WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Niesamowity koncert na Nobla – „Pasja” Mikołaja Gąsiorka

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy  |  13 kwietnia 2014

Niesamowity koncert na Nobla – „Pasja” Mikołaja Gąsiorka

Dziś - 13 kwietnia, o godz. 19:30 odbędzie się niezwykły koncert – premierowe wykonanie „Pasji według Św. Jana” stworzonej przez Mikołaja Gąsiorka, młodego polskiego skrzypka i kompozytora. 

Dwanaście ostatnich godzin życia Jezusa Chrystusa opisano we fragmentach Ewangelii. Opowiadają o męce Pańskiej, powszechnie zwanej Pasją. Wielu artystów, tworząc utwory literackie, filmowe i muzyczne, czerpało natchnienie z Biblii.

Muzyka pasyjna podkreśla męczeństwo i śmierć Jezusa na krzyżu, jest wyrazem bólu i cierpienia. Charakter muzyki pasyjnej ogromnie wpływa na uczucia i wyobraźnię słuchaczy.

„Pasja” – dzieło Mikołaja Gąsiorka - obrazuje mękę Chrystusa, według tekstu jednej z czterech Ewangelii. Wykonawcami są soliści, chór i orkiestra. Dziesięcioczęściowy utwór utrzymany jest w klimacie muzyki filmowej. Praca nad dziełem sprawiła kompozytorowi wiele satysfakcji.

„Moja Pasja to harmonia grozy i głębia ciężkich brzmień. O jej stworzeniu marzyłem od lat. Chcę działać na emocje, wyobraźnię, wręcz hipnotyzować słuchaczy dźwiękami” – tak o swoim najnowszym utworze mówi Mikołaj Gąsiorek. 27-letni kompozytor, który jest również pomysłodawcą i organizatorem całego projektu, realizuje swoją wizję bez pomocy mecenasów i sponsorów, wspierany wysiłkiem zaprzyjaźnionych muzyków.

Premierowe wykonanie odbędzie się 13 kwietnia 2014 roku o godz. 19.30 w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ulicy Alfreda Nobla 16 na Saskiej Kępie w Warszawie.

Podczas uroczystego koncertu wystąpi około 150 osób, wśród których znajdą się: soliści Teatru Wielkiego, Opery Kameralnej, chóru „Cantus Nobilis”, chóru „Tutti Cantamus" LXXV LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie, muzyków Orkiestry Polskiego Radia oraz muzyków Sinfonii Varsovii. Gościnnie wystąpi również lektor Wojciech Gąssowski.

Artyści wystąpią pod batutą kompozytora i pomysłodawcy całego projektu - Mikołaja Gąsiorka, mającego w swym dorobku wiele sukcesów, chociaż jest bardzo młodym artystą. Niewątpliwie jest jednym z najmłodszych kompozytorów, który w wieku zaledwie 26 lat skomponował tak niezwykłe dzieło, jakim jest jego dziesięcioczęściowa „Pasja”.

Źródło:  http://www.nobla16.pl/

Tagi: pasja, koncert, Mikołaj Gąsiorek, premiera, Cantus Nobilis, Tutti Cantamus, Sinfonia Varsovia, muzyka


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń