WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 27 lutego 2020 r.
Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Kwitnąca ceramika

Dorota Łasisz, plastyk ceramik, instruktor sekcji ceramiki w OK w Wesołej  |  13 lipca 2012

Kwitnąca ceramika

Po intensywnej pracy w zaciszu pracowni w ciągu roku szkolnego, lepieniu, wypalaniu, szkliwieniu, cyzelowaniu, wiosna przyniosła wszystkim małym i dużym artystom możliwość ekspozycji swoich prac. W Ośrodku Kultury w Wesołej oraz filii ODT Pogodna od 5 lat prężnie działa sekcja ceramiki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jak co roku, również i tej wiosny wszyscy rękodzielnicy wzięli udział w kilku artystycznych wydarzeniach.

Pięknie szkliwione prace uczestników sekcji stanęły obok wspaniałych prac ceramicznych prawdziwych artystów ceramików podczas I Festiwalu Ceramika Moc Żywiołów w Ośrodku Kultury w Wesołej. Dzieci z dumą pokazywały swoje naczynia i płaskorzeźby. Brały udział w konkursie ceramicznym, bowiem o glinie wiedzą już wiele, uczestniczyły w dyskusjach o historii porcelany i z zachwytem poznawały etapy wypału ceramiki w technice raku. Natomiast grupa dorosła sekcji przygotowała swoje własne naczynia do tegoż wypału, którego efekty można było oglądać na ceramicznym wernisażu 24 maja w ODT Pogodna.
Gliniane dzieła cieszyły się również dużym zainteresowaniem przybyłych gości w trakcie Czasu Twórczych Dokonań w Ośrodku Kultury w Wesołej, gdzie oprócz innych sekcji także i ceramika wypełniła swoją artystyczną przestrzeń.

Można nas spotkać, obejrzeć prace, zapytać jak powstawały, a nawet ulepić swój pomysł podczas Pikniku Wesoła, Dziecięcej Stolicy, a także na corocznym, ceramicznym wydarzeniu, czyli Warszawskich Spotkaniach Ceramicznych. Sekcja przygotowała specjalnie na tę okazję swoje najpiękniejsze prace.16 czerwca na ul. Podskarbińskiej 2 w Warszawie można było zachwycić się tą fantastyczną atmosferą panującą przy pracy z gliną.

Nasze prace powstają przez cały rok, nabierają w naszych dłoniach kształtu, faktury i koloru, rozkwitają na wiosnę, aby cieszyć nie tylko nasze oczy, ale również upiększać i kreować przestrzeń wokół nas.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w trakcie naszej całorocznej pracy, którzy wspierali nas miłym słowem, uczestniczyli w wystawach. Zapraszamy wszystkich do pracy gliną, bowiem glina wyzwala twórcze i wyjątkowe emocje!

Tagi: ceramika, rękodzieło, OK Wesoła, sekcja ceramiki


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Luty 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 28 lutego 2020

Pisanie nocą / warsztaty

Piątek, 28 lutego 2020

XXX edycja Praskiego Blues'a

Niedziela, 1 marca 2020

Wawer Music Festival

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń