WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 1 października 2023 r.
Imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz

Ośrodek Kultury poleca

Ośrodek Kultury Dzielnicy Wesoła  |  21 października 2013

Listopad to miesiąc, w którym jesień nie jest już łagodna. Na zewnątrz panuje chłód, plucha, a czasami nawet śnieżne zawieruchy. Ten czas można przetrwać w domu przy ciepłym kominku albo w gorącej atmosferze Ośrodka Kultury!

Zapraszamy Państwa na wszystkie organizowane przez nas wydarzenia artystyczne, ale szczególnie polecić chcielibyśmy Państwu kilka z nich.

9 listopada odbędzie się I WARSZAWSKI FESTIWAL PIEŚNI ŻOŁNIERSKO-PATRIOTYCZNYCH „Jak długo w sercach naszych” pod patronatem Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka i Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy Edwarda Kłosa. Na scenie auli Gimnazjum nr 119 staną w szranki soliści, duety, zespoły i chóry. Mamy nadzieję, że poza dobrze już znanymi utworami będziemy mogli usłyszeć nowe pieśni o tematyce patriotycznej. Zwieńczeniem Festiwalu będzie koncert Orkiestry Wojskowej w Warszawie pod kierownictwem mjr. Artura Czereszewskiego. Organizatorami wydarzenia są: Dzielnica Wesoła m.st. Warszawy, Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy, Stowarzyszenie Artystyczne „Stara Miłosna” oraz Gimnazjum nr 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Tydzień później zapraszamy do Filii ODT „Pogodna” na spektakl teatralny w wykonaniu Danuty Stankiewicz pt. „Warszawo ma”. Spektakl jest oparty na twórczości polskich artystów pochodzenia żydowskiego, tworzących w Warszawie lub o Warszawie przed, w czasie i po wojnie. Całość przedsięwzięcia artystycznego dopełniają efekty audiowizualne, będące kontynuacją 10-minutowego filmu o żydowskiej przedwojennej Warszawie. Spektakl zdobył kilka prestiżowych nagród m.in. odznakę „Zasłużony dla Warszawy”.

Z oferty Ośrodka Kultury i filii Pogodna korzysta wiele mam, przyszłych mam i dzieci. Zainspirowało nas to do zorganizowania pierwszego w Wesołej BABY SZAFINGU. Będzie to okazja do wymiany, kupna lub sprzedaży ubranek i akcesoriów dla dzieci w wieku 0-6 lat, ale też do dobrej zabawy i integracji naszej lokalnej społeczności. Jeśli więc małe bluzki, spodnie, kurtki i sweterki ledwo mieszczą się w szafach, a z garażu wysypują się dawno zapomniane wózki i zabawki, warto zgłosić swój udział w naszym kiermaszu. Tym bardziej że w programie przewidzieliśmy sporo dodatkowych atrakcji dla mam i dzieci (m.in. taniec latino, porady kosmetyczki, pierwsza pomoc dla niemowląt i dzieci w stanach zagrożenia, porady logopedy, położnej, gry i zabawy). Szczegóły wydarzenia, które odbędzie się 23 listopada, można znaleźć na stronie www.domkulturywesola.net i pod nr. tel. 22 427 37 74.

O tym, że nasza dzielnica jest WESOŁA, będzie się można przekonać 24 listopada podczas spektaklu kabaretowego TADEUSZA ROSSA. Nie zabraknie zabawnych monologów, piosenek i żartów o współczesnej Polsce. Po programie zapraszamy na spotkanie z artystą, podczas którego będzie można nabyć ostatnią książkę Pana Tadeusza Rossa pt. „Życie przerosło kabaret”.

Ostatni dzień listopada w polskiej tradycji zawsze wiąże się z Andrzejkami. Zapraszamy więc Państwa na wieczór pełen tańca, dobrej zabawy i wyjątkowo pomyślnych wróżb! Bal Andrzejkowy organizujemy w siedzibie Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła przy ul. Starzyńskiego 21. Bilety w cenie 50 zł od osoby można rezerwować pod nr. tel. 22 772 55 99 do 15 listopada.

 


 

 

Tagi: imprezy, wydarzenia, wydarzenia ODT Pogodna, I warszawski Festiwal Piesni Żołniersko Patriotyczny, festiwale


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


2 - 9 października 2023

Spotkania nt. budów ul. Bursztynowej i Babiego Lata

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czym najczęściej podróżujesz do centrum Warszawy?

Autobusem
Autobusem z przesiadką do tramwaju
Pociągiem (Koleje Mazowieckie lub SKM)
Własnym samochodem
Rowerem / motocyklem
Zobacz wyniki
oromedica

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń