WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 22 lutego 2019 r.
Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Piotr

Teatralnie w Wawrze

Martyna Nowosielska  |  11 marca 2013

ATM Studio to Centrum Produkcji Filmowo-Telewizyjnej zlokalizowane przy Wale Miedzeszyńskim 384. Chociaż w dużej mierze działalność studia opiera się na produkowaniu filmów oraz produkcji telewizyjnych (jest to siedziba wielu producentów, jak również firm zajmujących się usługami technicznymi oraz realizacyjnymi w branży audiowizualnej), to swoje jedne z najbardziej nowoczesnych scen i zasobów technicznych w Polsce udostępnia również teatrom.

Swoje spektakle na wawerskich scenach przy Wale Miedzeszyńskim prezentują między innymi tak znakomite teatry stołeczne jak TR Warszawa (w najbliższym czasie będzie można tu zobaczyć spektakle „Krum” oraz „T.E.O.R.E.M.A.T.”), czy też NOWY Teatr (w styczniu w Wawrze pokazywać będą sztukę „Życie seksualne dzikich”). Ale spektakle gościnne to od niedawna nie jedyna działalność teatralna ATM Studio.

7 listopada 2012 roku w ATM Studio zapuścił korzenie Projekt Teatr Warszawa Roberta Kudelskiego. Jest to istniejąca od kwietnia 2008 roku inicjatywa założona przez aktorskie rodzeństwo Kudelskich – Agnieszkę i Roberta. Do listopada zeszłego roku pokazywali swoje spektakle na różnych scenach, nie mogąc znaleźć stałego miejsca. Na szczęście mieszkańców Wawra odnaleźli je właśnie w tej dzielnicy. Dzięki temu na bieżąco można oglądać spektakle z kreacjami takich aktorów jak Olga Bończyk, Olga Borys, Anna Guzik, Agnieszka i Robert Kudelscy, Wojciech Majchrzak, Piotr Gąsowski… A i to niepełna lista artystów prezentujących się w Projekcie Teatr Warszawa Roberta Kudelskiego. Poza tym teatr realizuje inne projekty, m.in. warsztaty dla dzieci.

Marzeniem każdego wielbiciela sztuki, a zwłaszcza scenicznej, jest teatr położony blisko domu, najlepiej w zamieszkanej przez nas dzielnicy. Jest to trudne do zrealizowania pragnienie dla tych, którzy na stałe osiedli w miejscach oddalonych od tętniącego kulturalnym życiem Śródmieścia. W Wawrze jednak ten problem zażegnano – teraz trzeba tylko pokazać, że w to miejsce warto było zainwestować. Dlatego marsz do teatru!

Tagi: teatr, ATM Studio, TR Warszawa, NOWY Teatr, Projekt Teatr Warszawa Roberta Kudelskiego


Komentarze użytkowników (2)

Dodaj komentarz
Chris Mess | 2018-03-04 11:18:19

NIgdzie nie mogę znaleźć strony internetowej tego teatru. Może ktoś zna?
Google odsyła mnie do innych teatrów.

Redakcja | 2018-03-06 13:44:36

Projekt ma swój profil na Facebooku (https://www.facebook.com/ProjektTeatrWarszawa), ale wygląda na to, że od dawna nic się już na tym profilu nie dzieje (ostatni wpis jest z 6 lutego 2015). Strona internetowa istniała, ale także już wygasła (http://projektteatr.com/ - wyświetli się "strona nieodnaleziona"). Najlepiej będzie po prostu skontaktować się z osobami odpowiedzialnymi za ten projekt czy coś jeszcze robią. Dane kontaktowe są tutaj: https://www.facebook.com/pg/ProjektTeatrWarszawa/about/ i tutaj: http://teatralny.pl/teatr/projekt-teatr-warszawa,305.html (te drugie mogą być mniej aktualne).

stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Luty 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 22 lutego 2019

Kurs Podstawy Ms Office

Sobota, 23 lutego 2019

Smyki na Kępie

Niedziela, 24 lutego 2019

188. rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń