WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 27 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

MUZYKA? W Klubie Kultury „Anin”, NATURALNIE!

Bożenna Sacha  |  1 października 2011

MUZYKA? W Klubie Kultury „Anin”, NATURALNIE!

„Muzyka naturalnie” to cykl letnich koncertów od 2007 roku organizowanych przez Klub Kultury Anin. W sierpniowe sobotnie popołudnia, w ogrodzie przy V Poprzecznej, rozbrzmiewa muzyka – naturalnie, czyli „na żywo”. 

Koncerty te mają charakter niezobowiązujących imprez plenerowych, prezentujących w przystępnej formie różne gatunki muzyczne z różnych stron świata. Są jednocześnie miłym pretekstem do spotkań z sąsiadami i degustowania - nierzadko egzotycznych - potraw charakterystycznych dla regionu, z którego pochodzi słuchana muzyka. 

Starannie dobrany repertuar, dostosowany do wakacyjnej pory, czyli muzyka „lekka, łatwa i przyjemna”, zachęca każdego do uczestniczenia w takim wydarzeniu kulturalnym. Koncertom towarzyszą zwykle wystawy fotografii, malarstwa, prac twórców profesjonalnych i amatorów.

 

Jak było w tym roku? Egzotyczne Indie, ale i rodzimy Śląsk, operetkowe arie i piosenki powojennej Warszawy.

Zaczęło się od „Tajemniczych Indii”. Niewątpliwą atrakcją był wytęp zespołu tańca orientalnego, a także degustacja  potraw hinduskich. Egzotykę tego kraju przybliżyła wystawa fotograficzna znanego podróżnika, fotografa i reportera – pana Ryszarda Sobolewskiego. Podczas spotkania autor opowiadał o swoich podróżach i wrażeniach z pobytu w tym kraju.

Potem „Kabaretowa biesiada śląska” i zespół „Jorgusie” - śląski dowcip i piosenki, które rozbawiona publiczność śpiewała razem z artystami.

Gościliśmy również artystów Opery Narodowej i zupełnie inny rodzaj muzyki – jak się okazało, bliski nie tylko miłośnikom muzyki klasycznej. „Wielka sława to żart”, czyli najpopularniejsze arie operowe i operetkowe, piosenki z musicali.

Ostatnią w tej edycji cyklu „Muzyka naturalnie” była impreza wokalno-muzyczna, którą rozpoczął popis tria akordeonistów pt. "Epickoliryczni". Muzycy, uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, przekonali publiczność, że na akordeonie można zagrać naprawdę wszystko. Clou wieczoru był występ kabaretu „Zadra”, wielokrotnie nagradzanego zespołu, który działa w KK „Anin” już od 30 lat. Program „Jak przygoda, to tylko w Warszawie” przypomniał widzom piosenki o Warszawie z lat 50.

Sierpniowe koncerty z serii „Muzyka naturalnie” cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Anina. Najwierniejsi fani byli na każdej imprezie i dopytują o kolejne edycje.

Następny cykl imprez z serii „Muzyka naturalnie” w sierpniu przyszłego roku.

Naturalnie, zaproszeni są wszyscy!

Tekst: Bożenna Sacha 

Zdjęcia: Andrzej Sachanowski

Tagi: KK Anin, muzyka naturalnie, koncerty


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy uważasz, że zimą jezdnie i chodniki powinny być posypywane solą?

Tak, nie widzę przeciwwskazań
Tak, dzięki tej metodzie jest zdecydowanie bezpieczniej na jezdniach oraz chodnikach
Nie, sól nie jest dobrym rozwiązaniem
Nie, ponieważ sól szkodzi przyrodzie
Są lepsze metody na poprawę bezpieczeństwa na jezdniach i chodnikach
Nie mam zdania
Nie, sól niszczy samochody, a pieszym buty
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń