WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Lidia, Augustyn, Nikodem

Teatr Kot – najlepszy w Polsce!

Anna Sacewicz  |  24 kwietnia 2012

Teatr Kot – najlepszy w Polsce!

Dreszczyk emocji pojawił się jeszcze w Warszawie i zdawał się rosnąć, gdy z samego rana wsiedliśmy do autokaru. Choć był to już nasz czwarty wyjazd na festiwal teatralny „Maska” do Chełma, czekaliśmy na niego niecierpliwie. Jak co roku towarzyszyła nam szczera chęć pokazania się od jak najlepszej strony. Widok sali z dużą, wysoką sceną i niekończącymi się rzędami foteli po raz kolejny oznaczał zapowiedź niezapomnianych wrażeń. Mieliśmy dwa dni na oderwanie się od codzienności. 

W trakcie festiwalu można zapomnieć o zwykłym, szarym życiu, przenieść się w trochę inny świat. Czas mija na oglądaniu występów w kategorii teatru, recytacji i poezji śpiewanej. Gdy stołujemy się w kawiarni „Artystycznej”, zajmują nas rozmowy o sztuce i obejrzanych występach. Uczestniczymy w warsztatach teatralnych, a po drodze do garderoby mijamy osoby z najróżniejszych stron polski. Niektórzy przenoszą sceniczne rekwizyty, inni, odziani w teatralne stroje, mijają nas szybkim krokiem, po czym znikają za fałdami czerwonej kurtyny. Ktoś siedzi w odosobnionym kącie i z przejęciem powtarza swoją rolę…

Zanim przyjdzie czas na pożegnanie i powrót do domów, uczestnicy przychodzą na uroczystą galę wręczenia nagród, a na „deser” oglądają gościnny występ. W tym roku był to znakomity spektakl „Audiencja” w reżyserii i wykonaniu Mikołaja Grabowskiego.

 

Wracaliśmy we wspaniałych nastrojach, ze świadomością, że nasz występ zapadł w pamięci i przypadł do gustu publiczności, a nawet patrzącemu surowym okiem jury. Skąd ta pewność? Festiwal przyniósł nam sukces – „Złotą Maskę” w kategorii TEATR.

Należy przy okazji dodać, iż w kategorii: RECYTACJA – Złotą Maskę otrzymała Julia Szachewicz z zaprzyjaźnionego Teatru GLAN. 

UWAGA! 

Już 26 kwietnia o godz. 18:00 w Teatrze Staromiejskim przy Jezuickiej 4 na Starówce, będzie można zobaczyć nagrodzony Złotą Maską spektakl Teatru KOT - „Tylko miłość ma sens” według pomysłu i w reżyserii Julii Kotarskiej-Rekosz.

Zapraszamy!Tagi: Teatr Kot, Złota Maska, festiwal teatrów szkolnych, teatr, KK Marysin, spektakl, Tylko miłość ma sens


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Dziecięce Lato Teatralne Obwodnica 2020 | Wesoła

Czwartek, 6 sierpnia 2020

Dziecięce Lato Teatralne Obwodnica 2020

Piątek, 7 sierpnia 2020

Wawerski Festiwal StreetFoodu

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
hotel boss

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń