WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 19 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Letnie Koncerty na Grochowskiej

Natalia Daca  |  22 lipca 2014

Letnie Koncerty na Grochowskiej
Trwa  czwarta edycja Letnich Koncertów na Grochowskiej. Jak co roku, Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza w każdą sobotę i niedzielę, aż do końca sierpnia, na kameralne koncerty do swojej siedziby przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie. Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny!
 
Letnie Koncerty na Grochowskiej to cykl koncertów, prezentujących wybitnych artystów młodego pokolenia. W ramach 4. edycji, odbyło się już 21 koncertów, wystąpiło blisko 50 artystów, wirtuozów takich instrumentów, jak fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, flet, klarnet basowy, saksofon, perkusja, akordeon, gitara i głos ludzki.

Letnie Koncerty na Grochowskiej 10 maja brawurowo zainaugurowały Agata Szymczewska (skrzypce) i Justyna Danczowska (fortepian). Za nami m.in. weekend z waltornią (7-8 czerwca), podczas którego wystąpił, po raz pierwszy w Polsce, Andrew Bain, pierwszy waltornista Los Angeles Philharmonic, a także koncert Katarzyny Budnik-Gałązki (skrzypce/altówka), tegorocznej laureatki Fryderyka, na co dzień lidera altówek Sinfonii Varsovii.

Program dotychczasowych koncertów przedstawił dzieła barokowe, klasyczne, romantyczne, XX-wieczne i współczesne – w tym prawykonania współczesnych polskich kompozytorów (Dowgiałło, Kościów, Gronau).

Przed nami jeszcze 12 koncertów. W najbliższą sobotę (26 lipca), Piotr Nowak (trąbka) i Adam Greń (fortepian) zinterpretują utwory m.in. Corellego, Purcella, Enescu i Friedmana.

W niedzielę (27 lipca) wystąpi BMF Trio w składzie: Michał Szałach, Filip Syska i Bartłomiej Wezner. W ich wykonaniu będzie można usłyszeć Tria Panufnika i Smetany oraz Around Three Corners Roxanny Panufnik.  Oba koncerty poprzedzi muzykologiczny wstęp Agaty Kwiecińskiej.

Zapraszamy w każdy weekend, aż do końca sierpnia, zawsze o godz. 16.00.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

Tagi: Letnie Koncerty na Grochowskiej, czwarta edycja Letnich Koncertów na Grochowskiej, Orkiestra Sinfonia Varsovia, koncerty


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń