WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 14 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Stella, Bonawentura, Marcelin

Multimedialna wystawa Glocal Tour

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy  |  18 sierpnia 2011

Ile osób na świecie nie ma dostępu do podstawowej edukacji czy opieki zdrowotnej? Czy Polska zaliczana jest do krajów ubogich, czy może raczej bogatych? Czy wolontariat może być dla Ciebie? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi, odwiedzając multimedialną wystawę Glocal Tour.

Glocal Truck to nietypowa ciężarówka, wyposażona w elektroniczne terminale, sprzęt multimedialny, oryginalne eksponaty z krajów Globalnego Południa, plakaty, filmy i prezentacje. Wszystko to składa się na interaktywną mobilną wystawę, która podróżuje obecnie po Polsce, a za rok zawita do Rumunii. Dzięki nowoczesnym narzędziom audiowizualnym – ekranom dotykowym, ścieżkom audio, interaktywnym mapom i grom, każdy odwiedzający będzie miał możliwość zapoznania się z interesującymi historiami osób pochodzących m.in. z Ameryki Południowej i Afryki. Wystawa swoją tematyką oprócz szeroko rozumianej problematyki rozwojowej przybliża ideę wolontariatu i pracę wolontariuszy, wpisując się tym samym w koncepcję trwającego obecnie Europejskiego Roku Wolontariatu.
Wystawa „Nasz świat w twoim mieście” podróżuje po Polsce przez prawie pół roku odwiedzając 5 dużych miast (Warszawa, Poznań, Wrocław, Trójmiasto-Gdynia i Kraków wraz z Jabłonką na Orawie), rozpoczynając w maju w Krakowie. Podróż Glocal Truck rozpoczęła się w przeddzień startu polskiej prezydencji w UE. Inicjatywa jest okazją do ukazania problematyki edukacji globalnej nie tylko na arenie międzynarodowej, ale również w kraju, jako zagadnień istotnych także dla Polski. Obecnie wystawa zawitała do stolicy. Następnie będzie prezentowana w  Rumunii (Oradea, Cluj-Napoca, Sibiu, Bukareszt). Ostatnim miastem na trasie będzie Wrocław.

Miejsce i czas trwania:
do 12.09.2011 - Pałac Kultury i Nauki (przy głównym wejściu od strony ul. Marszałkowskiej)
od 13.09.2011 do 23.09.2011 - Plac przy Centrum Handlowym „Fort Wola”
Czas zwiedzania: Średni czas zwiedzania wystawy wynosi 45 minut.
Godziny otwarcia: Od poniedziałku do soboty, w godzinach od 9.00 do 19.00.
Grupy zorganizowane należy zgłosić co najmniej 2 dni przed wizytą drogą elektroniczną (na adres: wystawa@glocaltour.org) lub telefonicznie (pod numerem +48 783135003). Po odwiedzeniu ciężarówki istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnych warsztatów, pogłębiających tematykę poruszaną na wystawie.
Wystawę organizuje Salezjański Wolontariat Misyjny przy wsparciu Punktu Informacyjnego EUROPE DIRECT – Warszawa, prowadzonego przez Biuro Funduszy Europejskich Urzędu m.st. Warszawy. Organizator wystawy, Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu (SWM) jest organizacją pozarządową powstałą, aby organizować i nieść pomoc osobom potrzebującym w kraju i za granicą. Podstawowym celem jest niesienie wsparcia potrzebującym w krajach Globalnego Południa głównie  poprzez wspieranie systemów edukacji w Afryce i Ameryce Południowej (np. budowa szkół i szkolenia dla nauczycieli) oraz  wysyłanie w te miejsca wolontariuszy. Osoby działające w Polsce zajmują się zbieraniem funduszy na projekty pomocowe oraz przekazują wiedzę na temat misji i wolontariatu, a także organizują wystawy, warsztaty, konferencje podnosząc tym samym świadomość Polaków o otaczającym ich świecie wraz z jego sukcesami i problemami.

Tagi: wystawy, glocal tour


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 17 lipca 2020

Koncert Roberta Cichego- Strefa Chilloutu w Aleksandrowie

Piątek, 17 lipca 2020

Scena Muzyczna w Stacji - BRASS FEDERACJA

Piątek, 31 lipca 2020

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń