WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 24 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Nowe, ciekawe sekcje w OK Wesoła i ODT Pogodna – poznaj je na dniu otwartym

Weronika Iwańczyk-Olszewska  |  31 sierpnia 2012

Nowe, ciekawe sekcje w OK Wesoła i ODT Pogodna – poznaj je na dniu otwartym

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszej dzielnicy Ośrodek Kultury  poszerza ofertą zajęć sekcyjnych. W tym roku zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli znajdą zajęcia dostosowane do ich zainteresowań. Dotychczasowe sekcje działające zarówno w Ośrodku jak i filii ODT Pogodna zostały rozszerzone o nowe interesujące zajęcia.

 

Pracownicy Ośrodka starali się dostosować ofertę tak, aby wśród nich były zajęcia edukacyjne, artystyczne, muzyczne czy teatralne. Dlatego do zajęć edukacyjnych dla najmłodszych dzieci takich jak „Akademia Malucha” czy „Twórczy maluch” doszły zajęcia dla tych trochę starszych. Proponujemy dzieciom naukę języka hiszpańskiego poprzez naukę wierszyków i piosenek, warsztaty filozoficzne, podczas których dzieci będą zajmować się bajkami filozoficznymi, zawierającymi ukrytą naukę i pomagającymi odróżniać dobro od zła. Warsztaty kulinarne to zajęcia, na których dzieci będą przygotowywać proste dania z różnych stron świata i uczyć się kultury danego kraju oraz stołowego savoir-vivru.

 

W tym roku również mamy zamiar uruchomić dziecięco-młodzieżowy zespół wokalny, a dla chętnych prowadzimy naukę gry na gitarze, perkusji czy pianinie. Nie zapominając o starszych zapraszamy chętnych do uczestnictwa w zajęciach chóru seniora MALWY.  

Dla lubiących taniec i ruch przygotowaliśmy równie ciekawe propozycje. Dorosłym uczestnikom proponujemy taniec Latino lub gimnastykę. Dla młodszych znany wszystkim Hip-hop, korektywę lub zajęcia taneczno-ruchowe. Nowością niewątpliwie będą zajęcia baletowe, które kształtują od małego ładną postawę i grację, a wszystkie małe dziewczynki pragną być ja Angelina Balerina z popularnej animowanej bajki. 

Dla utytułowanego licznymi nagrodami Teatru Poszukującego, skupiającego się na teatrze ruchu, proponujemy alternatywę. Będą to zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży oraz zajęcia dla dorosłych, podczas których uczestnicy poznają nie tylko aktorskie tajniki, takie jak praca nad głosem i ciałem, tworzenie roli i interpretacja tekstu. Poprzez zabawy i ćwiczenia będą dążyć do stworzenia wspólnego spektaklu, który zostanie zaprezentowany szerszej publiczności.

Nie zapomnieliśmy o strefie rękodzieła, a tu aż roi się od nowości, które mamy nadzieję przyciągną do Ośrodka zarówno młodszych jaki i starszych. Dzieciom proponujemy zajęcia z recyklingu, podczas których poznają sposoby twórczego wykorzystywania rzeczy, które można znaleźć w każdym domu lub łatwo je pozyskać.

Podczas warsztatów „Zrób swojego przytulaka” pokażemy dzieciom metody tworzenia WŁASNYCH zabawek - takich, które odpowiadają ich aktualnym potrzebom emocjonalnym i artystycznym. Warsztaty etnograficzne to kolejna ciekawa propozycja. Podczas zajęć dzieci będą poznawać polskie zwyczaje, obrzędy i tradycje oraz sztukę ludową. 

Dorośli również znajda coś dla siebie. Zajęcia robienia biżuterii i dodatków to oferta skierowana do młodzieży i dorosłych. Podczas warsztatów uczestnicy poznają proste i niedrogie metody kreowania własnej mody - własnego stylu. Własny styl, ale tym razem w domu, można będzie tworzyć na warsztatach: „Wnętrza z charakterem”. Uczestnicy (młodzież i dorośli) dowiedzą się jak przy niewielkim nakładzie środków ożywić przysłowiowe cztery ściany. 

Oczywiście nie zabraknie sekcji, które od lat cieszą się ogromnym powodzeniem. Ceramika, decoupage i zajęć z rysunku i malarstwa, poszerzone zostały o zajęcia z grafiki, rysunku i malarstwa, które prowadzić będą Walentyna Jawmeneko i Borys Shmatok – absolwenci Wydziału Sztuki Monumentalnej w Lwowskiej Akademii Sztuki.

Mamy nadzieję, że oferta znajdzie uznanie wśród mieszkańców i każdy odnajdzie tu coś dla siebie.

 

Wszystkie informacje dotyczące działalnościsekcji znajdą Państwo pod nr telefonu: 22 773 61 88 (Ośrodek Kultury), 22 427 37 74 (filia ODT Pogodna) lub na stronie Ośrodka Kultury: www.domkulturywesola.net

 

Dzień otwarty w Ośrodku Kultury
ul. Starzyńskiego 21
2 września 2012 r.
godz.: 14:00 – 18:00
Dzień otwarty w ODT Pogodna
ul. Jana Pawła II 25
2 września 2012 r.
godz.: 14:00 – 18:00

 

 

 

 

Tagi: Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła, Ośrodek Działań Twórczych Pogodna, zapisy do sekcji, dzień otwarty


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Styczeń 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 24 stycznia 2019

Zaproszenie na gabinet VR

Piątek, 25 stycznia 2019

Spotkanie w 75 rocznicę walki Armii Krajowej w Radości w 1944r. - 25 stycznia 2019 r.

Sobota, 26 stycznia 2019

III Marsz Śladami Powstańców Styczniowych 1863 r.

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń