WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 13 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja – czytanie łączy pokolenia

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy  |  5 maja 2014

Maj to miesiąc świąteczny dla bibliotek i bibliotekarzy. Z tej okazji zwykle przebaczane są kary za poza terminowe zwroty książek (śledźcie Państwo na stronie Biblioteki!) i organizowane różnorodne wydarzenia, zachęcające do zajrzenia w podwoje osiedlowej biblioteki, tych którzy przychodzą zbyt rzadko jak i bywalców.

Biblioteka w Wawrze świętuje nietypowo, bo już po raz drugi mobilizujemy Państwa do wyjścia… na rower. Mając w pamięci takie nazwiska jak Cortazar czy Bobkowski, nie wahamy się nazwać jazdy rowerem jednym z wdzięczniejszych tematów dla literatury, a na pewno najzdrowszym. Ileż pięknych idei narodziło się podczas filozoficznej zadumy, jakiej sprzyjają wypady na dwóch kółkach. A więc 10. maja proponujemy rajd czytelników i bibliotekarzy, a także dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek i kondycję. Odjazdowy Bibliotekarz 2014 wyrusza z Anina (ul. Trawiasta 10) o godz. 11.00. Wespół z bibliotekami z Wesołej i Sulejówka, a także Muzeum J. Piłsudskiego opracowaliśmy trasę, na której nie zabraknie ładnych widoków, ciekawych miejsc i finalnego ogniska z zabawami dla dzieci i atrakcjami dla starszych uczestników, i oczywiście grillowanych kiełbasek. Drodzy Państwo - najmodniejszym kolorem w maju jest pomarańczowy! Zachęcamy, aby założyć coś na rajd w tym właśnie kolorze.

Kolejną odsłoną rowerowych eskapad będą wycieczki po Wawrze z bibliotekarzem Krzysztofem Jakubiakiem. Pierwsza Jazda Biblioteczna wyrusza 24 maja o godz. 10.00 z Marysina Wawerskiego.

W tym miesiącu mamy zaszczyt zainaugurować niezwykły cykl wystaw, jakie można będzie zobaczyć w Galerii na Trawiastej w Aninie. Przez najbliższy rok, który wszakże jest Rokiem Czytelnika właśnie, zapraszamy Państwa do nas po lekturę, ale i dla przyjemności podziwiania prac ilustratorów książki dziecięcej. O wartościach ilustracji w połączeniu ze słowem pisanym nikogo nie trzeba przekonywać, zwłaszcza jeśli twórcą rysunków jest Bohdan Butenko, nestor polskiej ilustracji i laureat nagrody Orderu Uśmiechu, a dla większości z nas twórca niezapomnianych postaci Kwapiszona i Gapiszona, Gucia i Cezara. Czy jest ktoś, kto potrafi wyobrazić sobie wierszyki Brzechwy bez obrazków Butenki? Pokażemy Państwu ilustracje z dwóch najnowszych pozycji Autora – Krasnoludka Grzybów i Króla. O innych atrakcjach związanych z wystawą będziemy sukcesywnie informować na stronie internetowej Biblioteki.

Kontynuujemy wystawy posteru teatralnego. Począwszy od maja będzie można zobaczyć u nas plakaty niektórych z twórców tzw. Polskiej Szkoły Plakatu. Dzięki uprzejmości Teatru Powszechnego im. Z Hübnera zawisną u nas niezapomniane afisze autorstwa Lenicy, Czerniawskiego czy Sadowskiego. Ekspozycja z pewnością warta zobaczenia.

W naszej Biblioteki nadal pomieszkuje Sroka, która zaprasza wszystkie chętne dzieci, zwłaszcza te, które nie chodzą do przedszkola, na swoje zajęcia w filii na Błękitnej i w Miedzeszynie. Spotkania mają charakter twórczych zajęć manualnych – zabawy z grochem, masą solną, malowaniem koszulek i innymi pomysłami (nie bardzo)Srogiej Sroki, ilustratorki, Magdy Kaczmarek. Informacje na temat terminów i telefony można znaleźć na stronie Biblioteki.

Spotkanie otwarte w tym miesiącu, to rozmowa wokół książek Nieczynne do odwołania i Hiszpański kot – autorstwa I. i P. Chodorków i A. Trojanowskiej. Całość prowadzona przez M. Gutowską – Adamską, organizatorkę spotkania.

Na zakończenie wiosennego sezonu zapraszamy na czerwcowe spotkanie z Kirą Gałczyńską w trakcie święta Zielonego Konstantego, obchodzonego w tym roku 7 czerwca, jak zwykle w sobotę.

Tagi: Odjazdowy Bibliotekarz, rajd rowerowy, biblioteka, ognisko, czytanie książek, książki, rajd, impreza plenerowa


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń