WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 2 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Mirosław, Joanna

Sekcje wesołowskiego ośrodka kultury

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła  |  11 września 2012

Jeśli ominął Was dzień otwarty w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła lub jego filii – ODT Pogodna, a chcieliście zapisać swoje dzieci do którejś z sekcji, mamy dobrą wiadomość – są jeszcze wolne miejsca. Poniżej prezentujemy szczegółową ofertę zajęć na rok szkolny 2012/2013.

 

OFERTA ZAJĘĆ 2012/2013

W OŚRODKU KULTURY

W DZIELNICY WESOŁA M.ST. WARSZAWY

Ul. Starzyńskiego 21 

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE 

TWÓRCZY MALUCH

Rodzinne spotkania dla maluszków od 1 do 3 roku życia, w których dzieci uczestniczą z opiekunami. Podczas co tygodniowych spotkań dzieci uczestniczą w wielu różnych formach aktywności. Od nauki prostych wierszyków i piosenek połączonych z ruchem, poprzez obcowanie z różnymi materiałami dotykowymi do wykonywania prac plastycznych. Na zajęciach maluszki mają szansę na dotykanie, oglądanie, słuchanie a nawet smakowanie tego, co być może jest jeszcze nie znane.

Prowadzenie: Urszula Kowal-Gajewska

Termin: wtorki, godz.10.00-11.00

Koszt: 60 zł/m-c

 

HISZPAŃSKI DLA DZIECI

Zajęcia języka hiszpańskiego dla dzieci, wprowadzające podstawowe zasady gramatyczne i słownictwo z życia codziennego. W trakcie zajęć dzieci poznają hiszpańskie piosenki, wyliczanki i wierszyki, opanują podstawowe zwroty i wyrażenia.

Termin: piątki, godz.16.30-17.30

Koszt: 60 zł/m-c

 

SZACHY

Zajęcia dla dzieci i młodzieży zorganizowane przy współpracy z Klubem Sportowym Wesoła.

Prowadzenie: Adrianna Staniszewska

Termin: piątki, godz. 17.30-18.30 i 18.30-19.30

Koszt: 25 zł/m-c

 

WARSZTATY KULINARNE DLA MALUCHÓW (sekcja działająca przy współpracy z Ośrodkiem Kultury)

Podczas warsztatów kulinarnych dla maluchów będziemy starali się zachęcić dzieci do otworzenia się na nowe doświadczenia smakowe ! Wykorzystamy do tego najpotężniejszą siłę – dziecięcą ciekawość, chęć poznawania i ciągłego zadawania pytania DLACZEGO!

Podczas tych zajęć dzieci będą uczyły się nowych smaków, zapachów, pokażemy jak je rozpoznawać i nazywać. Pokażemy skąd bierze się  marchewka, mąka, cukier itp. na naszym stole. Będziemy przygotowywać proste dania z różnych stron świata i uczyć się kultury danego kraju oraz stołowego savoir-vivru.  Gwarantujemy ciekawą przygodę i dużo frajdy z poznawania świata od kuchni.

Prowadzenie: Izabela Kicińska

Termin: sobota godz.12.00-13.00

Koszt: 25 zł/lekcja

 

DOMOWE PRZEDSZKOLE

Zajęcia edukacyjne i ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 3-5 lat. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję wspólnie z rówieśnikami poznawać otaczający je świat. Wspólne gry, zabawy, nauka piosenek i wierszyków.

Termin: poniedziałek, czwartek lub piątek godz. do ustalenie po zebraniu grupy

Koszt: 70 zł/m-c

 

 

 

ZAJĘCIA MUZYCZNE

 

SEKCJA PIANINA

Lekcje indywidualne oraz grupowe dla dzieci i młodzieży. W programie nauczania: podstawy teorii muzyki, zajęcia fakultatywne z improwizacji i akompaniamentu oraz gra w duetach. Zajęcia są prowadzone z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji uczniów.

Prowadzenie: dr Swietłana Parka

Termin: ustalany indywidualnie

Koszt: 160 zł/m-c

 

BĘBNY REGIONÓW

Szkółka perkusyjna, w której poza grą na perkusji uczestnicy zajęć rozwijają swoje zainteresowania muzyczne na innych instrumentach, m.in. congach, timbalesach.

Prowadzenie: Ryszard Rutkowski

Termin: poniedziałki, godz.18.00 oraz terminy indywidualne

Koszt: 60 zł/m-c (zajęcia grupowe), 50 zł/lekcja (zajęcia indywidualne)

 

„MALWY” Chór seniora

W repertuarze chóru znajduje się bogaty wybór pieśni patriotycznych, religijnych, biesiadnych i ludowych. "MALWY" prezentują się podczas lokalnych wydarzeń artystycznych, a także biorą udział w przeglądach i konkursach.

Termin: poniedziałki, godz. 12.00 – 14.00

Koszt: 15 zł/m-c

 

DZIECIĘCY I MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ WOKALNY

Zajęcia z emisji głosu, dykcji oraz ćwiczenia oddechowe. Co to jest rozśpiewka, podparcie, higiena głosu oraz inne zagadnienia dotyczące śpiewania. Dostosowanie repertuaru do wieku i możliwości wokalnych młodych wykonawców. Nauka, a jednocześnie zabawa śpiewaniem.

Zajęcia grupowe lub indywidualne.

Prowadzenie: Karolina Żuk

Termin: wtorki, godz.16.00-18.00

Koszt: 70 zł/m-c (zajęcia grupowe), 55 zł lekcja (zajęcia indywidualne)

 

ZAJĘCIA TEATRALNE

 

ZAJĘCIA TEATRALNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Teatr to magiczny wehikuł czasu i przestrzeni – wystarczy wyobraźnia, by stworzyć zupełnie inny świat, pełen niecodziennych wrażeń. Dzięki teatrowi chcemy dać dzieciom i młodzieży możliwość wykorzystania swoich pomysłów i pobudzenia kreatywności. Poprzez zabawy i ćwiczenia będziemy dążyć do stworzenia wspólnego spektaklu, który zaprezentujemy szerszej publiczności. Podczas zajęć uczestnicy poznają nie tylko aktorskie tajniki, takie jak praca nad głosem i ciałem, tworzenie roli i interpretacja tekstu. Jest to niezawodny sposób na rozwój cech społecznych (umiejętność pracy zespołowej, współpracy, dobrej komunikacji) i własnej osobowości (poznanie swoich mocnych stron, radzenie sobie z występami publicznymi i tremą).

Prowadzenie: Katarzyna Pawela – magister sztuki, absolwentka Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie i studiów podyplomowych z Zarządzania Kulturą Instytutu Badań Literackich PAN

Termin: poniedziałki, godz.17.00-18.00 lub środy, godz.16.30-17.30. Termin ustalony zostanie po zebraniu grupy

Koszt: 50 zł/m-c 

 

ZAJĘCIA TEATRALNE DLA SENIORÓW

Nigdy nie jest za późno, by odnaleźć w sobie nowe talenty! Proponujemy seniorom zajęcia, podczas których będą mogli rozwinąć swoje aktorskie umiejętności i stworzyć wspólne artystyczne dzieło – spektakl teatralny! Kierunek, jaki wybierzemy, będzie zależał od uczestników zajęć. Możemy tworzyć poetyckie kolaże lub pantomimiczne skecze, spektakle autorskie lub adaptacje. Możemy pracować nad słowem, muzyką i ciałem, a przede wszystkim – możemy się świetnie bawić!

Prowadzenie: Katarzyna Pawela – magister sztuki, absolwentka Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie i studiów podyplomowych z Zarządzania Kulturą Instytutu Badań Literackich PAN

Termin: wtorki, godz.12.00-14.00

Koszt: 70 zł/m-c

 

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

 

GRAFIKA, MALARSTWO I RYSUNEK

Zajęcia dla dzieci i młodzieży. Nauka obejmuje poznanie różnych technik rysowania i malowania, zwracania uwagi na światło i cień padające na rysowany model, posługiwania się pędzlem, kredką, ołówkiem, węglem itp. W ramach zajęć lub niezależnie od nich instruktorzy mogą pomóc w przygotowaniach do ASP lub na wydział architektury.

Prowadzenie: Walentyna Jawmeneko i Borys Shmatok – absolwenci Wydziału Sztuki Monumentalnej w Lwowskiej Akademii Sztuki. Mają na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw zarówno w Europie, jak i na całym świecie.

Termin: wtorki, godz.18.00-20.00

Koszt: 70 zł/m-c

 

CERAMIKA

Zajęcia dla dzieci i młodzieży. Mimo, że praca z gliną nie należy do najczystszych, to przynosi wiele radości i satysfakcji, a przy okazji rozwija zainteresowania artystyczne i zdolności manualne.

Prowadzenie: Dorota Łasisz

Termin: poniedziałki, godz.17.00-19.00

Koszt: 90 zł/m-c

 

ŚMIECI DZIECI CZYLI ZABAWA Z RECYKLINGIEM

Zajęcia, podczas których dzieci poznają sposoby twórczego wykorzystywania rzeczy, które można znaleźć w każdym domu lub łatwo pozyskać bez lub z minimalnymi nakładami finansowymi. Zamiast produkować góry śmieci - wykorzystają własną kreatywność i stworzą zabawki, elementy dekoracyjne oraz własne dzieła sztuki.

Celem warsztatu jest propagowanie ekologicznego i świadomego stylu życia. Kreatywna zabawa w grupie zamiast nudnych pogadanek oraz namacalne efekty pracy z pewnością zachęcą młodych uczestników do przeniesienia idei upcyklingu (twórczego przetwarzania) w życie codzienne, także poza ustalone godziny warsztatu.

Prowadzenie: Katarzyna Gruszczyńska

Termin: środa, godz.16.30-18.30

Koszt: 55 zł/m-c

 

ZRÓB SWOJEGO PRZYTULAKA

Celem warsztatu jest wskazanie młodym uczestnikom alternatywy dla marnotrawienia czasu i pieniędzy w centrach handlowych. Dzieci poznają metody tworzenia WŁASNYCH zabawek - takich, które odpowiadają ich aktualnym potrzebom emocjonalnym i artystycznym.

Tworzenie w grupie to konstruktywny sposób spędzania czasu - zachęca do czerpania inspiracji od rówieśników, wspólnego kreowania wyobrażeń o świecie, rozwija sprawność manualną i jest po prostu świetną zabawą.

Uczestnicy wykorzystają łatwo dostępne i niedrogie materiały (takie, jak tektura, za małe ubrania, dziurawe skarpetki itp.), aby swobodnie mogli kontynuować ten sposób spędzania czasu także poza warsztatami.

Prowadzenie: Katarzyna Gruszczyńska

Termin: czwartek, godz.16.00-18.00

Koszt: 70 zł/m-c

 

ZRÓB TO SAM – BIŻUTERIA I DODATKI

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych, podczas których uczestnicy poznają proste i niedrogie metody kreowania własnej mody - własnego stylu. Wykorzystując łatwo dostępne i niedrogie materiały (np. makulaturę itp.) stworzą elementy, które nie tylko ożywią ich garderobę, ale przede wszystkim nadadzą jej indywidualny charakter - a wszystko to bez wydawania mnóstwa pieniędzy i bezrefleksyjnych wypraw do centrów handlowych.

Prowadzenie: Katarzyna Gruszczyńska

Termin: środa, godz.18.30-20.30

Koszt: 80 zł/m-c

 

WNĘTRZE Z CHARAKTEREM

Uczestnicy warsztatu (młodzież i dorośli) dowiedzą się jak przy niewielkim nakładzie środków ożywić przysłowiowe cztery ściany. "Odkurzą" starocie i - przy odrobinie wysiłku - odkryją je na nowo. Stworzą też nowe (od podstaw) elementy wystroju wnętrz - także takie, które pełnią funkcje użytkowe, np. pojemniki do przechowywania itp.

Celem warsztatu jest wskazanie uczestnikom prostych i niedrogich sposobów na spersonalizowanie przestrzeni, w której żyją - tak, by nie będąc artystami czy architektami - mogli tworzyć WŁASNE miejsce.

Prowadzenie: Katarzyna Gruszczyńska

Termin: czwartek, godz.18.00-20.00

Koszt: 80 zł/m-c

 

 

ZAJĘCIA RUCHOWE

 

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Ćwiczenia dla dzieci z wadami postawy, a także tych, dla których zajęcia są dodatkową, atrakcyjną formą ruchu. Ćwiczenia przeplatane są grami i zabawami ruchowymi o charakterze korekcyjno-kompensacyjnym.

Prowadzenie: Jarosław Nowotko

Termin: wtorki i czwartki godz.17.00-18.00

Koszt: 60 zł/m-c

 

 

BALET (sekcja działająca przy współpracy z Ośrodkiem Kultury)

Zajęcia baletowe dla dzieci od 4 roku życia. Ten rodzaj tańca nigdy nie wyjdzie z mody, co więcej jest doskonałą podstawą do późniejszej nauki każdego innego stylu tańca. Dzięki nauce podstaw baletu Twoje dziecko nie tylko nauczy się tańczyć, ale również zyska ładną postawę i grację w każdym ruchu. Nauka baletu wymaga samodyscypliny i skupienia. Wypracowanie tych cech przez dziecko, jak również umiejętność ładnego zaprezentowania się będą doskonałą wyprawką w młodzieńcze a następnie dorosłe życie. Podczas zajęć panuje miła i przyjazna atmosfera, ale również skupienie i dyscyplina.

Prowadzenie: Izabela Kicińska

Termin: poniedziałki godz.16.00-17.00 i soboty godz.11.00-12.00

Koszt: 25 zł/lekcja

 

HIP HOP

Zajęcia taneczne dla dzieci  i młodzieży. Podczas zajęć dzieci ćwiczą poczucie rytmu, ogólną koordynację ruchową oraz świadomość własnego ciała.

Termin: środy godz. 17.30-18.30 i piątki, godz. 18.00-19.00

Koszt: 80 zł/m-c

 

OFERTA ZAJĘĆ 2012/2013

W FILII OŚRODKA KULTURY

W DZIELNICY WESOŁA M.ST. WARSZAWY

OŚDRODEK DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH „POGODNA”

ul. Jana Pawła II 25

 

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE

 

AKADEMIA MALUCHA

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci 3-5-letnich. W swojej formie przypominają zajęcia przedszkolne i są świetną alternatywa dla dzieci nie uczęszczających do przedszkoli. Maluchy uczą się funkcjonować w grupie, zdobywają wiedzę o świecie, malują, rysują, tańczą i  wspaniale bawią się, rozwijając w ten sposób wszechstronnie swoje ciało i umysł.

W programie:

- adaptacja dzieci do przebywania w grupie rówieśniczej, w oddaleniu od rodziców,

- poznawanie świata przez podejmowanie różnych zagadnień przyrodniczych  i społecznych,

- rozwijanie umiejętności społecznych i komunikacyjnych,

- wykonywanie prac plastycznych w różnorakich technikach,

- umuzykalnienie w tym słuchanie muzyki, śpiewanie piosenek, ruch przy muzyce,

- udział w koncertach artystów Filharmonii Narodowej,

- organizowanie zabaw i gier ruchowych,

- wspomaganie rozwoju mowy,

- ćwiczenia pamięci - m.in. nauka wierszyków i piosenek,

- Mała Scena - organizowanie występów okolicznościowych dla rodziców, przedstawień

Prowadzenie: Alicja Kubas

Termin: poniedziałki, środy, piątki w godz.9.00-12.00

Koszt: 220 zł/m-c

 

TWÓRCZY MALUCH

Rodzinne spotkania dla maluszków od 1 do 3 roku życia, w których dzieci uczestniczą z opiekunami. Podczas co tygodniowych spotkań dzieci uczestniczą w wielu różnych formach aktywności. Od nauki prostych wierszyków i piosenek połączonych z ruchem, po przez obcowanie z różnymi materiałami dotykowymi do wykonywania prac plastycznych. Na zajęciach maluszki mają szansę na dotykanie, oglądanie, słuchanie a nawet smakowanie tego, co być może jest jeszcze nie znane.

Prowadzenie: Urszula Kowal-Gajewska

Termin: czwartki, godz. 10.00 – 11.00

Koszt: 60 zł/m-c

 

KOMPAS KREATYWNIOŚCI

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym  pobudzające, usprawniające i rozwijające twórcze myślenie, wyobraźnię oraz twórczy potencjał. Dzieci na zajęciach pozbywają się nieśmiałości i niechęci do wypowiadania własnego zdania. Zajęcia skupiają w sobie różnego rodzaju ćwiczenia i zadania pozwalające na rozwój procesów percepcyjnych, poznawczych oraz emocjonalno-motywacyjnych, pozwalających na aktywność twórczą.

Prowadzenie: Izabela Włodek

Termin: wtorki, godz.18.30-19.30

Koszt: 60 zł/m-c

 

MODELARNIA

Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym z wykorzystaniem różnych technik modelarstwa. Pod kierunkiem doświadczonego instruktora, młodzież uczy się budować latawce, modele balonów na ogrzane powietrze, modele szybowców, samolotów, ale i pojazdów morskich oraz lądowych. Bardziej doświadczeni budują modele sterowane radiem. Uczestnicy zajęć poznają technologię obróbki drewna, tworzyw sztucznych, metali, technologie klejenia i innych sposobów łączenia materiałów. Pracownia przygotowuje uczniów do życia w cywilizacji technicznej, czyli technicznego patrzenia na świat.

Prowadzenie: Piotr Synaszko

Termin: poniedziałki, godz.17.30-20.30

Koszt: 80,- zł/m-c

 

PODRÓŻ DO BAJKOZOFII

Zajęcia dla dzieci z klas podstawowych I-III. Celem zajęć jest pokazanie dzieciom, że baśnie, bajki i przypowieści mogą być źródłem uniwersalnych prawd moralnych. Podczas zajęć, dzieci będą zajmować się bajkami filozoficznymi, czyli takimi, które zawierają ukrytą naukę, pomagają odróżniać dobro od zła. W programie znajdzie się również przygotowywanie krótkich inscenizacji, zajęcia plastyczne i układanie własnych bajek.

Prowadzenie: Barbara Leśniewska

Termin: wtorki, godz.16.30

Koszt: 30,- zł/m-c

 

WSTĘP DO FILOZOFII

Zajęcia dla dzieci z klas podstawowych IV-VI. Celem zajęć jest przyjrzenie się problemowi – czym zajmuje się filozofia. Wyjaśnimy czym zajmuje się ta nauka, przedstawimy jej dziedziny i podstawowe techniki filozofowania. Dzieci dowiedzą się m. in. jak porównywać bez oceniania, jak dochodzić prawdy poprzez kwestionowanie, jak uzasadniać swoje stanowisko.

Prowadzenie: Barbara Leśniewska

Termin: wtorki, godz.17.30

Koszt: 30 zł/m-c

 

SZACHY (sekcja działająca przy współpracy z Ośrodkiem Kultury)

Zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Prowadzenie: Dariusz Krauze

Termin: poniedziałki, godz.15.30 – I grupa, godz.16.30 – II grupa

Koszt: 100 zł/m-c lub 250 zł/kwartał

 

ZAJĘCIA TEATRALNE

 

TEATR POSZUKUJĄCY

Zajęcia teatralne dla młodzieży. Członkowie sekcji poznają elementy wiedzy o teatrze, ale też zdobywają i doskonalą praktyczne umiejętności. Przygotowują nowoczesne spektakle, których eksperymentalna forma nawiązuje do teatru ruchu, gestu i tańca. Sekcja - z sukcesami – bierze co roku udział w wielu przeglądach i festiwalach.

Prowadzenie: Bogumiła Stachurska

Termin: piątki, godz.18.00-20.00, soboty, godz.10.00-12.00

Koszt: 50 zł/m-c

 

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

 

PLASTYKA DLA SMYKA

Spotkania dla dzieci od 4 do 7 lat, podczas których rozwijane są zdolności twórcze dziecka. Uczestnicy mają kontakt z wieloma technikami plastycznymi i różnorodnymi materiałami, dzięki czemu mogą poznać szeroki zakres sztuki plastycznej. W tym roku dzieci będą miały okazję poznać sztukę różnych epok, od czasów najdawniejszych czyli malarstwo skalne ludzi pierwotnych i pierwszą ceramikę do współczesnej sztuki pełnej fantazji i odmienności. Wspólnie przygotujemy wystawy by nasze dzieła pokazać światu i zaprezentować spontaniczną dziecięcą twórczość.

Prowadzenie: Urszula Kowal-Gajewska

Termin: poniedziałeki, godz.17.30 – 18.30

Koszt: 60 zł/m-c

 

RYSUNEK I MALARSTWO

Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nauka obejmuje poznanie różnych technik rysowania i malowania. Tematem prac są martwe natury, portrety, tematy z wyobraźni lub narzucone przez wymogi konkursów. W programie przewidziane są także inspirujące wycieczki, m. in. do Muzeum Narodowego w Warszawie.

Prowadzenie: Elżbieta Lipiec

Terminy:

  • grupa początkująca dla dzieci i młodzieży – środy i piątki, godz.17.00-18.30
  • grupa zaawansowana dla dzieci i młodzieży – środy i piątki, godz.18.30-20.00
  • grupa dla dorosłych – poniedziałki, godz. 18.30-20.00

Koszt: 60,- zł/ 1 x w tygodniu, 80,- zł/2 x w tygodniu

 

 

CERAMIKA DLA DZIECI/DOROSŁYCH

Oprócz wiedzy teoretycznej, uczestnicy zajęć opanowują czynności niezbędne do tego, aby z glinianej masy powstało coś pięknego, ciekawego i oryginalnego. Mimo, że praca z gliną nie należy do najczystszych, to przynosi wiele radości i satysfakcji, a przy okazji rozwija zainteresowania artystyczne i zdolności manualne.

Wszystkie grupy sekcji ceramiki będą prezentować swoje prace podczas wystaw oraz tematycznych imprez plenerowych na terenie Dzielnicy i poza nią.

Prowadzenie: Dorota Łasisz

Terminy:

  • I grupa: wtorki, godz.17.30-19.30 – dzieci
  • II grupa: wtorki, godz.19.30-21.30 – młodzież i dorośli
  • III grupa: piątki, godz.18.30-20.30 - dzieci

Koszt: 90,- zł/m-c

 

DECOUPAGE DLA DZIECI/MŁODIEŻY I DOROSŁYCH

Technika decoupage umożliwia zdobienie przedmiotów codziennego użytku – od luster, butelek, ramek, skrzynek, doniczek, podkładek pod kubki po kolczyki czy bransoletki. Polega ona na wydzieraniu lub wycinaniu elementów papierowych (takich jak serwetki czy wydruki obrazków), naklejaniu ich na odpowiednio przygotowaną powierzchnię, a następnie utrwaleniu i ujednoliceniu motywu przy pomocy kolejnych warstw lakieru. Rzeczy, które na pozór wydają się kwintesencją szarej codzienności nabierają wówczas indywidualnego charakteru i stylu.

Prowadzenie: Dorota Łasisz

Terminy:

  • Grupa dzieci – czwartki, godz. 17.00-19.00
  • Grupa młodzieży i dorosłych – czwartki, godz.19.00-21.00

Koszt: 70,- zł/m-c

 

WARSZTATY ETNOGRAFICZNE

Na zajęciach dzieci będą poznawać polskie zwyczaje, obrzędy i tradycje oraz sztukę ludową. Każde spotkanie to twórcze warsztaty oparte na dogłębnym merytorycznym przygotowaniu wybranego tematu wiodącego. Bawimy się używając szerokiego wachlarza technik plastycznych (rysowanie, malowanie, lepienie, wyklejanie, wycinanie, wyplatanie). Tematyka zajęć związana będzie ze świętami i obyczajami przypadającymi na dany miesiąc, zarówno współczesnymi, jak i dawnymi, zapomnianymi. Będziemy szukać śladów wytworów i wierzeń ludowych w dzisiejszej rzeczywistości.

Na uczestników czeka zabawa połączona z wiedzą na temat naszej kultury oraz nagrodami w postaci własnoręcznie wykonywanych pamiątek.

Prowadzenie: Agnieszka Tomaszczuk-Rosołowska etnograf (absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego), pedagog, popularyzatorka wiedzy o folklorze i sztuce ludowej. Na swoim koncie ma wiele publikacji dotyczących kultury dawnej i współczesnej oraz wystaw fotograficznych powstałych na podstawie autorskich badań terenowych.

Termin: piątki

I grupa – dzieci w wieku 4-6 lat, godz.14.30-16.00

II grupa – dzieci w wieku 7-10 lat, godz.16.00-17.30

Koszt: 60 zł/m-c

PLASTYKA Z KSIĄŻKĄ

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W programie: techniki plastyczne bez wykorzystania ołówka, kredki i flamastra, nauka pojęć związanych ze sztuką i doskonalenie sprawności manualnych. Podstawą zajęć będą wybrane fragmenty z książek.

Prowadzenie: Izabela Włodek

Termin: wtorki, godz.16.00-17.00

Koszt: 60 zł/m-c

 

PAPIER MACHE

Zajęcia dla dzieci klas IV-VI i młodzieży gimnazjalnej. Papier mache to sztuka tworzenia przedmiotów z nakładanych na siebie warstw papieru oraz substancji wiążących. Dzieci na zajęciach nauczą się tworzyć szkielety rzeźb, na których później powstaną prace przestrzenne.

Prowadzenie – Izabela Włodek.

Termin: środy, godz.16.00-18.00

Koszt: 60 zł/m-c

 

 

 

ZAJĘCIA MUZYCZNE

 

ZAJĘCIA WOKALNO-RUCHOWE

Zajęcia dla dzieci w wieku 10-13 lat podczas których uczestnicy bawią się rytmem, dźwiękiem, wspólnie tworzą małe widowisko muzyczne opierając się np. na tekstach wierszowanych lub innych formach literackich.

Prowadzenie: Dominika Sell

Termin: poniedziałki i czwartki

godz.16.00-17.30

Koszt: 80 zł/m-c

 

LEKCJE GRY NA GITARZE

Zajęcia dla początkujących, oraz średnio-zaawansowanych. Zaczynamy od gitary klasycznej, ale docelowym instrumentem przy dłuższej nauce jest gitara elektryczna. Blues, rock, heavy-metal, solówki oraz podstawy grania akordowego - tego wszystkiego nauczysz się na lekcjach. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od ósmego roku życia, prowadzone są indywidualnie.

Prowadzenie: Piotr Rutkowski

Termin: dni i godziny ustalane indywidualnie

Koszt: 50 zł/lekcja

 

ZAJĘCIA RUCHOWE

 

ZAJĘCIA TANECZNO-RUCHOWE

Zajęcia tańca towarzyskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym połączone z zabawą i elementami gimnastyki ogólnorozwojowej.

Prowadzenie: Wiktoria Wior

Termin: wtorki, godz. 10.00-10.45

Koszt: 50 zł/m-c

 

GIMNASTYKA

Zajęcia rozciągające i wzmacniające dla kobiet. Rozciągamy każdą cześć ciała, aby było elastyczne oraz wzmacniamy brzuch.

Prowadzenie: Wiktoria Wior

Termin: środy, godz. 19.00-20.00

Koszt: 60 zł/m-c

 

TANIEC LATINO

Zajęcia dla Pań, które chcą poznać kroki tańców latynoamerykańskich i nauczyć się wykorzystywać je w tańcu solowym. Zajęcia dają możliwość lepszego poznania własnego ciała i ćwiczenia gracji ruchów na parkiecie. Program zajęć obejmuje kroki podstawowe i figury z tańców latynoamerykańskich oraz krótkie układy choreograficzne. Nabyte umiejętności będzie można wykorzystać na każdej imprezie tanecznej.

Prowadzenie: Wiktoria Wior

Termin: środy, godz. 20.00-21.30

Koszt: 70 zł/m-c

 

FLASH DANCE Studio Tańca (sekcja działająca przy współpracy z Ośrodkiem Kultury)

Zajęcia taneczne formacji tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży. W programie m. in.: Disco Dance, mody taneczne, Hip Hop, Show Dance, taniec nowoczesny, miniatura taneczna. Ponadto – udział w różnego rodzaju pokazach i imprezach tanecznych, wyjazdy na obozy taneczne z kadrą przygotowującą tancerzy reprezentujących Polskę na Mistrzostwach Świata. Szczegółowe informacje pod nr tel. 888367947.

Pierwsze zajęcia gratis - już we wtorek 4 września o godz. 17.00

Termin: wtorki, godz.17.00-18.00 – I grupa, godz.18.00-19.00 – II grupa

Koszt: 60 zł/m-c

Tagi: OK Wesoła, ODT Pogodna, ośrodek kultury, sekcje, zapisy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń