WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 12 grudnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Multimedialna wystawa Glocal Tour

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy  |  18 sierpnia 2011

Ile osób na świecie nie ma dostępu do podstawowej edukacji czy opieki zdrowotnej? Czy Polska zaliczana jest do krajów ubogich, czy może raczej bogatych? Czy wolontariat może być dla Ciebie? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi, odwiedzając multimedialną wystawę Glocal Tour.

Glocal Truck to nietypowa ciężarówka, wyposażona w elektroniczne terminale, sprzęt multimedialny, oryginalne eksponaty z krajów Globalnego Południa, plakaty, filmy i prezentacje. Wszystko to składa się na interaktywną mobilną wystawę, która podróżuje obecnie po Polsce, a za rok zawita do Rumunii. Dzięki nowoczesnym narzędziom audiowizualnym – ekranom dotykowym, ścieżkom audio, interaktywnym mapom i grom, każdy odwiedzający będzie miał możliwość zapoznania się z interesującymi historiami osób pochodzących m.in. z Ameryki Południowej i Afryki. Wystawa swoją tematyką oprócz szeroko rozumianej problematyki rozwojowej przybliża ideę wolontariatu i pracę wolontariuszy, wpisując się tym samym w koncepcję trwającego obecnie Europejskiego Roku Wolontariatu.
Wystawa „Nasz świat w twoim mieście” podróżuje po Polsce przez prawie pół roku odwiedzając 5 dużych miast (Warszawa, Poznań, Wrocław, Trójmiasto-Gdynia i Kraków wraz z Jabłonką na Orawie), rozpoczynając w maju w Krakowie. Podróż Glocal Truck rozpoczęła się w przeddzień startu polskiej prezydencji w UE. Inicjatywa jest okazją do ukazania problematyki edukacji globalnej nie tylko na arenie międzynarodowej, ale również w kraju, jako zagadnień istotnych także dla Polski. Obecnie wystawa zawitała do stolicy. Następnie będzie prezentowana w  Rumunii (Oradea, Cluj-Napoca, Sibiu, Bukareszt). Ostatnim miastem na trasie będzie Wrocław.

Miejsce i czas trwania:
do 12.09.2011 - Pałac Kultury i Nauki (przy głównym wejściu od strony ul. Marszałkowskiej)
od 13.09.2011 do 23.09.2011 - Plac przy Centrum Handlowym „Fort Wola”
Czas zwiedzania: Średni czas zwiedzania wystawy wynosi 45 minut.
Godziny otwarcia: Od poniedziałku do soboty, w godzinach od 9.00 do 19.00.
Grupy zorganizowane należy zgłosić co najmniej 2 dni przed wizytą drogą elektroniczną (na adres: wystawa@glocaltour.org) lub telefonicznie (pod numerem +48 783135003). Po odwiedzeniu ciężarówki istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnych warsztatów, pogłębiających tematykę poruszaną na wystawie.
Wystawę organizuje Salezjański Wolontariat Misyjny przy wsparciu Punktu Informacyjnego EUROPE DIRECT – Warszawa, prowadzonego przez Biuro Funduszy Europejskich Urzędu m.st. Warszawy. Organizator wystawy, Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu (SWM) jest organizacją pozarządową powstałą, aby organizować i nieść pomoc osobom potrzebującym w kraju i za granicą. Podstawowym celem jest niesienie wsparcia potrzebującym w krajach Globalnego Południa głównie  poprzez wspieranie systemów edukacji w Afryce i Ameryce Południowej (np. budowa szkół i szkolenia dla nauczycieli) oraz  wysyłanie w te miejsca wolontariuszy. Osoby działające w Polsce zajmują się zbieraniem funduszy na projekty pomocowe oraz przekazują wiedzę na temat misji i wolontariatu, a także organizują wystawy, warsztaty, konferencje podnosząc tym samym świadomość Polaków o otaczającym ich świecie wraz z jego sukcesami i problemami.

Tagi: wystawy, glocal tour


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 14 grudnia 2019

Otwarte zawody Pierwszy Sportowy Krok

Sobota, 14 grudnia 2019

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Niedziela, 15 grudnia 2019

ALTER WAWER - niedziela 15 grudnia 2019

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czym rozgrzewasz się w jesienne wieczory?

Zdecydowanie herbatą, to mój ulubiony napój
Wybieram owocowo-ziołowe napary, lubię nowe połączenia
Ziółkami, oprócz smaku mają też działanie lecznicze
Jestem wierny/a kawie
Wybieram coś mocniejszego
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń