WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 26 listopada 2022 r.
Imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

O radości spotkania ze Słowem Bożym tym razem…przez obiektyw

Ewa Stolarz  |  4 grudnia 2014

23 XI 2014 w Kościele św. Antoniego odbyło się ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Radość Słowa” oraz otwarcie pokonkursowej wystawy. W ciągu 4 miesięcy od ogłoszenia konkursu otrzymaliśmy 130 zdjęć od 52 osób z całej Polski oraz z Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Pragnęliśmy zachęcić wszystkich do twórczych poszukiwań, by sięgając po aparat spróbowali pokazać radość, jaką daje czytanie Słowa Bożego -radość spotkania z Tym, który przez Słowo objawia się, przemawia i działa. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłanie prac i za podzielenie się utrwalonymi na zdjęciach uczuciami towarzyszącymi spotkaniom ze Słowem.

Jury nagrodziło i wyróżniło 33 prace. 1 miejsce zdobył Roman Kalinowski, 2 miejsce - Oleh Krysa, 3 miejsce - Joanna Jakubowska. Wyróżnienia specjalne otrzymali: Andrzej Błoński, Ks. Jacek Dąbrowski OSA, Kinga Kałuża i Roman Kalinowski.

Ponadto wyróżnieni zostali –Katarzyna Andrzejewska, Marek Belowski, Anna Bezak-Świerczek, Jacek Cybulski (2 wyróżnienia), Ks. Jacek Dąbrowski OSA, Wojciech Domagała, Joanna Jakubowska, Katarzyna Jędral (2), Roman Kalinowski, Aneta Kołodziejska, Rafał Kłopocki, Wojciech Lepianka, Małgorzata Milewska, Monika Mika (2), Izabela Poniatowska (2), Dariusz Renke, Barbara Sierakowska, Jacek Sędkiewicz (2), Piotr Szarko (2), Katarzyna Tobera.

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia oglądać można na wystawie w Kościele św. Antoniego w Starej Miłośnie do 6 XII 2014 przed i po Mszach św. – w tygodniu przed i po Mszy św. o 8.00 i 18.00 a w niedziele przed i po Mszach św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia prezentowane są również na stronie internetowej Parafii www.parafiastaramilosna.pl . W późniejszych terminach wystawę będzie można oglądać m.in. w Katedrze Warszawsko-Praskiej , w Centrum Myśli Jana Pawła II przy ulicy Foksal 11, w Katolickim Centrum Kultury „Dobre miejsce” przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie oraz w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Pragniemy gorąco podziękować :

-współorganizatorowi - Centrum Formacji Duchowej Salwatorianie Kraków

-członkom Jury - J.E. Ks. Bp Markowi Solarczykowi, Waldemarowi Kompale oraz Marcie Dzbeńskiej-Karpińskiej

-Patronom medialnym : Tygodnikowi „Idziemy”, „Niedziela”, „Przewodnik Katolicki”, Radiu Warszawa, Telewizji internetowej Foksal Eleven działającej przy Centrum Myśli Jana Pawła II oraz portalom internetowym www.opoka.pl, www.katolik.pl, www.wesola-gazeta.pl.

-Partnerom wystawy - Centrum Myśli Jana Pawła II i Katolickiemu Centrum Kultury „Dobre miejsce”

-Sponsorom: -Wydawnictwom: Znak, W Drodze, Edycja św Pawła, Salwator, Wydawnictwu Sióstr Loretanek, Tyniec-Wydawnictwu Benedyktynów, -PHU MAXIMA - sieci sklepów spożywczych „Groszek” i drogerii „Jasmin”, Studiu Fotograficznemu Lumen, Zakładowi Reklamy „Tęcza” i Sklepowi z filmami chrześcijańskimi „Dobry Film” oraz Zespołowi Muzycznemu „33” .

Zapraszamy do dzielenia się z nami swoimi uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi konkursu i wystawy pod adresem radoscwiary@gmail.com – z góry dziękujemy za każdy komentarz.

W imieniu organizatorów (Ks. Proboszcza Krzysztofa Cylińskiego , Ks. Krzysztofa Wonsa SDS, Ks. Bartka Kopcia, Anny Krzemińskiej i Dawida Korczyńskiego) jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie konkursem i nadesłanie prac, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do Kościoła św. Antoniego oraz do internetowej galerii ze zdjęciami –miłego oglądania!

 

Tagi: Radość Słowa, konkurs fotograficzny Radość Słowa, konkurs fotograficzny, konkurs, zdjęcia


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Listopad 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


26 - 27 listopada 2022

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów

Niedziela, 27 listopada 2022

Rodzinny turniej o puchar Andrzeja Caruka

Niedziela, 27 listopada 2022

Spektakl "Którędy do wyjścia?"

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń