WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 7 grudnia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

AmiWaWa po raz czwarty gościła w KK Anin

Andrzej Sachanowski, KK Anin  |  22 kwietnia 2012

AmiWaWa po raz czwarty gościła w KK Anin

Dnia 24.03.2012 r. w Klubie Kultury "Anin" odbyło się kolejne spotkanie pod nazwą "AmiWaWa", czyli zlot użytkowników komputera Amiga i systemów amigowych i okołoamigowych oraz sympatyków tych komputerów. Impreza ta odbywa się raz do roku i już czwarty raz Klub Anin gościł pod swoimi strzechami komputery Amiga.


Oficjalne otwarcie spotkania miało odbyć się o godz. 11.00, ale pierwsi goście przyjechali zaraz po godz. 10.00 i zaczęli rozpakowywać swoje komputery. Sale dość szybko zapełniły się ludźmi i sprzętem. Pierwsze pojawiły się komputery z systemem MorphOS, ale zaraz została rozpakowana Amiga 500 wraz z monitorem. Chwilę potem można było podziwiać Amigę CD32 podłączoną do 40" monitora, a jej właściciel pokazywał programy demonstracyjne i gry. Zaraz za nią pojawiła się Amiga 3000 i 4000 (zarówno w wersji Tower jak i desktop). Przez programistów z MOSTeam zaprezentowane zostały dwa laptopy z niedostępną jeszcze wersją systemu MorphOS 3.0. Można było też zapoznać się z systemem AmigaOS 4.1 na komputerze Sam440 flex. Wymienionych zostało tylko kilka charakterystycznych komputerów, ale różnego sprzętu na spotkaniu było bardzo dużo.


Po godz. 11 organizatorzy ogłosili plan spotkania: prezentacja MiniMiga, pokaz AmigaOS 4.1 oraz dwa konkursy: turniej w SWOSa i konkurs graficzny polegający na rozpoznaniu postaci z różnych gier amigowych. Jak się okazało organizatorzy nie zdążyli przeprowadzić prezentacji AmigaOS 4.1, ale za to konkursy były trzy - trzeci to turniej pojedynku w Mortal Kombat zorganizowany przez Benedykta Dziubałtowskiego. W czasie trwania całego spotkania, tradycyjnie już, bardziej doświadczeni użytkownicy Amigi pomagali tym, którzy takiej pomocy potrzebowali, wymieniano się poglądami i swoim doświadczeniem.


Około godz. 13.00 rozpoczął się pokaz MiniMiga - współczesnego klonu Amigi 500 zbudowanej w oparciu o kości FPGA. Omówiony został schemat blokowy MiniMiga i zasada działania kości FPGA. Następnie pokazany został MiniMig w działaniu: dema, gry, system. Po tym nastąpiła niespodzianka - pokaz prototypowego MiniMiga z kośćmi AGA. Konfiguracja jego to: kości AGA z dostępem do 50 MB pamięci CHIP, szybkie 128 MB Fast RAM na karcie z procesorem, fizyczny procesor 68060 taktowany ponad 100 MHz. Działanie tego sprzętu zrobiło wielkie wrażenie na wszystkich. Kompatybilność była prawie 100%, a dodatkowo doszły nowe tryby: grafika w pełni 32 bitowa i dźwięk lepszy niż generowany przez układ Paula. Po prezentacji większość uczestników podchodziła do twórcy prototypu i prosili o pokaz i możliwość testu. Wyjście tego komputera z fazy prototypu do produkcji jest bardzo bliskie i może już nastąpić w połowie obecnego roku.


Przez cały czas AmiWaWy trwały konkursy, które cieszyły się dużym zaangażowaniem uczestników spotkania. AmiWaWa kolejny raz była udaną imprezą, a to dzięki temu, że użytkownicy Amig potrafią żartować, pomagać sobie i tworzyć fajną atmosferę. Podczas tegorocznej imprezy przewinęło się ponad 80 osób. Sprzętu było jeszcze więcej niż w ubiegłym roku, choć mniej było Amig klasycznych.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Sachanowski

 

Tagi: AmiWaWa, Amiga, MiniMig, zlot, komputery, IT, KK Anin


Komentarze użytkowników (1)

Dodaj komentarz
Kaczus | 2013-04-23 12:06:25

Było miło. Małe sprawozdanie również na mojej stronie: http://kaczus.cba.pl/index.php/kategorie/amiga-morphos-itp/12-amiwawa2013.htm

stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


20 listopada - 19 grudnia 2021

Nauka jazdy na nartorolkach

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń