WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 5 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor

Duet Szamburski-Zakrocki w KK Saska Kępa

KK Saska Kępa  |  13 maja 2013

Klub Kultury Saska Kępa zaprasza 14 maja o godzinie 19:00 na niepowtarzalne spotkanie z obrazem ruchomym:  koncert autorskiej muzyki granej na żywo do krótkometrażowych filmów Romana Polańskiego. Cudowne połączenie znakomitego kina z tajemniczą muzyką. Wstęp 15 zł.

Duet Szamburski/Zakrocki oraz ich interdyscyplinarne spotkania z obrazem ruchomym – muzyka na żywo do filmów Romana Polańskiego

Na tle wszystkich dzieł Romana Polańskiego, filmy krótkometrażowe należą do najrzadziej prezentowanych. Tym czasem, w latach 1958 - 1962, jako student Łódzkiej Filmówki w okresie jej największej świetności, reżyser zrealizował całą serię krótkich filmów: od przekornych ćwiczeń warsztatowych, takich jak „Morderstwo” (1957) i „Uśmiech zębiczny” (1957), przez metaforyczne „Rozbijemy zabawę” (1957) i „Ssaki” (1962), aż do „Dwóch ludzi z Szafą” (1958), który to film przyniósł Polańskiemu międzynarodowy rozgłos.

 Etiudy noszą znamiona surrealistycznego i nierzadko mrocznego stylu, który reżyser ujawni w przyszłości; jego geniuszu narracyjnego oraz niestrudzonego poszukiwania prawdy o ludzkiej naturze – jakkolwiek okrutna i bezlitosna nie miałaby się okazać. Ten sam groteskowy i często niepokojący świat wczesnych filmów Polańskiego, w połączeniu z precyzyjną i pomysłową reżyserią są elementami, które można odnaleźć w jego późniejszych arcydziełach, takich jak „Dziecko Rosemary”, „Chinatown” czy „Pianista”.

Szamburski / Zakrocki – stworzyli niezwykle dynamiczną ścieżkę dźwiękową, która pozostaje w ścisłym dialogu z obrazem. Muzycy komentują, dopowiadają muzycznie treści niewypowiedziane przez reżysera, podejmują z nim swoistą rozmowę – ukazując niezwykle silny głos jaki muzyka i dźwięk może odegrać w filmie. Odnosząc się również do kompozycji Krzysztofa Komedy oraz oryginalnej muzyki użytej w etiudach – SzaZa wytwarza nowe i oryginalne pole narracji.

*Patryk Zakrocki i Paweł Szamburski to muzycy, improwizatorzy, animatorzy, którzy od 1999 roku aktywnie działają na stołecznej scenie muzyki improwizowanej i sztuki niezależnej. Prowadzili cykle Galimadjaz (www.szmery.com/galimadjaz) oraz Djazzpora (www.djazzpora.art.pl), które w dużej mierze przyczyniły się do uformowania warszawskiej sceny muzycznej. Tworzą muzykę dla teatru, filmu, kina niemego, tańca współczesnego. Współpracowali min. Z P. Cieplakiem, P. Miśkiewiczem, L. Bzdylem, M. Liberem, K. Globiszem, M. Pieprzycą, K. Kozyrą, P. Borowskim. Swoją muzyką w licznych projektach wspierali takie instytucje jak Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie i Toruniu, Galerię Zachęta, Filmotekę Narodową, Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytut Adama Mickiewicza, Akademię Sztuk Pięknych i wiele innych. Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki działają w niezależnym wydawnictwie LadoAbc (www.ladoabc.com) oraz Stowarzyszeniu Kulturalnym Lado, środowisku którego konsekwentna, trwająca już kilkanaście lat działalność muzyczna, wydawnicza oraz animacyjna przyczyniła się do niezwykle dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce. W latach 2010 - 2011 artyści dzięki współpracy z Instytutami Kultury Polskiej w Nowym Jorku, Madrycie, Wiedniu, Paryżu, a także ze Studiem Filmowym Semafor oraz Instytutem Adama Mickiewicza mogli zaprezentować swoje interdyscyplinarne projekty za granicą; ich pokazy filmowe z muzyką na żywo stały się częścią wielu prestiżowych festiwalach międzynarodowych.

 Tym razem zagrają na Saskiej Kępie!

 ZAPRASZAMY!!!

www.szaza.pl www.myspace.com/szamburski www.myspace.com/zakrocki

Klub Kultury Saska Kępa

Ul. Brukselska 23

Bilety: 15 zł

Tagi: KK Saska Kępa imprezy, Duet Szamburski Zakrocki, krótkometrażowe filmy Romana Polańskiego, filmy, KK Saska Kępa


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń