WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 20 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Kawiarnia Naukowa 1a

WCK  |  3 kwietnia 2015

Kawiarnia Naukowa 1a

Wawerskie Centrum Kultury stało się drugim w stolicy miejscem, w którym działa Kawiarnia Naukowa. 12. marca odbył się inauguracyjny wykład, który poprowadziła prof. dr hab. Magdalena Fikus z Instytut Biochemii i Biofizyki PAN, naukowiec - biolog molekularny, Przewodnicząca Rady Upowszechniania Nauki PAN, współtwórczyni Festiwalu Nauki w Warszawie.

Prelekcja dotyczyła genetyki i jej wpływu na rozwój człowieka. Okazuje się, że nawet pozornie poważne i naukowe tematy mogą być łatwo zrozumiałe dla każdego odbiorcy. Pani Profesor w przystępny sposób odsłaniała tajniki genetyki, a goście na bieżąco zadawali pytania nawiązujące do tematu spotkania. Wykład spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że przerodził się w indywidualne rozmowy kontynuowane po jego zakończeniu. (obszerny wywiad z Panią Profesor na stronie www-wck.wawer.pl)

Organizatora, czyli Wawerskie Centrum Kultury mile zaskoczyła frekwencja. Gości Kawiarni Naukowej było tak wielu, że z trudem mieścili się na sali, a wśród słuchaczy byli m.in. Joanna Buczyńska z-ca przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Hanna Chodecka i Przemysław Zaboklicki - członkowie tej komisji.

Padło wiele propozycji tematów kolejnych spotkań – od fizyki kwantowej po komórki macierzyste. Najbliższy wykład odbędzie się 9. kwietnia o godz. 18:30. "Jak się kłócić i pozostać w przyjaźni" wyjaśni dr Ewa Woydyłło, psychoterapeuta, związana z Fundacją Batorego. Wiadomości Sąsiedzkie są patronem medialnym tego cyklu.

Tagi: Kawiarnia naukowa, Kawiarnia Naukowa w Wawerskim Centrum, wykłady


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Jadalnia
Zgłoś wydarzenie

Willa Międzylesie
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że w Wesołej powinna powstać szkoła ponadpodstawowa?

Tak, koniecznie!
Tak, dzieci będą miały szkołę w swojej najbliższej okolicy
Nie, jest wystarczająco dużo szkół ponadpodstawowych w Warszawie
Nie, do szkół ponadpodstawowych dzieci dostają się na podstawie m.in. wyników z egzaminów. Zanim szkoła zyska renomę i dzieci będą chciały do niej uczęszczać minie dużo czasu.
Zależy jakiego rodzaju byłaby to szkoła średnia
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń