WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 24 października 2020 r.
Imieniny obchodzą: Marty, Marcina, Rafała

Motocyklowy Dzień Dziecka - „Wieziemy uśmiech na dwóch kołach”

Joanna Dąbrowska  |  11 czerwca 2011

Motocyklowy Dzień Dziecka - „Wieziemy uśmiech na dwóch kołach”

Impreza „Wieziemy uśmiech na dwóch kołach” stała się już symbolem uśmiechu dzieci z międzyleskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Począwszy od 2007 roku Stowarzyszenie Motocyklistów VFR Owners Club Polska wraz z Hondą Poland organizuje z okazji Dnia Dziecka niezwykły rodzinny piknik pełen niesamowitych atrakcji nie tylko dla najmłodszych.

W tym roku wyjątkowo słoneczna, piękna aura sprzyjała zarówno pokazom motocyklistów, jak i zabawie dla wszystkich przybyłych na to wydarzenie. Już od godziny 9-00 czekało na wszystkich zainteresowanych mnóstwo atrakcji, takich jak przejażdżki na motocyklach, kolorowe paczki pełne niespodzianek, pokazy straży pożarnej, strzelnica grupy paramilitarnej ASG, symulatory jazdy dostarczone przez dealera Hondy „Motorista”, rysowanie karykatur przez grafika-portrecistę, możliwość wydrukowania na miejscu pamiątkowych zdjęć, pokazy wyczynowej jazdy rowerowej. Ponadto dla dzieci i gości przygotowane zostały także napoje i catering w postaci smacznych potraw z grilla.

Niemałą popularnością cieszyły się także motocykle i samochody wystawione przez Policję oraz Żandarmerię Wojskową, choć początkowo umundurowani funkcjonariusze budzili respekt wśród dzieci, by po czasie wszyscy chętni mogli zajrzeć do wozów policyjnych i włączyć syreny. Strażacy ciekawie opowiadali o swojej pracy jak i o wszystkich urządzeniach w jakie zaopatrzony jest każdy wóz strażacki. Wśród wielu zaplanowanych atrakcji były także takie spontaniczne, jak malowanie dwóch prawdziwych motorów przez dzieci, co sprawiło im niezwykle dużo radości.  Jednak chyba największy uśmiech na twarzach wszystkich dzieci wywoływała możliwość przejażdżki na motorach, do której ustawiała się bardzo długa kolejka, ale dzięki sprawnej obsłudze każde z chętnych dzieci miało możliwość sprawdzenia, jaką radość niesie jazda motorem w bezpiecznych objęciach licznie przybyłych na piknik motocyklistów. Jeden z motocyklistów w przebraniu różowego królika wyjątkowo wzbudzał dziecięcy zachwyt, gdyż przejażdżka z nim na motorze była podwójnie atrakcyjna. W godzinach popołudniowych organizatorzy pikniku odwiedzili te dzieci, które niestety nie mogły uczestniczyć w zabawie, niosąc im przygotowane kolorowe prezenty.

Wszystkie dzieci uczestniczące w imprezie zarówno te chore ze szpitala Centrum Zdrowia Dziecka, jak i zdrowe były tego dnia po prostu radosnymi beztroskimi dziećmi, a więc cel wydarzenia został osiągnięty w 100% i uśmiech na dwóch kołach został dowieziony do każdego z małych uczestników festynu. Miejmy nadzieję, że za rok to niezwykłe wydarzenie zgromadzi jeszcze więcej małych uczestników, jak i sponsorów, gdyż bez nich rodzinny piknik nie mógłby mieć miejsca w tak bogatej oprawie. Z całą pewnością w dużej mierze sukces festynu rodzinnego „Wieziemy uśmiech na dwóch kołach” należy do pomysłodawcy i współorganizatora - serdecznych motocyklistów ze Stowarzyszenia Motocyklistów VFR-OC.
Tagi: Dzień Dziecka, impreza, motocykle, Honda, Stowarzyszenie Motocyklistów VFR Owners Club Polska, dla dzieci, CZD


Komentarze użytkowników (3)

Dodaj komentarz
pensjonariusz | 2011-06-13 12:52:22

Królik był najlepszy. Festyn super, super organizacja, ogromny szacunek dla organizatorów, za warunki bezpieczeństwa. Wszędzie metalowe barierki, odgradzające tor, gdzie działy się różne rzeczy od wożenia na motocyklach, po pokazy trialu motocyklowego. Jedynie królik przyćmił wszystko, od organizacji, poprzez prowadzenie, aż do zakończenia.

anna | 2011-06-14 09:02:35

Wspaniały gest ze strony motocyklistów, radość dzieci i wielkie ukłony dla Wiadomości Wawerskich za bardzo ciekawą relację i zdjęcia z tego wydarzenia.

telemoto | 2011-10-13 15:52:42

ale radość dla dzieci

Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 24 października 2020

Zapraszamy na spektakl teatralny

Niedziela, 25 października 2020

RUNbertów 2020 - utrudnienia w ruchu

Środa, 28 października 2020

Trwają konsultacje społeczne projektu Programu ochrony środowiska

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Październik/jesień to dla mnie przede wszystkim:

Piękny czas wyciszenia i uspokojenia po dynamicznym lecie
Czas refleksji i zadumy
Sezon na przeziębienia i grypę
Pora roku jak każda inna, nie zwracam na to uwagi
Moment dobry na zmiany w życiu
Smutne rozstanie z latem
Wszystko powyższe :)
Żadne z powyższych
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń