieziono aż 60 marzann, i pana Krzysztofa Sokołowskiego z Grupy Inicjatyw Społecznych „Razem dla Wawra”. To dzięki działaniom tej grupy powstanie przy Klubie plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Realizują oni szereg projektów dla Wawra i dlatego warto do nich dołączyć.

Przy ogniskach pieczono kiełbaski i zajadano pyszne bułki ufundowane przez Piekarnię Wawerską. Dodatkowo wsparła nas firma Przetwórstwo Owoców i Warzyw Piotr Rębek. Goście wysłuchali gawędy związanej z tradycją pożegnania zimy i powitania wiosny. Maluchy chętnie tańczyły wiosenne tańce. Gdy się ściemniło, nadeszła pora na spalenie Marzann. Przy okrzykach „Odejdź zimo zła!” buchnęły w górę płomienie ogłaszając wszem i wobec nadejście wiosny.

 

Wyniki konkursu zamieszczamy poniżej do pobrania.Tagi: XVI Wawerskie Święto Wiosny, święto wiosny, marzanny, piknik, festyn, KK Zastów


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 18 stycznia 2020

Otwarcie Digipunktu w Murowance

Sobota, 18 stycznia 2020

Koncert Noworoczny „Nowy Rok Bieży”

Niedziela, 19 stycznia 2020

Tradycyjne kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru Endorfina

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń