WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 4 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

„Kultura i Natura” w Wawerskim Centrum Kultury

WCK  |  6 lipca 2015

Wawerskie Centrum Kultury realizuje wiele ciekawych projektów, które wpisują się w program wiodący p/n „Kultura i Natura”. Jedna z inicjatyw to „Nowe Ogrody Kultury”. Jest to projekt wieloletni, który łączy dwa obszary, z pozoru odmienne – kulturę i naturę. W zamierzeniu ma otworzyć przestrzeń do rozmów na temat pracy u podstaw, jaka musi dokonać się w przypadku planowania ogrodów jak i planów rozwoju kultury.

W kulturze jak i w naturze powinniśmy zdiagnozować „podłoże” - jego braki, zasoby i potrzeby, dobrać odpowiednie narzędzia pracy i metody pielęgnacji, aby po jakimś czasie cieszyć się owocami. W ramach projektu odbyło się m.in. spotkanie z wawerskimi artystami i twórcami, którzy opowiadali o swoich ogrodach sztuki inspirując tym innych do poszukiwań własnych pasji. Z projektem związany jest też konkurs na najpiękniejszy ogród ogłoszony przez Wawerskie Centrum Kultury. Nagrodą dla zwycięzcy będzie koncert lub przedstawienie zorganizowane w zwycięskim ogrodzie dla zaproszonych przez właściciela gości. Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać trzy zdjęcia ogrodu pod mailowy adres biuro@wck-wawer.pl. Termin do 17. sierpnia.

Interesująco zapowiada się też wakacyjna forma Kawiarni Naukowej 1a. Przeniesie się ona do zabytkowego tramwaju, który będzie jeździł po Warszawie w każdy piątek od 3. lipca do 21. sierpnia. Czy jest możliwy „świat bez wandalizmów”? Jak odróżnić związki bezpieczne od niebezpiecznych? Jak wytrzymać z cudzym dzieckiem w autobusie? Wszystkich, którzy chcieliby poszukać odpowiedzi na takie pytania zapraszamy do Mobilnej Kawiarni Naukowej 1a. Pomocy w poszukiwaniach będą udzielać niezwykli pasażerowie naszego tramwaju, czyli eksperci, naukowcy, specjaliści w swoich dziedzinach. Wawerskie Centrum Kultury realizuje to przedsięwzięcie wspólnie ze Spółką Tramwaje Warszawskie w ramach kampanii „Kierunek życzliwość w środkach komunikacji miejskiej”. Start o 19:00 z przystanku Al. Zieleniecka (naprzeciwko Teatru Powszechnego). Ilość miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy pod adresem mailowym kawiarnia@tw.waw.pl.

Po roku działalności WCK może się pochwalić własnymi produkcjami. Niedawno miała miejsce premiera sztuki „Miłość i Prawda” wg dzieł Pierre'a de Marivaux. Przedstawienie zaprezentowali aktorzy z Wawerskiego Teatru Wędrownego. Spektakl wyreżyserował Philippe Chauvin, który jest również reżyserem widowiska opartego na operze „Flis” Stanisława Moniuszki w adaptacji prof. Krzysztofa Heeringa. To produkcja powstała w partnerstwie ze Społecznym Ogniskiem Muzycznym im. A. Kulikowskiego. Jak do tej pory każde wystawienie tej sztuki spotyka się z aplauzem publiczności. W zamiarze Wawerskiego Centrum Kultury jest stworzenie musicalu „Wawer Story”. Będzie to kolejne ciekawe wydarzenie kulturalne, o którym na pewno poinformujemy na łamach Wiadomości Sąsiedzkich.

Szczegóły działalności Wawerskiego Centrum Kultury jak zawsze na stronie www.wck-wawer.pl i na Facebooku.

 

Tagi: natura, przyroda, kultura WCK, Nowe Ogrody Kultury, Wawerskie Centrum Kultury


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń