WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 25 września 2022 r.
Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Sukcesy sekcji tanecznej i modernizacja sali widowiskowej Domu Kultury „Rembertów”

DK Rembertów  |  16 grudnia 2014

Sukcesy sekcji tanecznej i modernizacja sali widowiskowej Domu Kultury „Rembertów”

Ogromnym sukcesem zakończył się udział uczestniczek sekcji tanecznej Domu Kultury „Rembertów” w 3. Warszawskim Konkursie Tanecznym Soloduotrio 2014. Jury w składzie: Łukasz Depa, Bartosz Figurski i Michał Adam Góral w dniu 6 grudnia 2014 r. po obejrzeniu 67 prezentacji, w wykonaniu 111 tancerzy-amatorów, w gimnazjalnej grupie wiekowej w kategorii DUO przyznało I miejsce Katarzynie Czajce i Natalii Kaczyńskiej, a w kategorii SOLO miejsce II zdobyła znakomita Natalia Kaczyńska. Fantastyczny sukces dziewczęta zawdzięczają swojemu talentowi, pasji tańca i ogromnemu zaangażowaniu w dynamicznie rozwijającej się sekcji tanecznej pod kierownictwem instruktor Agnieszki Pożyczek. Zdobyte nagrody to najlepszy prezent na gwiazdkę, podsumowanie całorocznej pracy artystycznej sekcji i potwierdzenie niesamowitego potencjału twórczego tkwiącego w rembertowskiej młodzieży.

Ponadto dom kultury zakończył realizację projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach Rembertowskiej Inicjatywy Kulturalnej 2014 realizowanej w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014 Narodowego Centrum Kultury. W ich ramach powstał znakomity, zabawny teledysk „Happy Rembertów”, który można oglądać na stronie internetowej domu kultury. Zrealizowany został przez uczennice Katarzynę Jabłońską i Paulinę Sawicką z LI LO im. Tadeusza Kościuszki. Zdjęcia do teledysku wykonywano między innymi podczas pikniku Rembertowskie Pożegnanie Lata. Nie zawiodła „Streetartowa Akademia Seniora”, która zrealizowała fantastyczny mural „Ptasie radio”. Autorkami projektu były panie Mirona Drewno i Janina Mielczarz oraz członkinie pracowni malarskiej RAS-u. Został nagrany również audiobook „Opowiem Wam Bajki” z bajkami o Rembertowie samodzielnie napisanymi przez dzieci i przez nie nagranymi razem z rodzicami. Ponadto w ramach Rembertowskiej Inicjatywy Kulturalnej poznawano egzotyczne kultury i kuchnie świata, taperowano w rytmie rocka do niemego filmu oraz eksperymentowano na Rembertowskim Pikniku Naukowym dla dzieci. Dodać należy, że w listopadzie dom kultury zakończył realizację zadania Modernizacja sceny i sali widowiskowej Domu Kultury „Rembertów” przy dofinasowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy. W ramach zadania zakupiono i zamontowano sprzęt oświetleniowy sceny wraz z konsolą sterującą, wykonano nową kurtynę i okotarowanie sceniczne oraz zaciemnienie i okotarowanie sali widowiskowej. Kolejnym krokiem będzie odnowienie ścian sali widowiskowej i montaż luster dla sekcji tanecznej.

W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia dom kultury w cyklu „Rodzinnych Spotkań ze Sztuką” zaprasza dzieci z rodzicami w sobotę 13 grudnia w godz. 16.00-18.00 na warsztaty plastyczne pt. „Kartki Bożonarodzeniowe z papieru czerpanego”, które poprowadzi Iwona Zawadzka.

 

Tagi: Dom Kultury Rembertów, inwestycje Dom Kultury Rembertów, inwestycje, Rodzinne Spotkania ze Sztuką


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 25 września 2022

W niedzielę spacer po terenie dawnego KS „Orzeł”

Niedziela, 25 września 2022

Kino Pogodna dla dzieci - "Moje życie to cyrk"

Piątek, 30 września 2022

Wystawa fotografii "Czerwcowe pachnidła"

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń