WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian

Stacja Animacja – czas start!

Fundacja Stacja Kultury  |  20 czerwca 2014

Fundacja Stacja Kultury zaprasza gorąco wszystkich warszawiaków na swój kolejny letniskowy projekt! Piknik społeczno-kulturalny „Stacja Animacja” to wydarzenie na styku sztuki, animacji i historii lokalnej. Wraz z zapachem sosnowych lasów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego będzie można chłonąć różne wątki historii – te powszechne, jak i osobiste, jawne i ukryte, jako że Wawer to bogaty w zasoby kulturowe i przyrodnicze obszar stolicy. Nastąpi prawdziwa eksplozja sztuki w przestrzeni miejskiej. Animatorem różnych działań na naszych ciałach i umysłach będzie zaproszona do projektu Performeria Warszawy. Kolektyw wykona performance oraz zaaranżuje budowanie rzeźby społecznej – tworu, którego kształt objawi się podczas pikniku, gdyż będzie to wspólne dzieło przybyłych gości, inspirowane kontekstem lokalnym. Jaki on jest?

Przed wojną Wawer, Józefów i Otwock, połączone jedną linią kolejową, stanowiły region wypoczynkowo-uzdrowiskowy, z piękną architekturą świdermajerów, nadwiślańską plażą, bogatym życiem kulturalnym, gdzie przyjeżdżali warszawiacy, w tym wielu Żydów, na letniska. Jak odnaleźć na nowo atmosferę tamtych dni?

Fundacja Stacja Kultury proponuje zainicjować dyskusję społeczną, której katalizatorem będzie sztuka, dostępna na wyciągnięcie ręki. Oprócz akcji dziejących się na żywo, zaprezentowane zostaną projekty artystyczne zrealizowane w tejże przestrzeni, w partnerstwie z polskimi artystami oraz różnymi organizacjami działającymi na rzecz kultury. Podczas panelu dyskusyjnego porozmawiamy o tym, co nowego wniosły w przestrzeń miejską, czym inspirowali się ich twórcy. Aby pokazać, jak sztuka może oswajać miejsca zaniedbane, organizatorzy zaplanowali instalację audiowizualną w przejściu podziemnym pod stacją PKP Falenica. Zaprezentowane zostaną prace video art, wykonane pod kierunkiem Zuzanny Janin w ramach projektu PKP ART (więcej na stronie pkpart.stacjakultury.org). Przy wejściach do podziemi witać będą zwiedzających młodzi muzycy, wykonujący klasyczne utwory.

Sztuka pobudza, inspiruje, jednoczy, jest okazją do spotkania – podczas Stacji Animacji będzie można miło spędzić czas z rodziną, odpocząć, dobrze się bawić. Na najmłodszych czekają warsztaty recyklingowe, które poprowadzi Szkoła Języka Angielskiego Dragonfly. Będą również stoiska z rękodziełem, kącik kulinarny. „Pogodzimy brzegi” wraz z instalacją „Monidło” Karoliny Witowskiej, stworzoną przez artystkę z okazji projektu „Okno na Warszawę”. Na falenickim skwerze zagości również „Wawroteka” – słuchowisko złożone ze wspomnień mieszkańców, stworzone przez Stowarzyszenie Młodzież w Działaniu. Będzie również specjalne miejsce dla lokalnych organizacji pozarządowych, które opowiedzą o swojej działalności i możliwościach współpracy.

Hasło „Zrób to w Wawrze” nie jest bez pokrycia. Stacja Animacja podda je dodatkowemu sprawdzianowi. Warto przyjść w sobotę 28 czerwca w godzinach 12:00–17:00 na skwer przy zbiegu ulic Frenkla i Patriotów (naprzeciwko Kinokawiarni Stacja Falenica) i przekonać się, że sztuka i prawa strona Warszawy nie gryzą!

Partnerzy: Kinokawiarnia Stacja Falenica, Stowarzyszenie Performeria Warszawy, Fundacja Vlep(v)net, Loesje Polska, Stowarzyszenie Rozwój w Biały Dzień, Szkoła Języka Angielskiego dla Dzieci Dragonfly.

Patronat honorowy: Burmistrz Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy Jolanta Koczorowska.

Patroni medialni: Wiadomości Sąsiedzkie, Kulturalny Wawer, Linia Otwocka.

Projekt „Stacja Animacja” dofinansowano ze środków m.st. Warszawy.

 

 

Tagi: Stacja Animacja, Fundacja Stacja Kultury, sztuka w Warszawie, atrakcje Wawer, piknik kulturalny w Wawrze, pikniki


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń