WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 5 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor

Weekend z UTN

Marek Kowalski  |  23 lipca 2015

Weekend z UTN

W weekend 31 lipca-2 sierpnia obejrzymy trzy przedstawienia, w tym premierę spektaklu M’IRONIA w ramach gościnnych spektakli warszawskiej Unii Teatru Niemożliwego w  Teatrze Akt na Koziej Górce/Olszynce Grochowskiej przy ulicy Łaziebnej 9. Wstęp wolny. Prezentacje współfinansuje m.st Warszawa.

31. 07.  godz. 19:00 (piątek)

M’IRONIA. Kontemplacja sceniczna z codą do radości / premiera /

Scenariusz: Krystyna Żuchowska i Wojciech Olejnik,
Reżyseria: Wojciech Olejnik,
Scenografia: Magdalena Hollender,
Muzyka: Bogdan Szczepański,
Obsada: Ewa Leydo, Piotr Makarski, Łukasz Piwowarczyk.

Kanwą przedstawienia są ostatnie teksty - listy Mirona Białoszewskiego pisane ze szpitala na kilka miesięcy, tygodni przed jego śmiercią w 1983 r., a zawarte w zbiorze „Listy do Eumenid”. W te doświadczenia poety wpisana zostaje tu retrospekcja jego wcześniejszej twórczości: małe sztuki z „Teatru Osobnego” oraz wiersze. Spektakl nawiązuje do stylistyki przedstawień Białoszewskiego: kreuje rzeczywistość sceniczną z codziennych, powszednich przedmiotów, sprzętów, nadając im inne, czasem metafizyczne funkcje i znaczenia. Wstęp wolny.

1. 08. Godz.  19:00 (sobota)

TOPORLAND. Suita na Tekturę i Kontrabas inspirowana twórczością Rolanda Topora i Johanna Sebastiana Bacha, wg scenariusza i inscenizacji Wojciecha Olejnika, do kompozycji muzycznej wykonywanej przez jej autora Bogdana Edmunda Szczepańskiego

Był sobie rulon tektury. Ożył on, dzięki aktorom, niczym taśma filmowa - przewijany w rytmach współbrzmiących z kontrabasem, ukazał ciąg zaskakujących scen, podszytych czarnym humorem Rolanda Topora.

Na scenie występują: Dorota Dąbek, Maciej Dużyński, Bogdan Szczepański, Marek b.Chodaczyński

2. 08. Godz. 19:00 (niedziela)

Drugi pokój – impresja wg Herberta

Spektakl   Drugi Pokój - impresja według Zbigniewa Herberta   to przedstawienie łączące dwa różne języki sztuki - sztukę teatru z szeroko rozumianą sztuką fotografii. Dwie przestrzenie, w których główną rolę odgrywają czarno - białe obrazy ukazujące zwykłą nużącą codzienność w poetycko - nastrojowej interpretacji. Dwa czasy, które mimo swej równoległości płyną w innym rytmie.

Oszczędne słowo, warstwa muzyczna spektaklu, budują niezwykłą atmosferę tworząc precyzyjną konstrukcję dramatu scenicznego opartą na słuchowisku radiowym .

W spektaklu nie ma miejsca na budowanie psychologiczne postaci, tę warstwę pozostawiono widzowi, który przez swoją obecność staje się bezimiennym obserwatorem, (może sąsiadem?) uczestniczącym w zdarzeniach. To krótka wypowiedź artystyczna posługująca się spokojną kompozycją.

W inscenizacji i reżyserii Doroty Anny Dąbek, w scenografii Tomasza Tarachy, do muzyki Grzegorza Małkowskiego

Na scenie występują: Dorota Dąbek, Piotr Stec

Unia Teatr Niemożliwy - stowarzyszenie twórcze wielokrotnie reprezentujące Polskę na Przeglądach i Festiwalach. Ich współtwórcy to ludzie profesjonalnie wykształceni artystycznie, wielokrotni stypendyści i laureaci nagród, odznaczeń i medali Ministra Kultury. Przez kilka lat prowadzili Scenę Teatru Lalek dla Dorosłych w Kuchniach Królewskich Pałacu w Wilanowie.

Od 2004 roku przez kilka lat w Teatrze Stara ProchOFFnia w Warszawie. Są laureatami najwyższych międzynarodowych nagród indywidualnych i zbiorowych m.in.:: Złoty Offeusz - Malta, I nagroda Łódzkich Spotkań Teatralnych,  PIERROT 2000, Grand Prix KONTRAPUNKT.

Są organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych Lalka też Człowiek w Warszawie.

Tagi: Teatr Akt, Weekend z UTN, Unia Teatru, teatr, spektakle


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń