WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 28 września 2023 r.
Imieniny obchodzą: Marek, Wacław

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja – czytanie łączy pokolenia

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy  |  5 maja 2014

Maj to miesiąc świąteczny dla bibliotek i bibliotekarzy. Z tej okazji zwykle przebaczane są kary za poza terminowe zwroty książek (śledźcie Państwo na stronie Biblioteki!) i organizowane różnorodne wydarzenia, zachęcające do zajrzenia w podwoje osiedlowej biblioteki, tych którzy przychodzą zbyt rzadko jak i bywalców.

Biblioteka w Wawrze świętuje nietypowo, bo już po raz drugi mobilizujemy Państwa do wyjścia… na rower. Mając w pamięci takie nazwiska jak Cortazar czy Bobkowski, nie wahamy się nazwać jazdy rowerem jednym z wdzięczniejszych tematów dla literatury, a na pewno najzdrowszym. Ileż pięknych idei narodziło się podczas filozoficznej zadumy, jakiej sprzyjają wypady na dwóch kółkach. A więc 10. maja proponujemy rajd czytelników i bibliotekarzy, a także dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek i kondycję. Odjazdowy Bibliotekarz 2014 wyrusza z Anina (ul. Trawiasta 10) o godz. 11.00. Wespół z bibliotekami z Wesołej i Sulejówka, a także Muzeum J. Piłsudskiego opracowaliśmy trasę, na której nie zabraknie ładnych widoków, ciekawych miejsc i finalnego ogniska z zabawami dla dzieci i atrakcjami dla starszych uczestników, i oczywiście grillowanych kiełbasek. Drodzy Państwo - najmodniejszym kolorem w maju jest pomarańczowy! Zachęcamy, aby założyć coś na rajd w tym właśnie kolorze.

Kolejną odsłoną rowerowych eskapad będą wycieczki po Wawrze z bibliotekarzem Krzysztofem Jakubiakiem. Pierwsza Jazda Biblioteczna wyrusza 24 maja o godz. 10.00 z Marysina Wawerskiego.

W tym miesiącu mamy zaszczyt zainaugurować niezwykły cykl wystaw, jakie można będzie zobaczyć w Galerii na Trawiastej w Aninie. Przez najbliższy rok, który wszakże jest Rokiem Czytelnika właśnie, zapraszamy Państwa do nas po lekturę, ale i dla przyjemności podziwiania prac ilustratorów książki dziecięcej. O wartościach ilustracji w połączeniu ze słowem pisanym nikogo nie trzeba przekonywać, zwłaszcza jeśli twórcą rysunków jest Bohdan Butenko, nestor polskiej ilustracji i laureat nagrody Orderu Uśmiechu, a dla większości z nas twórca niezapomnianych postaci Kwapiszona i Gapiszona, Gucia i Cezara. Czy jest ktoś, kto potrafi wyobrazić sobie wierszyki Brzechwy bez obrazków Butenki? Pokażemy Państwu ilustracje z dwóch najnowszych pozycji Autora – Krasnoludka Grzybów i Króla. O innych atrakcjach związanych z wystawą będziemy sukcesywnie informować na stronie internetowej Biblioteki.

Kontynuujemy wystawy posteru teatralnego. Począwszy od maja będzie można zobaczyć u nas plakaty niektórych z twórców tzw. Polskiej Szkoły Plakatu. Dzięki uprzejmości Teatru Powszechnego im. Z Hübnera zawisną u nas niezapomniane afisze autorstwa Lenicy, Czerniawskiego czy Sadowskiego. Ekspozycja z pewnością warta zobaczenia.

W naszej Biblioteki nadal pomieszkuje Sroka, która zaprasza wszystkie chętne dzieci, zwłaszcza te, które nie chodzą do przedszkola, na swoje zajęcia w filii na Błękitnej i w Miedzeszynie. Spotkania mają charakter twórczych zajęć manualnych – zabawy z grochem, masą solną, malowaniem koszulek i innymi pomysłami (nie bardzo)Srogiej Sroki, ilustratorki, Magdy Kaczmarek. Informacje na temat terminów i telefony można znaleźć na stronie Biblioteki.

Spotkanie otwarte w tym miesiącu, to rozmowa wokół książek Nieczynne do odwołania i Hiszpański kot – autorstwa I. i P. Chodorków i A. Trojanowskiej. Całość prowadzona przez M. Gutowską – Adamską, organizatorkę spotkania.

Na zakończenie wiosennego sezonu zapraszamy na czerwcowe spotkanie z Kirą Gałczyńską w trakcie święta Zielonego Konstantego, obchodzonego w tym roku 7 czerwca, jak zwykle w sobotę.

Tagi: Odjazdowy Bibliotekarz, rajd rowerowy, biblioteka, ognisko, czytanie książek, książki, rajd, impreza plenerowa


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Najbliższe wydarzenia


2 - 9 października 2023

Spotkania nt. budów ul. Bursztynowej i Babiego Lata

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czym najczęściej podróżujesz do centrum Warszawy?

Autobusem
Autobusem z przesiadką do tramwaju
Pociągiem (Koleje Mazowieckie lub SKM)
Własnym samochodem
Rowerem / motocyklem
Zobacz wyniki
oromedica

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń